Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

​Jolie dhe Paltrow thonë se ishin viktima të ngacmimit seksual nga Weinstein

Angelina Jolie dhe Gwyneth Paltrow janë dy aktoret e tjera që pretendojnë se ishin viktima të ngacmimeve seksuale nga producenti i Hollywoodit, Harvey Weinstein.
Të dyja thanë se incidentet ndodhën në fillimet e karrierës së tyre.Ato u janë bashkuar një varg aktoresh që akuzojnë Weinstein për ngacmime.
Të martën, ai mohoi akuzat në revistën The New Yorker.
Gruaja e Weinstein, dizajnerja Georgina Chapman, tha të martën se është duke u ndarë nga ai. “Zemra më është thyer për të gjitha gratë që kanë vuajtur dhimbje për shkak të këtyre veprimeve të pafalshme”, tha 41-vjeçarja për People.
Chapman ka lindur në Londër dhe është bashkëthemeluese e linjës së modës “Marchesa”. Me 65-vjeçarin Weinstein, kanë dy fëmijë.


Komente ( 1 )

  • jon

    Le ta quajme me emer. Jo amerikan por cifut. Kejo eshte loja e tyre ne Hollywood. Nga njera ane propagande dhe degjenerim nga ana tjeter perdhunojne evropiane. Te fituar nga te dy anet.Ju kujtohet ne vitet 90 qe gjithe evropa dhe Izraeli u mbush me vajzat me te bukura ruse dhe ukrahinase. Nga mbrapa ishte mafia cifute. Cifutet ate qe u bejne evropianeve zguxojne tua bejne cifuteve. Do vije dita qe te japin llogari.