Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Pekini akuzon SHBA-në për shkelje të sovranitetit

Pekini ka akuzuar Shtetet e Bashkuara për shkeljen e sovranitetit të Kinës pasi një destrojer amerikan raketash lundroi pranë një zone të diskutueshme në Detin e Kinës Jugore. USS...


13-vjeçarja basketbolliste habit botën, mund Curry dhe më pas realizon 70 pikë në ndeshje

Jaden Newman është vetëm 13-vjeçe dhe deri më tani ajo ka bërë mjaft për t’u mbajtur mend. Basketbollistja e cila është shndërruar në yllin të femrave në botë së...


Ndërron jetë Allison Shearmur, producentja e “The Hunger Games” e “Star Wars”

Producentja e njohur amerikane, Allison Shearmur, ka ndërruar jetë në moshë 54-vjeçare, nga kanceri në mushkëri. Karriera e saj hollivudiane ka zgjatur rreth tri dekada, ku ka shërbyer si...


Operacion kundër militantëve terroristë në Stamboll, 54 të arrestuar

Në operacionet kundër organizatës terroriste DEASH (Shteti Islamik i Irakut dhe Levantit) të kryera në Stamboll të Turqisë janë arrestuar 54 persona, raporton Anadolu Agency (AA). Ekipet e Departamentit...


WhatsApp Business debuton në Android dhe është falas

Pas shumë kohësh pritje dhe testimesh pafund, bizneset mund të kenë versionin e tyre të WhatsApp. Kompania ditën e Enjte prezantoi WhatsApp Business në Android dhe është falas për...


Kryeministrja britanike: Po largohemi nga Bashkimi Evropian, jo nga Evropa

Duke refuzuar një ofertë nga politikanët kryesorë të Bashkimit Evropian, kryeministrja britanike, Theresa May deklaroi se heqja dorë nga Brexit nuk përbënte më një opsion. “Ne po largohemi nga...


Habit Bora Zemani pas ndarjes: Vin Veli ishte gabimi më i bukur i jetës

Ndarja e prezantueses Bora Zemani me DJ Vin Veli u përfol shumë në mediat rozë dhe në rrjetet sociale. Së fundmi Bora ishte e ftuar në “Xing me Ermalin”,...


Daçiq: Vizita e Vuçiçit në Kosovë, vendimtare për mbijetesën e serbëve

KOSOVE- Vizita e presidentit serb Aleksandar Vuçiq në Kosovë është vendimtare për stabilitetin dhe paqen në rajon, si dhe për mbijetesën e popullit serb, tha zëvendëskryeministri dhe ministri i...


Operacioni në Siri, në të gjitha xhamitë e Turqisë do të lexohet ‘dua’ për ushtrinë turke

Kryetari i Drejtorisë së Çështjeve Fetare të Turqisë (Dijanet), Ali Erbaş njofton se për rezultimin me fitore të Operacionit Dega e Ullirit në të gjitha xhamitë e Turqisë, pas...


VIDEO/ E pabesueshme në Spanjë, portieri realizon gol nga 70 metra

Një çmenduri dhe në të njëjtën kohë një rast i pabesueshëm është regjistruar në Kategorinë e Dytë spanjolle. Portieri i skuadrës Lugo, Juan Carlos, ka realizuar një gol fantastik...


Negociatat Shqipëri-Greqi, Paskal Milo: Hiqet ligji i luftës, por mbetet pa zgjidhur çështja e detit

Ish-ministri i Jashtëm, historiani Paskal Milo tha në emisionin “Përballë” të gazetarit Lutfi Dervishi në RTSH 1, se negociatat që po zhvillohen mes Shqipërisë dhe Greqisë mund t’i japin...


“Ne baras me Afrikën, ju hani si mbretër”, Rama-komentueses: Me iPhone e çantë Gucci? Shiko filmin…

TIRANË- Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur komentuesve të tij në “Facebook”, që nuk e ngacmojnë vetëm për temën që poston por edhe për halle të tjera. Ndërsa sot...


Ëndrra e Interit për të rikthyer Kovacic, Reali u heq çdo shpresë zikaltërve

Inter po bën një merkato intensive për t’i vendosur në dispozicion teknikut Spalletti një ekip i cili në fund të sezonit të përmbushë objektivin kryesor, rikthimin në “Uefa Champions...


Bashkë me Vuçiç, në Kosovë edhe shefi i shërbimit sekret të Serbisë

Bratislav Gashiç, shefi i Agjencisë për Siguri dhe Inteligjencë të Serbisë (BIA), ka qenë pjesë e delegacionit serb që ka vizituar Kosovën, të cilit i ka prirë presidenti i...


I lidhur me Ilda Bejlerin? Deputeti pranon se do ta zgjidhte për një fundjavë

Kohët e fundit në mediat shqiptare është përfolur për një lidhje të gazetares sportive Ilda Bejleri me deputetin e Partisë Demokratike Klevis Balliu. Ky i fundit i ftuar në...


Bashkë me Vuçiç, në Kosovë edhe shefi i shërbimit sekret të Serbisë

Bratislav Gashiç, shefi i Agjencisë për Siguri dhe Inteligjencë të Serbisë (BIA), ka qenë pjesë e delegacionit serb që...


Daçiç: Vizita e Vuçiç në Kosovë, vendimtare për mbijetesën e serbëve

Vizita e presidentit serb Aleksandar Vuçiç në Kosovë është vendimtare për stabilitetin dhe paqen në rajon, si dhe për...


Shantazhonte vajzën shqiptare me foto intime, pranga kosovarit

PRISHTINE- Një shtetas kosovar ka rënë në prangat e policisë në Prishtinë pasi shantazhonte që nga gushti një vajze...


Vuçiç homazhe te vendi ku u vra Oliver Ivanoviç, vendos kurora me lule (FOTO)

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç gjatë vizitës së tij njëditore në Kosovë, është ndalur dhe në vendin ku u...


Ekzekutimi i Ivanoviçit, Vuçiç porosi shqiptarëve: Të gjejmë zgjidhjen

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, gjatë vizitës së tij në Kosovë ka dhënë një deklaratë të qartë për vrasjen...


Kosova në gatishmëri, Vuçiç arrin në Jarinjë. Njësitet speciale nisen drejt Mitrovicës

MITROVICE- Presidenti i Serbisë ka shkuar sot për një vizitë në Kosovë. Mësohet se Vuçiç ka shkuar në Mitrovicën...


A ka lidhje me vrasjen e Invanoviç makina e djegur? Pistat ku po heton policia

Vetura e djegur, e gjetur të martën pas vrasjes së Oliver Ivanoviçit në Mitrovicë, ka origjinën nga Serbia, ka...


13-vjeçarja basketbolliste habit botën, mund Curry dhe më pas realizon 70 pikë në ndeshje

Jaden Newman është vetëm 13-vjeçe dhe deri më tani ajo ka bërë mjaft për t’u mbajtur mend. Basketbollistja e...


VIDEO/ E pabesueshme në Spanjë, portieri realizon gol nga 70 metra

Një çmenduri dhe në të njëjtën kohë një rast i pabesueshëm është regjistruar në Kategorinë e Dytë spanjolle. Portieri...


Ëndrra e Interit për të rikthyer Kovacic, Reali u heq çdo shpresë zikaltërve

Inter po bën një merkato intensive për t’i vendosur në dispozicion teknikut Spalletti një ekip i cili në fund...


Lemos, 22-vjeçari që refuzoi Barçën dhe pranoi ofertën e Sassuolo-s

Sassuolo ka realizuar një goditje të bukur në merkaton. Klubi emilian, siç ka bërë të ditur “Sky Sport”, ka...


VIDEO/ Freiburg nuk fal me Abrashin në fushë, Hamburgu i Mavrajt pëson humbjen e katërt radhazi

Janë luajtur sot pjesa më e madhe e ndeshjeve të “Bundesligës” ku bie në sy edhe aktivizimi i disa...


Prokurorë dhe deputetë, ja kandidatët për anëtarë të Komitetit Ekzekutiv në FSHF

I sh-kryeprokurori i Shqipërisë, Theodhori Sollaku, dhe ish-ministri i Drejtësisë, Enkelejd Alibeaj, aktualisht deputet i Partisë Demokratike, kërkojnë një...


VIDEO/ Manchester City rikthehet te fitoret, Aguerro realizon ‘tripletë’

Pas hapit fals dhe njëkohësisht takimit spektakolar një javë më parë kundër Liverpool, Manchester City është rikthyer te fitoret....


Daçiq: Vizita e Vuçiçit në Kosovë, vendimtare për mbijetesën e serbëve

KOSOVE- Vizita e presidentit serb Aleksandar Vuçiq në Kosovë është vendimtare për stabilitetin dhe paqen në rajon, si dhe...


Donatori i partisë së Vuçiç bëhet kryetar i Agjencisë Anti-Korrupsion

Dragan Sikimiç, i caktuar së fundmi si drejtor i Agjencisë Anti-Korrupsion në Serbi, një organ i pavarur shtetëror i...


Bagazhin plot me drogë drejt Greqisë, kapet në Qafë-Botë tepelenasi (Emri)

SARANDË- Një i ri nga Tepelena është kapur nga policia kufitare në Qafë-Botë me drogë. Sipas të dhënave zyrtare,...


Vuçiç homazhe te vendi ku u vra Oliver Ivanoviç, vendos kurora me lule (FOTO)

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç gjatë vizitës së tij njëditore në Kosovë, është ndalur dhe në vendin ku u...


Ekzekutimi i Ivanoviçit, Vuçiç porosi shqiptarëve: Të gjejmë zgjidhjen

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, gjatë vizitës së tij në Kosovë ka dhënë një deklaratë të qartë për vrasjen...


Provokon Tsipras: Kombi maqedonas nuk ka ekzistuar asnjëherë

Kryeministri i Greqisë, Aleksis Tsipras ka provokuar me deklaratën e tij për Maqedoninë. Në një intervistë për “Ehtnos” teksa...


Kosova në gatishmëri, Vuçiç arrin në Jarinjë. Njësitet speciale nisen drejt Mitrovicës

MITROVICE- Presidenti i Serbisë ka shkuar sot për një vizitë në Kosovë. Mësohet se Vuçiç ka shkuar në Mitrovicën...


Pekini akuzon SHBA-në për shkelje të sovranitetit

Pekini ka akuzuar Shtetet e Bashkuara për shkeljen e sovranitetit të Kinës pasi një destrojer amerikan raketash lundroi pranë...


Operacion kundër militantëve terroristë në Stamboll, 54 të arrestuar

Në operacionet kundër organizatës terroriste DEASH (Shteti Islamik i Irakut dhe Levantit) të kryera në Stamboll të Turqisë janë...


Kryeministrja britanike: Po largohemi nga Bashkimi Evropian, jo nga Evropa

Duke refuzuar një ofertë nga politikanët kryesorë të Bashkimit Evropian, kryeministrja britanike, Theresa May deklaroi se heqja dorë nga...


Operacioni në Siri, në të gjitha xhamitë e Turqisë do të lexohet ‘dua’ për ushtrinë turke

Kryetari i Drejtorisë së Çështjeve Fetare të Turqisë (Dijanet), Ali Erbaş njofton se për rezultimin me fitore të Operacionit...


Sulmet ushtarake në Siri, ja qëllimi i Turqisë. Priten tensione me SHBA

Avionët luftarakë turq kanë filluar sulmet ajrore mbi militantët kurdë në Sirinë veriore, një lëvizje që mund të shkaktojë...


Turqia sulm ushtarak në Siri, 72 avionë në operacion, goditen 108 objektiva

Ka nisur operacioni ushtarak i Turqisë në Siri kundër disa organizatave të cilësuara terroriste nga shteti turk. Ka qenë...


Gjermania u ndalon shitjen e armëve vendeve të përfshira në luftën e Jemenit

Gjermania ka ndaluar eksportet e armëve ndaj vendeve që janë përfshirë në luftën e Jemenit, tha sot një zëdhënës...


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.