Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Vritet kapo-ultrasi më i famshëm i Boca Juniors, 8 plumba shuajnë “Ariun”

Kapo-ultrasi i Boca Juniors është qëlluar për vdekje ditën e sotme. Gustavo Pereyra, 49 vjeç, i njohur me nofkën “Ariu” është qëlluar me tetë plumba në shtëpinë e tij,...


BE akuzon Rusinë për vrasjen e 5 ushtarëve në Ukrainë

Bashkimi Evropian akuzoi Rusinë për vdekjen e të paktën pesë ushtarëve në lindje të Ukrainës. “Vdekja e pesë ushtarëve ukrainas ditën e djeshme është vetëm prova e fundit e...


Sondazhi i ANSA-s, ja për kë do të bëjnë tifo italianët në Botëror

Pas mbetjes jashtë Botërorit të Rusisë, tek Italia duket se gjërat janë qetësuar disi, edhe pse kjo ishte një nga disfatat më të mëdha në të gjithë historinë e...


Ozil braktis Arsenalin: Nuk mund ta refuzoj ofertën e Man United!

Mesut Ozil në një intervistë për mediat turke ka zbuluar faktin se do të braktisë së shpejti Arsenalin. Madje ai e ka treguar edhe skuadrën e tij të re....


Një tërmet me magnidutë 4.6 godet Greqinë, epiqendra ishte në det

GREQI- Sipas mediave greke, një tërmet i fuqishëm ka goditur mbrëmjen e sotme qendrën e Greqisë. Raportohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.6 i shkallës Rihter dhe epiqendra...


Mediat ndërkombëtare e cilësojnë “ultra-nacionalist” Albin Kurtin

PRISHTINE- Ndalohet nga policia ultra-nacionalisti kosovar Albin Kurti. Ky është cilësimi që i jep mediumi ndërkombëtar “Euronews”, deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, në një raportim për arrestimin e...


Ndryshime në stafin e Kukësit, zbulohet kush do jetë drejtori i ri

Presidenti i Kukësit, Safet Gjici, pritet t’i besojë detyrën e drejtorit sportiv zv/trajnerit aktual, Ivan Gvozdenoviç, i cili është një ndër personat e besuar të klubit verilindor ndër vite....


Fatmir Limaj: Më ofruan postin e ambasadorit në SHBA që të ikja nga Kosova

KOSOVE– Zëvendëskryeministri i Kosovës që është shpallur i pafajshëm nga gjykata për “Rastin MTPT” në kohën kur ishte ministër i Transportit dhe Post-telekomunikacionit, ka thënë në ‘Zona e Debatit’...


INTERVISTA E PLOTE/ Kryemadhi: Ish-zyrtarët e policisë në kërkim janë shumë afër, por …

TIRANE- Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi komenton situatën politike në vend, pas zhvillimeve të ditëve të fundit, ku Prokuroria e Krimeve të Rënda ka lëshuar urdhër-arreste...


Monika Kryemadhi flet për darkën e Metës me Ramën: “Pakti i 1 majit” është zhgënjimi im

TIRANE– Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, e cilëson një zhgënjim darkën e 1 majit, mes kryetarit të PS, Edi Rama, dhe Ilir Metës. Në emisionin “Studio e hapur” me...


Shqipëria pjesë e një operacioni ndërkombëtar, sekuestrohen armë e municione, 18 të arrestuar

TIRANE– Shqipëria ishte pjesë e një operacioni të përbashkët ndërkombëtar kundër trafikut të armëve, ku janë sekuestruar 135 armë zjarri dhe 7 000 municione si dhe janë arrestuar 18...


A ndihet mungesa e Ilir Metës në LSI? Si përgjigjet Monika Kryemadhi

TIRANE– Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ishte e ftuar në emisionin ‘Studio e Hapur’ të Eni Vasilit në News24, ku ka folur për aktualitetin politik. Kryemadhi u pyet edhe...


‘Kushti’ i Monika Kryemadhit: Bashkëpunojmë me Kryeministrin Rama nëse…

TIRANE- E ftuar në emisionin ‘Studio e Hapur’ të gazetares Eni Vasili në News24, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi komentoi aktualitetin politik, dekonspirimin e operacionit për arrestimin e 3...


Zgjedhja e kryeprokurorit të ri, Kryemadhi: Rama po bllokon mbledhjen e Këshillit të Lartë të Prokurorisë

TIRANE– Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka komentuar zgjedhjen e kryeprokurorit të ri të përkohshëm, i cili pritet të zgjidhet në muajin dhjetor. Në emisionin “Studio...


FOTO/ Kush është deputetja shqiptare që po ‘tërbon’ Kuvendin?

Një deputete në Kosovë është vendosur në qendër të komenteve të mediave për shkak të formave dhe fizikut të saj. Deputetja e grupit 6+, Duda Balje, ka rënë gjithmonë...


Mediat ndërkombëtare e cilësojnë “ultra-nacionalist” Albin Kurtin

PRISHTINE- Ndalohet nga policia ultra-nacionalisti kosovar Albin Kurti. Ky është cilësimi që i jep mediumi ndërkombëtar “Euronews”, deputetit të...


Fatmir Limaj: Më ofruan postin e ambasadorit në SHBA që të ikja nga Kosova

KOSOVE– Zëvendëskryeministri i Kosovës që është shpallur i pafajshëm nga gjykata për “Rastin MTPT” në kohën kur ishte ministër...


FOTO/ Kush është deputetja shqiptare që po ‘tërbon’ Kuvendin?

Një deputete në Kosovë është vendosur në qendër të komenteve të mediave për shkak të formave dhe fizikut të...


Arrestimi i 3 deputetëve në Kosovë, kreu i VV: Do qëndrojnë 30 ditë në paraburgim

Gjatë ditë së sotme policia e Kosovës ka arrestuar me forcë deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Albulena Haxhiu...


Berisha tregon vendimin e Qeverisë së Kosovës, 28 Nëntori shpallet “Dita e Shqiptarëve”

TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha ka përshëndetur vendimin e Qeverisë së Kosovës për ditën e 28 nëntorit. Përmes një postimi...


Arrestimi i dhunshëm i Albin Kurtit në Kosovë, gazetarja bie në tokë pa ndjenja (Video)

KOSOVE- Mediat në Kosovë transmetojnë të tjera pamje tronditëse të aksionit për arrestimin e dhunshëm të deputetit dhe themeluesit...


Akuza për korrupsion/ Gjykata shpall të pafajshëm ish-ministrin kosovar Fatmir Limaj

PRISHTINE- Gjykata ka shpallur të pafajshëm ish-ministrin e Transportit të Kosovës, tani zëvendëskryeministër, Fatmir Limaj, në rastin gjyqësor të...


Vritet kapo-ultrasi më i famshëm i Boca Juniors, 8 plumba shuajnë “Ariun”

Kapo-ultrasi i Boca Juniors është qëlluar për vdekje ditën e sotme. Gustavo Pereyra, 49 vjeç, i njohur me nofkën...


Sondazhi i ANSA-s, ja për kë do të bëjnë tifo italianët në Botëror

Pas mbetjes jashtë Botërorit të Rusisë, tek Italia duket se gjërat janë qetësuar disi, edhe pse kjo ishte një...


Ozil braktis Arsenalin: Nuk mund ta refuzoj ofertën e Man United!

Mesut Ozil në një intervistë për mediat turke ka zbuluar faktin se do të braktisë së shpejti Arsenalin. Madje...


Ndryshime në stafin e Kukësit, zbulohet kush do jetë drejtori i ri

Presidenti i Kukësit, Safet Gjici, pritet t’i besojë detyrën e drejtorit sportiv zv/trajnerit aktual, Ivan Gvozdenoviç, i cili është...


Blerim Xhemaili ndahet nga bashkëshortja: Boll përfitoi prej famës sime

Futbollisti nga Gostivari por që luan në Zvicër, Blerim Xhemaili është ndarë nga bashkëshortja e tij Erjona Sulejmani. Lajmi...


Lionel Messi merr ‘Këpucën e artë’, barazon rekordin me Cristiano Ronaldo

Në Antiga Fabrica Damm të Barcellona, Leo Messi ka marrë për të katërtën herë ‘Këpucën e artë’ si golashënuesi...


Shpresat për rifutje në Botëror? Merret vendimi përfundimtar për Italinë

Peruja nuk ka ndërmend të qëndrojë jashtë kampionatit botëror, gjë që i gjithë populli e ka pritur për 36...


Një tërmet me magnidutë 4.6 godet Greqinë, epiqendra ishte në det

GREQI- Sipas mediave greke, një tërmet i fuqishëm ka goditur mbrëmjen e sotme qendrën e Greqisë. Raportohet se tërmeti...


Plan për t’u arratisur nga burgu grek, si i zbuloi policia dy të rinjtë shqiptarë

GREQI – Plani i dy shqiptarëve për t’u arratisur nga burgu i Koridhalos në Greqi është kuptuar nga policia...


Rasti “Monstra” kthehet për rigjykim, do vlerësohen provat dhe dëshmitë

SHKUP- Grupi i gjykatësve në Gjykatën Supreme i ngarkuar për vlerësimin e lëndës “Monstra” pas rrethanave shtesë që dolën...


Cipras: Aventura e Greqisë do të përfundojë në 2018-ën

Aventura e Greqisë do të përfundojë në gusht të 2018-ës, deklaroi kryeministri grek, Aleksis Cipras gjatë një intervistë për...


Kim Mehmeti: Në fushatë partitë na shesin shqiptari, ndërsa pas zgjedhjeve na shesin hajdutëri

“Gjatë fushatës partitë na shesin shqiptari, ndërsa pas zgjedhjeve na shesin hajdutëri. Gjatë fushatës drejtuesit e partive bëhen shumë...


Tre operacione antidrogë në kufirin greko-shqiptar, sekuestrohen 150 kg marijuanë

JANINË- Policia greke zhvilloi sot 3 operacione antikanabis, ndërsa u sekuestruan 145 kg drogë. Në këto operacione pati edhe...


I dënuar në Shqipëri me 18 vjet, kapet në Greqi 55-vjeçari. Ja për çfarë akuzohet

GREQI- Një shqiptar i dënuar dhe i shpallur në kërkim nga Interpol Tirana është arrestuar në Greqi. Sipas mediave...


BE akuzon Rusinë për vrasjen e 5 ushtarëve në Ukrainë

Bashkimi Evropian akuzoi Rusinë për vdekjen e të paktën pesë ushtarëve në lindje të Ukrainës. “Vdekja e pesë ushtarëve...


Video/ Kamioni bën të pamundurën, bën një ngjitje ekstreme

Sfida mes një barriere artificiale dhe një kamioni ushtarak e ka një fitues. Është mjeti çek Tactic 810 i...


Çfarë ndodhi në Londër? Policia tregon të vërtetën për ‘sulmin’ (Video)

BRITANI-Policia e Londrës ka dhënë detaje për alarmin për sulm të mundshëm në stacionin Oksford duek krijuar kaos dhe...


Koalicion për qeverisjen e Gjermanisë, presidenti Steinmeier fton partitë CDU/CSU dhe SPD për bisedime

BERLIN- Presidenti gjerman duket se do t’i shmagë patjetër zgjedhjet e reja në Gjermani. Kjo është edhe në interes...


Kolumbi, vritet një nga krerët e narko kartelit “Clan de Golfo”

KOLUMBI– Në Kolumbi është vrarë Luis Orlando Padierna Pena, i njohur me nofkën “Inglaterra”, apo emri i dytë në...


Marina argjentinase vazhdon kërkimet për nëndetësen e zhdukur 9 ditë më parë

ARGJENTINE- Marina argjentinase njoftoi sot se do të vazhdojë kërkimet për nëndetësen e zhdukur, pavarësisht të dhënave për një...


Mugabe shkarkohet pas qeverisjes 40-vjeçare në Zimbabve, pritet inaugurimi i presidentit të ri

ZIMBABVE– Emmerson Mnangagwa do të betohet si president i Zimbabves, pas shkarkimit të Rober Mugabes dhe qeverisjes së tij...


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.