BalkanWeb.TV Foto Forum Horoskopi Moti Gatimi Kontakt
ARTIKUJ TEK
Shqiperi
22 Qershor 2011 - 23:05 | LAJME
TRANSLATE
 
Tirana, KQZ mbyll numėrimin nė 10 njėsi, Basha 76 vota para
Tirana, KQZ mbyll numėrimin nė 10 njėsi, Basha 76 vota paraTIRANE - Komisioni Qendror Zgjedhor ka vijuar sot paradite me numėrimin e fletėvė tė hedhura gabim nė kutitė e njėsitė bashkiake Nr.8 qė i pėrket KZAZ-sė Nr.52 dhe njėsive bashkiake Nr.9,  e 10. Nga mbyllja e rinumerimit per njesine Nr.8, Basha qendroi ne avantazh ndaj Rames me 71 vota para, ndėrsa nė pėrfundim tė kėtij procesi pėr njėsinė Nr.9, Basha mori 73 vota. Nga numėrimi i 100 kutive tė njėsisė Nr.10, Basha ėshtė sėrish nė avantazh me 76 vota..

PĖRFUNDON NUMĖRIMI I NJĖSISĖ 10, BASHA 76 VOTA
Ora 23:05 - Pėrfundon nė orėt e vona tė mbrėmjes numėrimi i votave tė njėsisė bashkiake nr. 10 nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve. Kandidati i PD-sė Lulzim Basha ka marrė 11 vota, ndėrsa socialisti Rama 8 tė tilla. Nė avantazh ėshtė sėrish Basha me 76 vota. Pritet qė nesėr tė numėrohet edhe njėsia e fundit, ajo 11.

KQZ, VIJON NUMĖRIMIN NĖ NJĖSINĖ 10, BASHA 74 VOTA PARA
Ora 22:25 - Vazhdon numėrimi nė njėsinė Nr.10, kandidati i "Aleanca pėr Qytetarin" Lulzim Basha ėshtė nė avantazh me 74 vota para. Deri tani nga hapja e kutive nė njėsinė Nr.10, 9 vota ka marrė kandidati i "Aleanca pėr Qytetarin" Lulzim Basha dhe 8 vota kandidati i "Aleanca pėr tė Ardhmen", Edi Rama.

KQZ, VIJON NUMĖRIMIN NĖ NJĖSINĖ 10, BASHA 77 VOTA PARA
Ora 22:11 - Vazhdon numėrimi nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve. Me hapjen e kutive tė tjera nė njėsinė Nr.10, kandidati i "Aleanca pėr Qytetarin" Lulzim Basha ėshtė nė avantazh me 77 vota para. Deria tani nga hapja e kutive nė njėsinė Nr.10, 7 vota ka marrė kandidati i "Aleanca pėr Qytetarin" Lulzim Basha dhe 3 vota kandidati i "Aleanca pėr tė Ardhmen" Edi Rama.

KQZ, VIJON NUMĖRIMIN NĖ NJĖSINĖ 10, BASHA 71 VOTA PARA
Ora 21:37- Vazhdon numėrimi nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve. Me hapjen e kutive tė tjera nė njėsinė Nr.10, kandidati i "Aleanca pėr Qytetarin" Lulzim Basha ėshtė nė avantazh me 71 vota para. Deri tani nga hapja e kutive nė njėsinė Nr.10, 3 vota ka marrė kandidati i "Aleanca pėr Qytetarin" Lulzim Basha dhe 1 votė kandidati i "Aleanca pėr tė Ardhmen" Edi Rama.

KZQ FILLON NUMĖRIMI NĖ NJĖSINĖ Nr. 10
Ora 21:00 - KQZ nisi numėrimin e numėrimin e fletėvė tė hedhura gabim nė kutitė e njėsisė bashkiake Nr.1 qė i pėrket KZAZ-sė Nr.54. Nė kėtė njėsi KQZ do tė numėrojė 100 kuti.

KQZ 30 MINUTA PUSHIM, PĖRFUNDON NUMĖRIMI NĖ NJĖSINĖ NR.9
Ora 20:29 - KQZ ka vendosur tė bėjė 30 minuta pushim pėr tė vijuar mė pas me numėrimin e kutive pėr njėsinė numėr 10. Komisioni Qendror Zgjedhor pėrfundoi sot nė mbrėmje numėrimin e fletėvė tė hedhura gabim nė kutitė e njėsisė bashkiake Nr 9 qė i pėrket KZAZ-sė Nr.53. Deri tani nga numėrimi i votave tė kontestuara tė kėsaj KZAZ-je rezultoi se kandidati i koalicionit "Aleanca pėr qytetarin", Lulzim Basha ka marrė 27 vota, ndėrsa rivali i tij, kandidati i koaliconit "Aleanca pėr tė Ardhmen", Edi Rama, ka marrė 26 vota. Pas hapjes sė kutive tė votimit nė 9 njėsi bashkiake tė kryeqytetit, Lulzim Basha kryeson me 73 vota ndaj Edi Ramės.

Pas pushimit prej 30 minutash KQZ do tė vijojė me numėrimin e fletėvė tė hedhura gabim nė kutitė njėsisė bashkiake Nr 10 qė i pėrket KZAZ-sė Nr.54 ku do tė numėrojė 100 kuti. Ndėrkohė qė nesėr nė orėn 9:00 KQZ do ė vijojė me numėrimin e kutive nė njėsinė numėr 11 qė i pėrket KZAZ-sė Nr.55.

KQZ, HAPET KUTIA 19 64 , 1 VOTĖ RAMA
Ora 20:21 - Vazhdon numėrimi nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve. Me hapjen e kutisė 19 64 nė njėsinė nr.9, janė gjetur 12 fletė tė hedhura gabim, 1 prej tė cilave tė vlefshme pėr kryetar bashkie. pro kandidatit tė ‘Aleanca pėr tė Ardhmen’ Edi Rama.

KQZ, HAPET KUTIA 19 59/1 , 1 VOTĖ BASHA

Ora 20:00 - Vazhdon numėrimi nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve. Me hapjen e kutisė 19 52 nė njėsinė nr.9, janė gjetur 6 fletė tė hedhura gabim, 1 prej tė cilave tė vlefshme pėr kryetar bashkie. pro kandidatit tė ‘Aleanca pėr Qytetarin’ Lulzim Basha.

NUMĖROHET KUTIA 19/70, 1 VOTĖ BASHA
Ora 18:51-Me hapjen e kutisė 19/70 ėshtė gjetur edhe njė tjetėr fletė votimi e hedhur gabim qė i pėrkiste kandidatit tė “Aleancės pėr Qytetarin”, Lulzim Basha. Ky i fundit kryeson me 74 vota ndaj Ramės deri nė kėto momente.

NUMĖROHET KUTIA 19/63, 1 VOTĖ BASHA, 1 RAMA
Ora 18:47- Me hapjen e kutisė 19/63 janė gjetur gjithsej 7 fletė tė hedhura gabim nga tė cilat kandidati Rama ka marrė 1 votė, gjithashtu edhe Basha.

BASHA 4 VOTA, RAMA MERR 2
Ora 19:42- Vazhdon numėrimi i votave nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve. Me hapjen e kutisė 19 75 janė gjetur gjithsej 20 fletė votimi tė hedhura gabim, prej kėtyre 2 vota kanė shkaur pėr kandidatin e PS-sė Edi Rama dhe 4 pėr kandidatin Lulzim Basha. Nė votat e hedhura gabim qė po numėrohen aktualisht nė njėsinė bashkiake nr.9, Basha ka marrė deri tani 22 vota, ndėrsa Rama 21.

KQZ, HAPET KUTIA 19 52 , 1 VOTĖ RAMA, 3 VOTA BASHA
Ora 19:30 - Vazhdon numėrimi nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve. Me hapjen e kutisė 19 52 nė njėsinė nr.9, janė gjetur 16 fletė tė hedhura gabim, 4 prej tė cilave tė vlefshme pėr kryetar bashkie. 3 fletė kanw shkuar pro kandidatit tė ‘Aleanca pėr Qytetarin’ Lulzim Basha dhe 1 fletė ka shkuar pro kandidatit tė ‘Aleanca pėr tė Ardhmen” Edi Rama.

KQZ, HAPET KUTIA 19 47 , 1 VOTĖ RAMA, 1 VOTĖ BASHA
Ora 19:28 - Vazhdon numėrimi nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve. Me hapjen e kutisė 19 47 nė njėsinė nr.9, janė gjetur 8 fletė tė hedhura gabim, 2 prej tė cilave tė vlefshme pėr kryetar bashkie. 1 fletė ka shkuar pro kandidatit tė ‘Aleanca pėr Qytetarin’ Lulzim Basha dhe 1 fletė ka shkuar pro kandidatit tė ‘Aleanca pėr tė Ardhmen” Edi Rama.

KQZ, HAPET KUTIA 19 58 , 5 VOTA RAMA, 3 VOTA BASHA
Ora 19:21 - Vazhdon numėrimi nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve. Me hapjen e kutisė 19 77/1 nė njėsinė nr.9, janė gjetur 36 fletė tė hedhura gabim, 7 prej tė cilave tė vlefshme pėr kryetar bashkie. 3 fletė kanė shkuar pro kandidatit tė ‘Aleanca pėr Qytetarin’ Lulzim Basha dhe 5 fletė kanė shkuar pro kandidatit tė ‘Aleanca pėr tė Ardhmen” Edi Rama.

KQZ, HAPET KUTIA 19 55/1, 1 VOTĖ BASHA

Ora 19:18 - Vazhdon numėrimi nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve. Me hapjen e kutisė 19 77/1 nė njėsinė nr.9, janė gjetur 9 fletė tė hedhura gabim, 1 prej tė cilave tė vlefshme pėr kryetar bashkie e cila ka shkuar pro kandidatit tė ‘Aleanca pėr Qytetarin’ Lulzim Basha.

NJĖ FLETĖ MĖ SHUMĖ PĖR BASHĖN
Ora 19:13- Numėrohet kutia 19/66 brenda sė cilės janė gjetur 15 fletė votimi tė hedhura gabim, prej kėtyre vetėm 1 fletė votimi i pėrkiste kandidatit pėr kryetar bashkie, Lulzim Basha.

KUTIA 19 59/1, KOMPLET ME VOTA TĖ HEDHURA GABIM
Ora 19:10- Teksa ėshtė hapur kutia 19 59/1 ėshtė vėrejtur qė nė tė janė hedhur fletėt pėr kryetar tė kėshillit bashkiak tė Bashkisė sė Madhe nė vend qė tė hidheshin ato pėr kryetar kėshilli tė minibashkisė nr.9. Pra fletėt janė hedhur nė kuti tė kundėrta. Kryetari I KQZ-sė Arben Ristani deklaroi se “Kėto janė vota tė hedhura gabim dhe duhet tė tabulohen tė gjitha.

KQZ, HAPET KUTIA 19 77/1, 1 VOTĖ RAMA, 1 VOTĖ BASHA
Ora 19:12 - Vazhdon numėrimi nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve. Me hapjen e kutisė 19 77/1 nė njėsinė nr.9, janė gjetur 16 fletė tė hedhura gabim, 2 prej tė cilave tė vlefshme pėr kryetar bashkie. 1 fletė ka shkuar pro kandidatit tė ‘Aleanca pėr Qytetarin’ Lulzim Basha dhe 1 fletė ka shkuar pro kandidatit tė ‘Aleanca pėr tė Ardhmen” Edi Rama.

KQZ, HAPET KUTIA 19 71 , 1 VOTĖ BASHA
Ora 19:00 - Vazhdon numėrimi nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve. Me hapjen e kutisė 19 71 nė njėsinė nr.9, janė gjetur 11 fletė tė hedhura gabim, 2 prej tė cilave e vlefshme pėr kryetar bashkie. Kėto fletė kanė shkuar pro kandidatit tė ‘Aleanca pėr Qytetarin’ Lulzim Basha.

KQZ, HAPET KUTIA 19 49, 6 VOTA RAMA

Ora 18:59 - Vazhdon numėrimi nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve. Me hapjen e kutisė 19 49 nė njėsinė nr.9, janė gjetur 6 fletė tė hedhura gabim pro kandidatit tė ‘Aleanca pėr tė Ardhmen” Edi Rama.

KQZ, HAPET KUTIA 19 61, 2 VOTA RAMA, 2 VOTA BASHA

Ora 18:57 - Vazhdon numėrimi nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve. Me hapjen e kutisė 19 61 nė njėsinė nr.9, janė gjetur 1 fletė tė hedhura gabim, 4 prej tė cilave e vlefshme pėr kryetar bashkie. Dy fletė kanė shkuar pro kandidatit tė ‘Aleanca pėr Qytetarin’ Lulzim Basha dhe 2 fletė kanė shkuar pro kandidatit tė ‘Aleanca pėr tė Ardhmen” Edi Rama.

KQZ, HAPET KUTIA 19 42, 1 VOTĖ RAMA, 1 VOTĖ BASHA
Ora 18:46 - Vazhdon numėrimi nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve. Me hapjen e kutisė 19 42 nė njėsinė nr.9, janė gjetur 17 fletė tė hedhura gabim, 2 prej tė cilave e vlefshme pėr kryetar bashkie. 1 fletė ka shkuar pro kandidatit tė ‘Aleanca pėr Qytetarin’ Lulzim Basha dhe 1 fletė ka shkuar pro kandidatit tė ‘Aleanca pėr tė Ardhmen” Edi Rama.

KQZ, HAPET KUTIA 19 49 , 1 VOTĖ BASHA
Ora 18:42 - Vazhdon numėrimi nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve. Me hapjen e kutisė 19 49 nė njėsinė nr.9, janė gjetur 7 fletė tė hedhura gabim, 1 prej tė cilave e vlefshme pėr kryetar bashkie. Kjo fletė ka shkuar pro kandidatit tė ‘Aleanca pėr Qytetarin’ Lulzim Basha.

KQZ, HAPET KUTIA 19 59, 2 VOTA RAMA, 2 VOTA BASHA
Ora 18:36 - Vazhdon numėrimi nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve. Me hapjen e kutisė 19 59 nė njėsinė nr.9, janė gjetur 14 fletė tė hedhura gabim, 4 prej tė cilave e vlefshme pėr kryetar bashkie. Dy fletė kanė shkuar pro kandidatit tė ‘Aleanca pėr Qytetarin’ Lulzim Basha dhe 2 fletė kanė shkuar pro kandidatit tė ‘Aleanca pėr tė Ardhmen” Edi Rama.

KQZ NIS NUMĖRIMIN NĖ NJĖSINĖ 9
Ora 18:20 KQZ ka nisur me 20 minusta vonesė mbledhjen e parashikuar nė orėn 18:00. Gjatė paradites sė sotme KQZ ka vijuar me numėrimin e fletėvė tė hedhura gabim nė kutitė e njėsitė bashkiake Nr 8 dhe Nr.9, tė KZAZ-sė Nr.53, ndėrkohė qė pėr shkak tė debateve qė kanė nxitur 4 kuti tė dėmtuara tė njėsisė 9 mbledhja u shty pėr pasdite. Gjatė seancės sė pasdites KQZ pritet tė numėrojė 152 kuti nė njėsinė bashkiake Nr. 9 qė i pėrket KZAZ-sė 53.

WOLLFARTH 15 MIN NE KQZ: NDOQA NGA AFER RINUMERIMIN
Ora 14:25-Ambasadori OSBE, Eugen Wollfarth ka perfunduar viziten ne nė KQZ. Kreu i OSBE ne vendin tone qendroi vetem 15 minuta ne ambientet ku po rinumerohen fletet e kontestuara. Ambasadori theksoi se vizita e tij ne kete institucion kishte te bente vetem me ndjekjen e procesit te rinumerimit. " Erdha per te vezhguar nga afer procesin", ishin fjalet qe tha ai per mediat ne dalje te KQZ.

WOLLFARTH NĖ KQZ
Ora 14:10-Ambasadori OSBE, Eugen Wollfarth ka mbėrritur sot pasdite nė KQZ pėr njė takim me kreun e institucionit, Arben Ristani. 

KQZ, BASHA NE AVANTAZH ME 72 VOTA
Ora 14:00-Ne KQZ vijon rinumerimi i fleteve per njesine numer 9. ne kuti gjendet nje flete pro kandidatit Basha te hedhur gabimisht ne kuti tjeter, jo ne kutine e kryetarit per Bashki. Basha aktualisht ne avantazh me 72 vota. MBledhaj e KQZ do te vijoje pasdite ne oren 18:00.

DEBATE NE KQZ PER 4 KUTI TE THYERA
Ora 12. 41-Debate mes pėrfaqėsueve tė PD e PS nė KQZ pėr 4 kuti tė cilat rezultojnė tė thyera. Sipas administratės sė KQZ-sė thyerja ka ndodhur nė ambientet e KQZ, dhe administrata nuk e kishte konstatuar. Pėrfaqėsuesit e PS-sė deklaruan se kėto katėr kuti nuk duhej tė merren nė konsideratė nė numėrim sepse ato kuti kanė ardhur tė thyera nė KQZ dhe Kolegji Zgejdhor urdhėron qė tė numėrohen fletėt nė kutitė e pa thyera. Ndėrsa pėrfaqėsuesi i PD-sė, Kosovrasti tha se thyerja mund tė ketė ndodhur pėr shkaqe tė transportit. Ai kėrkoi tė bėhet hetim dhe nėse fletėt nė kuti pėrputhen me atė qė qė ėshtė nė tabelat e rezultateve atėherė tė numėrohet.

MBYLLET NJĖSIA 8, BASHA 71 VOTA NE AVANTAZH
Ora 11:25-Komisioni Qendror Zgjedhor ka mbyllur numErimin e njėsisė nr 8 qė i pėrket KZAZ-sė Nr.52 dhe.
Nė mbyllje tė numėrimit pėr njėsisė nr.8, kandidati demokrat Lulzim Basha kryeson me 71 vota, ndaj kreut socialist Edi Rama nė garėn pėr Bashkinė e Tiranė.

TIRANA, SOT NUMĖRIMI I VOTAVE TĖ NJĖSISĖ 8, 9, BASHA PARA ME 71 VOTA
Ora 07:00-Komisioni Qendror Zgjedhor do tė vijojė sot me numėrimin e fletėvėe tė hedhura nė kutitė e gabuara nė njėsitė bashkiake Nr 8 qė i pėrket KZAZ-sė Nr.52 dhe njėsinė bashkiake Nr.9, tė KZAZ-sė Nr.53.

Nga numėri i i votave tė votave tė hedhura gabim nė 7 njėsi bashkiake nga 11 qė janė gjithsej kandidati demokrat, Lulzim Basha kryeson me 71 vota, ndaj kreut socialist Edi Rama nė garėn pėr Bashkinė e Tiranės. Gjatė ditės sė djeshme KQZ numėroi fletėt e hedhur nė kutitė e gabuara qė i pėrkasin KZAZ 51, tė njėsinė 7, dhe KZAZ 50 tė njėsisė 6,

Nė KZAZ 51 u numėruan gjithsej 195 kuti, prej tė cilave 20 vota i kanė shkuar kandidatit tė Partisė Demokratike, Lulzim Basha dhe 23 kandidatit socialist Edi Rama.

Nga KZAZ 50, njėsia 6 u numėruan fletėt e hedhura gabim nė 190 kutive.Kandidati socialist pėr bashkinė e Tiranės, Edi Rama mori 27 vota, ndėrkohė qė Basha mori 20 vota.
Edhe gjatė ditės sė djeshme debatet kanė qėnė pėr kodin e 5-tė tė sigurisė sė kutive tė votimit, por kėto debate nuk kanė qėnė tė forta.

Procesi i hapjes sė kutive dhe numėrimit tė fletėve tė kontestuara nė 368 qendrat e votimit tė Bashkisė Tiranė, filloi ditėn e shtunė mė 18 qershor dhe do tė vazhdojė pėr 11 minibashkitė e Tiranės. Numėrimi i fletėve tė kontestuara nė 11 njėsitė bashkiake tė Tiranės nisi me vendim tė Kolegjit Zgjedhor.
(d.b/s.g/e.m/m.a/BalkanWeb)
Lidhje te tjera
    Kthehu Dėrgo Printo Home
Komento

Dėrguar nga albani tr, tirone usa mė 22-06-2011 nė 10:39
qytetet e tjera i kane vone komunistat neper bashki,,,,,,,per tironen mos folni se e dime vete ne tironcit
       Shqiperia
02 Gusht 2014
Tenderat e Fullanit, BSH 150 mijė dollarė pėr perde e grila kundėr diellit
Pavarėsisht se ėshtė pėrfshirė nė njė skandal tė vjedhjes sė 7 milionė dollarėve dhe me 8 punonjės tė arrestuar, Banka e Shqipėrisė vijon aktivitetin e saj normal, duke mos harruar tė respektojė festat. Gazeta Shqiptare sjell sot faksimile e faqes zyrtare tė BSH, tė hapjes sė tenderit pėr blerjen e grilave
Supervjedhja nė BSH, Ardian Bitraj rrėfeu vetė pėr vjedhjen, frikė nga auditi

KOMENTO
       Kosova
02 Gusht 2014
Policia kosovare arreston 5 persona dhe konfiskon një armë
Policia e Kosovës në një fshatë afër komunës së Podujevë, ka arrestuar pesë persona
KOMENTO
       Rajoni
01 Gusht 2014
EULEX: S'ka listë të fshehtë për arrestimin e serbëve
Kryeprokurorja e EULEX-it, Jaroslava Novotna, ka deklaruar se EULEX-i nuk ka lista të fshehta për arrestimin e serbëve, por sipas ky mision është duke kryer hetime që përfshijnë pjesëtarë të të gjitha nacionaliteteve. Novotna ka thënë se spekulimet për lista të fshehta janë të pabaza.


KOMENTO (1)
       Bota
02 Gusht 2014
Obama: CIA ka torturuar disa persona
Presidenti Barack Obama pranoi të premten se Shtetet e Bashkuara "kanë torturuar disa njerëz", pas sulmeve terroriste të 11 shtatorit 2001, por i paralajmëroi që njerëzit nuk duhet të nxitohen me gjykime
KOMENTO
       Sport
01 Gusht 2014
Wenger-Gerrardit: Kurrė nuk do ta fitosh titullin
Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, i ėshtė kundėrpėrgjigjur kapitenit tė Liverpoolit, Steven Gerrard, pasi ky i fundit tha se Arsenali nuk ėshtė klub i madh pėr kėtė tė fundit
KOMENTO
       Kulture
01 Gusht 2014
Gjirokastër, hapet për publikun tuneli i Luftës së Ftohtë
Hapët për herë të parë për publikun tuneli i ndërtuar gjatë Luftës së Ftohtë në Gjirokastër. Ditën e sotme, qytetarët e Gjirokastrës, dhe jo vetëm kanë pasur mundësi të shohin ambientet e nëndheshme të tunelit, i cili përkon të jetë ndërtuar rreth viteve 80
KOMENTO
       Metropol
02 Gusht 2014
Shkėlzen Berisha pushime me fėmijėt, Sadija nė “FB”: Baba s’ėshtė ai qė tė lind
Sadija e ka kaluar momentin e vėshtirė tė ndarjes. Pasi ėshtė rikthyer edhe njė herė nė rrjetet sociale, ajo kalon njė pjesė tė madhe tė kohės online. Para pak ditėsh ajo ka postuar nė ‘Facebook’ njė thėnie
KOMENTO
       Teknologji
01 Gusht 2014
Facebook, probleme nė mbarė botėn
Disa shfrytėzues tė rrjetit social “Facebook” nė botė, pėrfshirė edhe ata nė Maqedoni, sot nuk kanė mundur njė kohė tė qasen drejt kėtij rrjeti. Tani pėr tani nuk ka njė njoftim nga “Facebook” pėr shkak tė problemit, tė ngjashme kėto dhe nė muajin qershor
KOMENTO
      
 
 
  TV | News24 - Live
 
   
   
   
   
   
 
 
   
   
  Radio | Rash - Live
 
  toolbar  
   
   
 
SONDAZH
 
 
Nensondazh
 
   
 
 
BALKANWEB.TV
"Traku Fest", festivali i trashėgimisė risi nė Gjirokastėr
 
 
BALKANWEB.TV
Basha: Harta e re e papranueshme, fjala e fundit u takon qytetarėve
 
 
BALKANWEB.TV
Celibashi dorėhiqet si ministėr: "Pėr shkaqe personale". Felaj nė vend tė tij
 
 
BALKANWEB.TV
Naēi: Dėnojmė aktin kriminal dhe makabėr tė Lavdrim Muhaxherit
 
 
BALKANWEB.TV
FRD, Topi: Reforma territoriale, nuk pati transparencėn e duhur
 
 
BALKANWEB.TV
Reforma territoriale, AK: Do dėrgojmė kėrkesė nė Gjykatėn Kushtetuese
 
 
BALKANWEB.TV
Megagrabitja e BSH-sė, pranga punonjėsve, shpėrdoruan me detyrėn
 
 
BALKANWEB.TV
Sherr masiv pėr njė ėmbėlsirė, pėrleshen shqiptarėt me italianėt
 
 
BALKANWEB.TV
Tahiri: Ligji pėr policinė, hap pėr depolitizimin, Ndreu: Policėt presin trajtim dinjitoz
 
 
BALKANWEB.TV
Zbardhet axhenda e Papa Franēeskut, Ati i Shenjtė me makinė tė hapur nė Tiranė
 
 
BALKANWEB.TV
Reforma territoriale, debati Rama-Dule
 
 
BALKANWEB.TV
Bombardohet njė treg nė Gaza, vriten 17 persona dhe plagosen 200 tė tjerė
 
 
BALKANWEB.TV
Ja si argėtohen kroatėt pas pėrmbytjeve nga shiu
 
 
BALKANWEB.TV
Itali, sekuestrohen 300 kg drogė, nė njė rulotė qė vinte nga Shqipėria
 
 
BALKANWEB.TV
Basha: Marrėveshja me CEZ, krim financiar. Vjedhja, 600 herė mė e madhe se ajo nė BSH
 
 
 
 
FOTOGALERI
Bradly Cooper luan film, surprizė! Vjen e dashura e takon
 
 
FOTOGALERI
Afrikė e Jugut, ‘transport idjot\', xhirafa vritet kur kaloi poshtė urės
 
 
FOTOGALERI
Belen Rodriguez pushime me familjen e saj dhe tė burrit
 
 
FOTOGALERI
Tamara Ecclestone, mahnitėse katėr muaj pas lindjes sė vajzės
 
 
FOTOGALERI
Mėnyrat mė tė ēuditshme tė fshehjes sė drogės nga kontrabandistėt
 
 
FOTOGALERI
Kur realiteti bėhet surreal. Artisti e shndėrron botėn nė pėrrallėn e tij
 
 
FOTOGALERI
Shitėsi vesh pjeshkat me tė brendshme femrash pėr tė rritur shitjet
 
 
FOTOGALERI
Katy Perry, njė zanė verore nė videon e re
 
 
FOTOGALERI
Kanada, nėse mė le tė zėvendėsoj me Beyonce
 
 
FOTOGALERI
Itali, deputetėt ndjehen keq gjatė seancės, pėrfundojnė nė spital
 
 
FOTOGALERI
Francesca Cipriani, njė set super i nxehtė
 
 
FOTOGALERI
Serisė sė fotove u shtohet dhe Angela Martini: Motra ime shqiptare, Bleona
 
 
FOTOGALERI
Alicia Keys shtatzėnė pėr herė tė dytė
 
 
FOTOGALERI
Provokon Justin, poston foto tė Orlando Bloom duke qarė
 
 
FOTOGALERI
Selfiet mė tė ēmendura qė keni parė ndonjėherė
 
 
FOTOGALERI
Nicolas Sarkozy me pushime, kontrollon ‘stolitė’ e familjes
 
 
FOTOGALERI
Mario Goetze, fund-shpinė Botėrore
 
 
FOTOGALERI
Raffaella Fico - Gianluca Tozzi, pėrkėdhelje tė nxehta nė det