Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
" width="100%" height="100px" /> BOTËRORI RUSI 2018 LAJME KALENDARI REZULTATE

ISIS kërcënon Kupën e Botës, poster duke u ekzekutuar Lionel Messin

ISIS ka paralajmëruar se do të ndërmarrë sulme gjatë Kupës së Botës me postera ku shihet duke u ekzekutuar superstari argjentinas Lionel Messi. Futbollisti shihet i veshur me jumpsuit...


Gjykata e Kukësit liron një nga katër protestuesit në Rrugën e Kombit (Emri)

KUKES– Gjykata e Kukësit ka vendosur të lirojë një nga katër protestuesit e “Rrugës së Kombit” pak kohë më parë për shkak të tarifës së vendosur për mjetet që...


Paralajmërimi i aktorit shqiptar: Teatri Kombëtar, fitili që do iu plasë ‘bombën’ në dorë

TIRANE– Çështja e godinës së Teatrit Kombëtar vijon të jetë një nga temat e nxehta aktuale që po shoqërohet me tensione dhe debate të ashpra. Artistët vijojnë prej disa...


Kuvendi i Maqedonisë ratifikon fazën e parë të marrëveshjes për emrin. Protesta në Shkup

Kuvendi i Maqedonisë ka miratuar nevojën për ratifikimin e marrëveshjes për emrin e cila më pas kalon në komisionin për çështje evropiane, për t’u rikthyer sërish në procedurë parlamentare...


Gjykata e Lartë Europiane: Azilkërkuesit e refuzuar të qëndrojnë gjatë kohës së apelimit

Emigrantët, kërkesat e të cilëve për mbrojtje ndërkombëtare janë refuzuar nga një vend i BE-së, mund të qëndrojnë gjatë kohëzgjatjes së procesit të apelimit, nëse ata vendosin të sfidojnë...


Debati për Teatrin Kombëtar, Gentian Zenelaj përplaset me Erjon Isain: Je nuse e re

Çështja për Teatrin e ri Kombëtar, ka futur në sherr me njëri-tjetrin edhe aktorët. Gentian Zenelaj ka reaguar ashpër pas një shënimi të aktorit dhe regjisorit Erion Isai. Zenalaj...


Tentoi të vriste veten, aktorja e njohur amerikane shtrohet në spital

Aktorja e famshme Heather Locklear është dërguar në spital për një vlerësim psikik pasi tentoi të vriste veten. Sipas në  burimi për TMZ një anëtar i famijes së Locklear...


Krim në familje në Prishtinë, burri vret gruan me armë zjarri më pas veten (Foto)

PRISHTINE– Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para disa minutave në lagjen “Kolovica” në Prishtinë. Dyshohet se një burrë i moshuar ka shtënë me armë zjarri në drejtim të...


Berisha nxjerr videon: Rama e uli helikopterin në tokë private, i prishi të mbjellat fermerit

TIRANË- Historia e helikopterit të kryeministrit Edi Rama në turin e tij në Dibër vijon ende. Këtë radhë ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video që sipas tij është...


Gafur Mazreku “Qytetar Nderi” në Has? Prefekti i Kukësit mbyll skandalin (VIDEO)

KUKES- Prefekti i Kukësit, Zenel Kuçana ka vendosur të mos hedhë firmën e tij mbi vendimin e marrë nga Bashkia e Hasit për të shpallur “Qytetar Nderi” Gafur Mazrekun,...


Ironia e Manjanit, propozon që Veliajt t’i jepet PS-ja: Talent apo jo?! Ki inatin, por jepi hakun!

TIRANË- Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani e quan një talent kryetarin e Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj duke iu referuar debateve për prishjen e Teatrit Kombëtar. Madje Manjani propozon...


“Mos trego se të mbys”, prindërit rrëfejnë dramën e 11-vjeçares: Mësuesi që e përdhunoi është i lirë

TIRANE– Një ngjarje e rëndë tronditi opinionin publik në 2 qershor në Luftinje të rrethit të Tepelenës, pasi mësuesi 63-vjecar Myzo Dida dyshohet se ka abuzuar seksualisht me një...


Thaçi-Vuçiç takohen të dielën në Bruksel, Mogherini flet për fazë intensive dialogu

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiç do të takohen më 24 qershor në Bruksel, në kuadër të dialogut në nivelin e lartë politik, që...


Forcohen valutat në tregun vendas, Euro ndal rënien, ja me sa lekë u këmbye sot

Monedha e përbashkët europiane ka ndalur rënien përkundrejt lekut. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro është këmbyer sot me 125.6 lekë, 0.09 pikë më shumë krahasuar...


Zbulohet kërkesa e deputetëve të PS për Albana Vokshin: Veliaj në komision bashkë me Kumbaron

TIRANE- Ndërsa vetë kryebashkiaku Veliaj e sqaroi me detaje arsyen pse shkoi sot në Komisionin e Medias, “BalkanWeb” siguron edhe kërkesën e deputetëve socialistë drejtuar kryetares së Albana Vokshi....


Krim në familje në Prishtinë, burri vret gruan me armë zjarri më pas veten (Foto)

PRISHTINE– Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para disa minutave në lagjen “Kolovica” në Prishtinë. Dyshohet se një burrë...


Thaçi-Vuçiç takohen të dielën në Bruksel, Mogherini flet për fazë intensive dialogu

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiç do të takohen më 24 qershor në Bruksel,...


Serbia i ndalon filozofit hyrjen në territorin e saj, Shkëlzen Maliqi: Nuk i di arsyet

Filozofit dhe kritikut të artit Shkëlzen Maliqi i është ndaluar hyrja në Serbi, në pikën e kalimit kufitar në...


Gazivoda dhe marrëveshja për Energjinë, “përplasin” Kosovën dhe Serbinë

Delegacioni i Kosovës i kryesuar nga Avni Arifi ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të raportojë për arritjet...


Behgjet Pacolli i kërkon Izraelit rishqyrtimin e çështjes për njohjen e Kosovës

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka pritur të hënën në një takim ambasadoren e Izraelit,...


Kur do të flasë Komisioni Evropian për vizat? Behgjet Pacolli tregon datën e saktë

Komisioni Evropian pritet të tregojë më 28 qershor nëse me Kosova ka përmbushur kriteret për liberalizimin e vizave, në...


Hetimet/ Abuzuan me detyrën, arrestohen tre zyrtarë policie në Gjilan

Hetuesit e IPK-së me autorizim të Prokurorisë Themelore në Gjilan sot kanë arrestuar tre zyrtarë të policisë me dyshimin...


ISIS kërcënon Kupën e Botës, poster duke u ekzekutuar Lionel Messin

ISIS ka paralajmëruar se do të ndërmarrë sulme gjatë Kupës së Botës me postera ku shihet duke u ekzekutuar...


Shorti i Champions League, Kukësi feston, do përballet me kampionët e Maltës

Kukësi me shumë fat. Kështu mund të quhet shorti i turit të parë të Ligës së Kampioneve për verilindorët,...


Patrice Evra tregon një sekret dhe ngre në qiell Cristiano Ronaldon

Gjatë një interviste me ITV Sport, Patrice Evra shpalosi disa përvoja me Cristiano Ronaldon gjatë kohës, kur të dy...


Manchester City-Jorginho, ja detajet që mbajnë pezull marrëveshjen

“Sky Sports News” e kupton se, pavarësisht raporteve në Itali, asnjë marrëveshje nuk është arritur ende. Një numër çështjesh...


Fitorja e Suedisë fut në panik gjermanët, ja pse “biskota” mund të përsëritet sërish

Fitorja e sotme e Suedisë, ka bërë që ekipi që la jashtë Botërorit Italinë, të fusë në panik edhe...


Foto/ Cristiano Ronaldo, forma dyshuese për të dashurën Georgina Rodriguez

Të gjithë reflektorët janë drejtuar mbi familjen e Cristiano Ronaldo. Teksa për futbollistin e kombëtares portugeze po flitet vazhdimisht...


‘Lufta’ e lojtarëve anglezë me insektet para dhe gjatë ndeshjes me Tunizinë

Ndërsa Anglia hynte në fushë në Volgograd Arena të hënën në mbrëmje, ata kishin një kundërshtarë më shumë se...


Kuvendi i Maqedonisë ratifikon fazën e parë të marrëveshjes për emrin. Protesta në Shkup

Kuvendi i Maqedonisë ka miratuar nevojën për ratifikimin e marrëveshjes për emrin e cila më pas kalon në komisionin...


Server: Marrëveshja Maqedoni-Greqi hap i madh për gjithë Ballkanin

MAQEDONI-Analisti i njohur politik, Daniel Server vlerëson se marrëveshja mes Maqedonisë dhe Greqisë nuk është vetëm hap i madh...


Zv.kryeministri i Maqedonisë tregon kur do të zhvillohet referendumi për emrin

SHKUP-Referendumi mbi emrin e ri të Maqedonise do të mbahet në afatin e përcaktuar ligjor, tha zëvendëskryeministri maqedonas Koço...


Pa hyrë në fuqi marrëveshja, Greqia nis përdorimin e emrit të ri të Maqedonisë

MAQEDONI- Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias vazhdon që në paraqitjet e tij publike Maqedonine ta quajë sipas emrit...


Qeveria maqedonase miraton ratifikimin e marrëveshjes për emrin e ri

MAQEDONI- Qeveria e Maqedonisë ka nisur mëngjesin e së hënës seancën për ratifikimin e marrëveshjes së arritur dje në...


Ministrja bullgare: Javën e ardhshme mund të jepet drita jeshile për negociatat me Maqedoninë

BULLGARI- Zv.kryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme e Bullgarisë, Ekaterina Zakharieva, ka deklaruar se pas nënshkrimit të marrëveshjes...


Cipras flet pas takimit me Zaev: Atmosfera në drekë, pothuajse si në dasmë!

ATHINE- Klima ishte shumë e mirë në drekën me Zaevin, pothuaj si në dasmë, ishte komenti i Aleksis Ciprasit,...


Gjykata e Lartë Europiane: Azilkërkuesit e refuzuar të qëndrojnë gjatë kohës së apelimit

Emigrantët, kërkesat e të cilëve për mbrojtje ndërkombëtare janë refuzuar nga një vend i BE-së, mund të qëndrojnë gjatë...


Sanchez: Ka ardhur koha e zhvarrosjes së eshtrave të ish-diktatorit Franco

Kryeministri i ri socialist i Spanjës, Pedro Sanchez deklaroi se kishte ardhur koha e zhvarrosjes së eshtrave të ish-diktatorit,...


Ish-agjenti i CIA-s shpallet fajtor për dhënie informacionesh Wikileaks-it

Një ish-punonjës i operacioneve të spiunazhit kibernetik të CIA-së u shpall fajtor për transferimin tek Wikileaks të mjeteve të...


Trump kërcënon Kinën se do të vendosë tarifa të reja, Pekini: “Është shantazh”

Presidenti i SHBA Donald Trump është gati të vendosë tarifa prej 10 % në produkte të tjera kineze nëse...


Zvicerania 57-vjeçare ‘dëbohet’ nga vendi dhe vendoset në Itali me të dashurin refugjat 30 vjet më të ri

Një histori jo e zakonshme mes dy njerëzve që vijnë nga vende të ndryshme por edhe me një diferencë...


Fëmija dëmton skulpturën e kushtueshme, prindërit duhet të paguajnë 132000 dollarë

SHBA-Një çift mund të jetë përgjegjës për dëmin që djali i tyre 5 vjeçar i ka bërë një skulpture...


Donald Trump: Posti i Merkel në rrezik, emigrantët e pranuar kanë shtuar dhunën në Gjermani

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka paralajmëruar se vendi që ai udhëheq duhet të shmangë...