BalkanWeb.TV Foto Forum Horoskopi Moti Gatimi Kontakt
ARTIKUJ TEK
Shqiperi
21 Qershor 2011 - 20:00 | LAJME
TRANSLATE
 
Tirana, Basha 71 vota para, Olli: E pamundur tė ndryshohet kodi i 5-tė
Tirana, Basha 71 vota para, Olli: E pamundur tė ndryshohet kodi i 5-tėTIRANE- Kandidati demokrat, Lulzim Basha kryeson me 71 vota, ndaj kreut socialist Edi Rama nė garėn pėr Bashkinė e Tiranės. Rezultati paraprak i pėrket numėrimit tė votave tė hedhura gabim nė 7 njėsi bashkiake nga 11 qė janė gjithsej. Pasditen e sotme KQZ numėroi  fletėt e hedhur nė kutitė e gabuara qė i pėrkasin KZAZ 51 nė njėsinė 7.

PĖRFUNDON NUMĖRIMI TEK NJĖSIA 7, BASHA 71 VOTA PARA
Ora 20:00- Ka pėrfunduar pas 3 orėsh procesi i numėrimit tė votave tė hedhura nė kutitė e gabuara qė i pėrkasin KZAZ nr.51 tė njėsisė nr. 7. Janė numėruar gjithsej 195 kuti, prej tė cilave 20 vota i kanė shkuar kandidatit tė PD-sė Lulzim Basha dhe 23 kandidatit socialist Edi Rama. Nė avantazh ndodhet sėrish, Basha me 71 vota nė total. Seanca e radhės sė KQZ ėshtė lėnė pėr nesėr nė orėn 10:00 ku do tė vijohet me kutitė e njėsisė nr 8 KZAZ 52 dhe njėsinė nr.9 KZAZ 53. Mbedhja kėtė pasdite ka vijuar e qetė nuk ka pasur shumė kontestime, tė vetmet debate kanė qėnė pėr kodin e 5-tė, por kėto debate nuk kanė qėnė tė forta.

KQZ, HAPET KUTIA 19 06 , 1 VOTŹ BASHA
Ora 19:44- Vazhdon numėrimi nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve. Me hapjen e kutisė 19 06 janė gjetur 16 fletė tė hedhura gabim, 1 prej tė cilave tė vlefshme pėr kryetar bashkie. Kjo fletė ka shkuar pro kandidatit tė ‘Aleanca pėr Qytetarin’ Lulzim Basha.

KQZ, HAPET KUTIA 19 01, 1 VOTŹ BASHA
Ora 19:35- Vazhdon numėrimi nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve. Me hapjen e kutisė 19 01 nė njėsinė nr.7,   janė gjetur 12 fletė tė hedhura gabim, 1 prej tė cilave e vlefshme pėr kryetar bashkie. Kjo fletė ka shkuar pro kandidatit tė ‘Aleanca pėr Qytetarin’ Lulzim Basha.

KQZ, HAPET KUTIA 19 09 , 1 VOTŹ RAMA
Ora 19:36- Vazhdon numėrimi nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve. Me hapjen e kutisė 19 09 nė njėsinė nr.7, janė gjetur 4 fletė tė hedhura gabim, 1 prej tė cilave e  vlefshme pėr kryetar bashkie. Kjo fletė ka shkuar pro kandidatit tė ‘Aleanca pėr tė Ardhmen’ Edi Rama.

KQZ: BASHA 71 VOTA PARA
Ora 19:23- Vazhdon numėrimi nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve. Me hapjen e kutive tė tjera nė njėsinė 7, kandidati i ‘Aleanca pėr Qytetarin’ Lulzim Basha ėshtė nė avantazh me 71 vota para. Deria tani nga hapja e kutive nė njėsinė nr.7, 15 vota ka marrė kandidati i ‘Aleanca pėr Qytetarin’ Lulzim Basha dhe 18 vota kandidati i ‘Aleanca pėr tė Ardhmen’ Edi Rama.

VAZHDON NUMĖRIMI 3 VOTA BASHA, 1 RAMA
Ora 19:09- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vazhdon numėrimin e fletėv tė hedhura gabim nė KZAZ nr.51. Me hapjen e kutisė 18/82 kandidati i PD-sė Lulzim Basha ka marrė edhe njė votė tjetėr. Ndėrsa me hapjen e kutisė 18/88 ka marrė 1 votė kandidati Edi Rama dhe 2 Lulzim Basha i PD-sė.

KQZ, HAPET KUTIA 19 12 , 2 VOTA BASHA, 2 VOTA RAMA
Ora 19:00- Vazhdon numėrimi nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve. Me hapjen e kutisė 19 20 janė gjetur 20 fletė tė hedhura gabim, 2 prej tė cilave tė vlefshme pėr kryetar bashkie. 2 fletė kanė shkuar pro kandidatit tė ‘Aleanca pėr Qytetarin’ Lulzim Basha dhe 2 fletė pro kandidatit tė ‘Aleanca pėr tė Ardhmen’ Edi Rama.

DEBATE PĖR SIGURINĖ E KUTISĖ 18 95
ORA 18:53 Vazhdon numėrimi nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve. Gjatė hapjes sė kutisė numėr 18 95 ėshtė raportuar se ka pasur dyshime pėr lėvizje. Sipas pėrfaqėsuesit tė PS Eridian Saliani tek kutia e hapur ėshtė tentuar tė hapet kutia.
“Nga kcyrja e kutisė verifikohet sa i pėrket kodit tė kutisė duket se ėshtė tentuar dhe ėshtė hapur”,- Saliani.
Ristani: ‘Nga e di ti’
Saliani: “Nė ndihmė tė hetimit vajta ta verifikoja. Detyrimin ligjor e ke ti ta verifikosh”.
Kreu i KQZ Arben Ristani u shpreh se kėrkoi qė tė verifikohej nėse mund tė kishte mundėsi qė tė futesdhin apo tė dilnin fletė nga kutia. Administrata raportoi se nuk ka fletė tė hedhura tepėr pėrvec procesverbaleve.
Ndėrkohė qė kjo kuti ėshtė kontestuar nga pėrfaqėsuesit ligjor tė PS nė KQZ. Saliani: Aty fletė dalin nuk del gjė tjetėr. Gjoncaj: U bė rasti i dytė qė ju thoni merre shikoje provoje.

KQZ, HAPET KUTIA 19 20 , 1 VOTĖ BASHA
Ora 18:50- Vazhdon numėrimi nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve. Me hapjen e kutisė 19 20 janė gjetur 6 fletė tė hedhura gabim, 1 prej tė cilave e vlefshme pėr kryetar bashkie. Kjo fletė ka shkuar pro kandidatit tė ‘Aleanca pėr Qytetarin’ Lulzim Basha.

KQZ: BASHA 70 VOTA PARA
Ora 18:46- Vazhdon numėrimi nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve. Me hapjen e kutive tė tjera nė njėsinė 7, kandidati i ‘Aleanca pėr Qytetarin’ Lulzim Basha ėshtė nė avantazh me 70 vota para. Deria tani nga hapja e kutive nė njėsinė nr.7, 10 vota ka marrė kandidati i ‘Aleanca pėr Qytetarin’ Lulzim Basha dhe 14 vota kandidati i ‘Aleanca pėr tė Ardhmen’ Edi Rama.

OLLI: E PAMUNDUR TĖ NDRYSHOHET KODI I 5-TĖ
Ora 18:00- Zėdhėnėsi i Komisionit Qendror tė Zgjedhjeve Leonard Olli ka reaguar sot pasdite nė lidhje me akuzat e ngritura nga Partia Socialiste, pėr ndryshimin e kodit tė 5-tė nė kutitė qė po rinumėrohen. Olli ka hedhur poshtė kėto akuza, duke thėnė se dicka e tillė ėshtė e pamundur, pasi kodet mund tė verifikohen nė procesverbal.

“Nė raport me pretendimet pėr kodin e 5-tė nė emėr tė KQZ- deklaroj se ėshtė pothuajse e pamundur tė mos ekzistojė kodi i pestė nė kapakun e kutisė sė votimit. Ėshtė e pamundur tė ndryshohet ky kod, sepse ėshtė njė kod qė ėshtė vendosur qė nė KZAZ. Nė cdo kuti qė ėshtė hapur kanė koresponduar tė pestė kodet, pastaj ėshtė proceduar me hapjen e tyre. Nga 1050 kuti qė janė hapur nuk ka koresponduar vetėm njė shifėr e kodit tė pestė qė ka 6 shifra sigurie. Duke pasur procesverbalet sė bashku me kopjet e depozituara mund tė provojmė nėse kėto shifra pėrputhen apo jo”, tha Olli.

Duke e cilėsuar tė pabazė cdo pretendim pėr mospėrputhjen e kodit tė 5-tė Olli tha se, ky proces ėshtė tėrėsisht transparent dhe i vėrtetueshėm.
“Grupet e numėrimit kanė verifikuar kodet nė mbyllje tė procesverbaleve. Ligji nuk i lejon numėruesit tė prekin kodin e 5-tė. Gjithcka ėshtė transparente”, theksoi ai.
Olli theksoi mė tej se PS ka tė drejtė t’i bėjė publike rastet me mospėrputhje kodi dhe mė pas tė bėjė ankimime.

KQZ, HAPET KUTIA 18 86 , 3 VOTA BASHA
Ora 17:59- Vazhdon numėrimi nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve. Me hapjen e kutisė 18 86 janė gjetur 14 fletė tė hedhura gabim, 3 prej tė cilave tė vlefshme pėr kryetar bashkie. Kėto fletė kanė shkuar pro kandidatit tė ‘Aleanca pėr Qytetarin’ Lulzim Basha.

KQZ, HAP KUTINĖ 18 36,1 VOTĖ RAMA

0ra 17:40 KQZ ka hapur kutinė numėr 18 36, njėsia nr. 7, ku ka rezultuar njė 1 fletė e vlefshme pėr kryetar bashkie qė shkon pėr kandidatin socialist Edi Rama.

KQZ, HAP KUTINĖ 19 14,1 VOTĖ RAMA
0ra 17:39 KQZ ka hapur kutinė numėr 19 14, njėsia nr.7 ,  ku ka rezultuar njė 1 fletė e vlefshme pėr kryetar bashkie qė shkon pėr kandidatin socialist Edi Rama.

KQZ, HAP KUTINĖ 18 96, 1 VOTĖ RAMA, 1 VOTĖ BASHA
0ra 17:38 KQZ ka hapur kutinė numėr 18 96, njėsia nr.7,  ku kanė rezultuar  2 fletė tė vlefshme pėr kryetar bashkie 1 pėr kandidatin demokrat Lulzim Basha dhe 1 pėr kandidatin socialist Edi Rama.

KQZ RIFILLON NUMĖRIMIN PĖR TIRANĖN
Ora 17:22- Rinis mbledhja e pasdites e Komisionit Qendror tė Zgjedhjeve. Pritet qė tė numėrohen votat e hedhura gabim nė 195 kuti qė i pėrkasin KZAZ-sė nr. 51 nė njėsinė nr. 7, ashtu sic ishte parashikuar edhe mė herėt.

KQZ MBYLL NUMERIMIN E 190 KUTIVE NE NJESINE 6
Ora 13:30- Pėrfundon numėrimi i fletėve tė kontestuara nė kutitė e qė i pėrkasin KZAZ 50, njėsisė numėr 6. Nga tė dhėnat zyrtare, kandidati socialist pėr bashkinė e Tiranės, Edi Rama ka marrė 27 vota, ndėrkohė qė Basha ka marrė 20 vota. Nė total janė gjetur 47 fletė votimi tė hedhura gabim. Nga numėrimi i fletėve tė hedhura gabim nė 190 kutive votimi nė kėtė njėsi, qė pėrkon me zonėn e Kombinatit, Rama ėshtė nė avantazh me 7 vota.

Nė total rezultati ėshtė 74 vota plus pėr kandidatin demokrat Lulzim Basha, nga 82 vota qė ishin njė ditė mė parė, nga numėrimi i votave tė hedhura gabim nė 630 kuti.

KQZ pritet qė nė orėn 17:00 tė pasdites sė sotme tė mblidhet pėr tė nisur numėrimin e fletėve tė hedhur nė kutitė e gabuara qė gjendjen nė kutitė e KZAZ nr 51, qė i pėrket njėsisė nr 7.

Seanca e sotme u shoqėrua me debate tė forta mes kryetarit tė KQZ, Ristani e pėrfaqėsuesve ligjor tė PS-sė. Mollė e sherrit ka qenė pikėrisht mungesa ose moshkruarja e kodit 5 nga komisionerėt e KZAZ 50. Kodi 5 ka shkaktuar debate e akuza tė forta mes dy kampeve politike.

Pikė tjetėr qė shkaktoi debat ka qenė njė kuti e cila nuk ishte mbyllur mirė, por u duk sikur ishte e thyer. PS deklaroi se kjo ishte provė se nė kėtė proces mund tė ketė dhe manipulime. Problem tjetėr ishte dhe gjetja e tre fletėve tė votimit qė i pėrkisnin njė kuti tė njė tjetėr Qendre Votimi, janė gjetur nė njė kuti tjetėr Qendėr Votimi. Nga verifikimet e KQZ qė hetoi kėtė kuti rezultoi se fletėt korrespondonin me atė QV, dhe u vendos qė tė quheshin. Dy fletė votimi ishin pėr kėshillin bashkiak, dhe fleta tjetėr i pėrkiste kandidatit Basha.

KOSOVRASTI: I TEPRUAR SHQETĖSIMI PĖR KODET
Ora 13:20- Anėtari i djathtė nė KQZ, Njazi Kosovrasti bėri tė ditur sot ne pushimin e mbledhjes se KQZ se nuk ėshtė shqetėsues fakti nėse mungon kodi i pestė nė kuti ose jo.
“Pėrderisa nė kuti nuk janė gjetur fletė tepėr apo mangut, atėherė nuk kemi pse shqetėsohemi pėr kėtė cėshtje, mė duket e tepruar”.
Sipas Kosovrastit ėshtė e vėrtetė qė ka raste qė mungojnė kodet, por kjo ka ndodhur pasi ėshtė pėrfunduar nuėmrimi nė KZAZ pėrkatėse, komisionerėt kanė shėnuar koTet nė tabelėn pėrmbledhėse me shpejtėsi dhe i kanė dorėzuar nė KQZ.

GJONCAJ: KQZ KONSTATOI FAKTE ME PROBLEMATIKA
Ora 13:10- Pėrfaqėsuesi juridik nė KQZ, Genc Gjoncaj bėri tė ditur se edhe mbledhja e sotme e KQZ ka kosntatuar parregullsi me problematika. “Procesi nė KQZ ėshtė i deformuar”.

BASHA AVANTAZH ME 76 VOTA
Ora 12:50- Prej me shume se 2 ore ne KQZ po vijon numerimi i votave per kryetarin e Bashkise se Tiranes te hedhura gabim ne kuti te tjera. Aktualisht Basha ne avantazh me 76 vota ndaj kundershtarit te PS, Edi Rama.

BASHA AVANTAZH ME 80 VOTA
Ora 11:55- Ne KQZ po vijon numerimi i votave per kryetarin e Bashkise se Tiranes te hedhura gabim ne kuti te tjera. Aktualisht Basha ne avantazh me 80 vota.

KODI I 5-TE, DEBAT NĖ KQZ
Ora 11.30- Edhe sot nuk kanė reshtuar debatet rreth Kodin te peste. Subashi deklaroi: “Kam kėrkuar tė bėhet hetim i plotė administrative dhe ju nuk keni pranuar”.
Pėrfaqėsuesi juridik i PS nė KQZ, Genc Gjoncaj theksoi se kur kungojnė kode sa nė njė kuti nė tjetrėn, nuk mund tė vijohet rinumėrimi i votave pa u sqaruar mirė kjo cėshtje.
Ndėrkohė kreu I KQZ, Arben Ristani deklaroi se “Kodi 5 pėrdoret nė qėndrėn e votimit dhe jo nė qėndrėn e numėrimit. Ndaj nuk para e shėnojnė kodin 5 nė formula se nuk shėrben pėr numėrimin. Kaq ishte sqarimi, tani vijojmė punėn”, tha Ristani.

NIS NUMERIMI, BASHA ENDE NE AVANTAZH ME 82 VOTA
Ora 10: 28 KQZ nis numėrimin e fletėve tė kontestuara pėr njėsinė 6 dhe 7, qė i pėrkasin KZAZ 50, e KZAZ 51. Nga kutite e vena ne dispozicion per numerim u vu re se kodi 5 nuk eshte shenuar ne shume prej tyre. Edhe pas numėrimit te kutive te para kandidati i djathtė Lulzim Basha ruan avantazhin duke qenė me 82 vota para rivalit tė tij socialist, Edi Rama.

NUMERIMI
Procesi i hapjes sė kutive dhe numėrimit tė fletėve tė kontestuara nė 368 qendrat e votimit tė Bashkisė Tiranė, filloi ditėn e shtunė mė 18 qershor dhe do tė vazhdojė pėr 11 minibashkitė e Tiranės.
Gjatė ditės sė djeshme nė KQZ u numėruan fletėt e kontestuara nė kutitė e Njėsive 4, dhe 5.
Numėrimi bėhet nga 8 grupe njėkohėsisht, nė tė cilat bėjnė pjesė dy punonjės tė administratės sė KQZ-sė dhe nga njė pėrfaqėsues i dy forcave politike, PD-sė dhe PS-sė.
Mbledhja e djeshme e kėtij institucioni ėshtė shoqėruar ndėrkohė me debate tė ashpra. KQZ pėrjashtoi, pas njė votimi 4 me 2, dy nga vėzhguesit e PS-sė. Sipas Ristanit vėzhguesit thyen rregullat, nga ana e tyre vėzhguesit deklaruan se kanė pasur presioni. Ndėrkohė gjatė paradites, me anė tė njė deklarate pėr shtyp, KQZ hodhi poshtė akuzat e ngritura nga Partia Socialiste se kodet e sigurisė sė kutive tė votimit nuk rakordojnė me ato qė po hap KQZ-ja. “Nuk ka pasur asnjė ankimim pėr mospėrputhje kodesh. Nėse do tė kishte mospėrputhje tė kodeve tė sigurisė pėr kutitė e votimit, atėherė subjektet politike do kishin bėrė ankimim, gjė qė sipas tij nuk ka ndodhur”, thuhej nė deklaratėn e KQZ-sė.

(s.g/d.b/m.a/e.m/BalkanWeb)
Lidhje te tjera
    Kthehu Dėrgo Printo Home
Komento

Dėrguar nga arti, tirane mė 21-06-2011 nė 09:40
o beno a di te shkruash dhe cfare ben kot si i zgjuar pse ti je ai se do na tregosh ne qe kush jane njerez qe duhet te drejtojne .maloket ,katunaret ,apo tradhetaret qe e zhyten shqiperine per 50 vite ne komunizem .ore ben keta jane pasojat e komunizmit qe vrane te gjithe kokat dhe trurin e shqiperise per 50 vjet .dhe tani ske me tru po ke hajdut e servila sa per ndarje krahinore e ke gabim shoku se njerzit jane njelloj
       Shqiperia
21 Gusht 2014
Organizatat kombėtare: Nuk duam qė Janullatos tė pėrkujtojė Shėn Kozmain
Sipas 26 organizatave joqeveritare, tė pėrfaqėsuara nga Komiteti pėr Mbrojtjen dhe Zgjidhjen e Ēėshtjes Kombėtare, Shėn Kozmai ka qenė njė person qė i trumbėtonte gjuhės greke, duke anashkaluar atė shqiptare.
KOMENTO
       Kosova
21 Gusht 2014
Kosovë, përfundon procesi i deklarimit të pasurisë së deputetëve të rinj
Agjencia Kundër Korrupsionit bëri të ditur sot se ka përfunduar i tërë procesi i deklarimit të pasurisë së deputetëve të rinj që në Kuvendin e Kosovës kanë hyrë pas zgjedhjeve nacionale të 8 qershorit
KOMENTO
       Rajoni
20 Gusht 2014
Greqi, dhunė seksuale ndaj shqiptarit 14 vjec nė institutin e riedukimit
Kanė shkaktuar tronditje nė Greqi zbulimet e fundit, sipas tė cilave nė njė Institut Riedukimi tė tė miturve, nė qytetin e Volosit, janė kryer pėrdhunime nė grup. Lajmi publikohet nga gazeta “Ethnos”, sipas sė cilės brenda njė muaji viktima tė pėrdhunimeve nė grup janė bėrė tre fėmijė, dy grekė dhe njė shqiptar
KOMENTO (16)
       Bota
21 Gusht 2014
Xhihadistët 132 mln $ për lirimin e gazetarit amerikan James Foley
Xhihadistët, që mbanin peng gazetarin amerikan James Foley, kërkuan 132 milionë dollarë në shkëmbim të lirimit të tij. Kështu bëri të ditur punëdhënësi i Foley
KOMENTO
       Sport
21 Gusht 2014
Zyrtare: Dzeko, kontratë të re me Cityn
Gjatë javës së kaluar u raportua se Dzeko dhe Joe Hart do të ishin yjet e radhës te City që do të nënshkruajë marrëveshje të reja, derisa kampionët e Ligës Premier vazhdojnë politikën verore për t’i lidhur lojtarët më të mirë me kontrata afatgjate
KOMENTO
       Kulture
21 Gusht 2014
Kadare: Nuk u jap rëndësi xhuxhëve dhe spiunëve
Vetëm gjykimit të popullit të vet nuk do të donte dhe nuk do të mundte t’i shmangej, ndërsa “xhuxhëve e spiunëve” Ismail Kadare ka mësuar të mos u japë më shumë rëndësi seç duhet. Kështu shprehet ai gjatë një bisede me arkitektin e piktorin Maks Velo, botuar në librin “Zhdukja e ‘Pashallarëve të kuq’ të Kadaresë, anketim për një krim letrar” (“Onufri” 2002)
KOMENTO (3)
       Metropol
21 Gusht 2014
Monika Kryemadhi kalon sfidën e “kovës me ujë të ftohtë”, nominon Ramën- VIDEO
Edhe deputetja e LSI, Monika Kryemadhi, ka pranuar sfidën e “kovës me ujë të ftohtë akull”. Ajo u bë e para politikane shqiptare që e pranoi këtë sfidë
KOMENTO
       Teknologji
21 Gusht 2014
Karrigia e padukshme që ju lejon të uleni kudo dhe në çdo kohë
Është një karrige e padukshme që shfaqet në mënyrë magjike kurdo që ju nevojitet. Quhet Chairless Chair dhe ju mund ta vendosni atë tek këmbët tuaj si një skelet i jashtëm
KOMENTO
      
 
 
  TV | News24 - Live
 
   
   
   
   
   
 
 
   
   
  Radio | Rash - Live
 
  toolbar  
   
   
 
SONDAZH
 
 
Nensondazh
 
   
 
 
BALKANWEB.TV
Thellohet deficiti i skemės sė pensioneve, 78 mld lekė nga buxheti
 
 
BALKANWEB.TV
PD: Tė gjithė i njohin faktet e inkriminimit tė Parlamentit, vetėm Rama hesht
 
 
BALKANWEB.TV
Skandali nė Sarandė, Rama: Edhe Noka e Topalli ndėrhynin pėr punėsim
 
 
BALKANWEB.TV
Kėrkon seks, pyet 8 meshkuj, vetėm njėri e refuzon. Ja arsyeja!
 
 
BALKANWEB.TV
Ice Bucket Challenge, Emina Cunmulaj nominon Sali Berishėn
 
 
BALKANWEB.TV
E rrallė, njė grua nga Vlora: Mė ėshtė helmuar shtėpia nga boja qė e leva
 
 
BALKANWEB.TV
Nipi i Ardian Bitrajt, i dyshuari i tretė pėr vjedhjen nė BSH
 
 
BALKANWEB.TV
Skandali seksual nė Sarandė, Veliaj: Ndihmė ekonomike Elvira Gegės
 
 
BALKANWEB.TV
Nishani- Ibuki: Klima e favorshme nxit biznesin japonez pėr investime nė Shqipėri
 
 
BALKANWEB.TV
PD: Energjia, Qeveria direktiva pėr tė faturuar sa mė shumė qytetarėt
 
 
BALKANWEB.TV
Reforma Territoriale, Nishani konsulta me kryekomunarėt: Tė mbėshtetet nė Kushtetutė
 
 
BALKANWEB.TV
'Dinamo', policia bllokon futjen e mallrave nė treg, 'pėrleshje' me tregtarėt
 
 
BALKANWEB.TV
Shteti Islamik: Vramė njė gazetar amerikan, mesazh SHBA-ve
 
 
BALKANWEB.TV
Reforma nė drejtėsi, Halimi: Pjesė nėse ka asistencė ndėrkombėtare
 
 
BALKANWEB.TV
Skandali, Gjykata jep ‘Arrest me burg’, Cane: Jam i pafajshėm
 
 
 
 
FOTOGALERI
Monika Kryemadhi solidarizohet me personat qė vuajnė nga ALS
 
 
FOTOGALERI
Shkodėr, asgjėsohen 35 mijė rrėnjė kanabis, banorėt pėrgjigjen mė armė
 
 
FOTOGALERI
Serena Williams luan tenis me taka!
 
 
FOTOGALERI
Ēiftet, kur ai ėshtė shumė herė mė i bukur se ajo...
 
 
FOTOGALERI
‘Behlul’ marrėzisht i dashuruar, pushime nė Greqi
 
 
FOTOGALERI
Shtėpia e ėndrrave tuaja!
 
 
FOTOGALERI
Modelja shqiptare, qė po “ēmend” Gjermaninė
 
 
FOTOGALERI
Fytyrat e femrave kur marrin njė propozim pėr martesė
 
 
FOTOGALERI
Kate Holmes sensuele nė kopertinėn e De Jour
 
 
FOTOGALERI
Mariah Carey dhe Nick Cannon drejt divorcit
 
 
FOTOGALERI
VIP, veshjet mė tė shpifura tė viteve ’90
 
 
FOTOGALERI
Louboutin krijon kėpucėn vetėm pėr Angelina Jolie
 
 
FOTOGALERI
Madonna nė Ibiza me look anti diell
 
 
FOTOGALERI
Mbi ēati ose tė varura, ja pishinat mė tė ēuditshme nė botė!
 
 
FOTOGALERI
Cara Delevingn nudo pėr parfumin e Tom Ford
 
 
FOTOGALERI
Conchita Wurst pozon me tė brendshme
 
 
FOTOGALERI
“Kryeqyteti” skocez ku anglezėt martohen fshehurazi prej tre shekujsh
 
 
FOTOGALERI
Ble makinėn 200 dollarė, gjen nė bagazh njė gjarpėr