Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Kampioni Ismail Keta vjen në “Shqiptarët për shqiptarët”, surprizon djalin që do të bëhet boksier

Klevisi, është një djalë i ri që ëndërron të bëhet boksier, por pavarësisht stërvitjes intensive ai thotë se kushtet ekonomike ia pamundësojnë këtë gjë. Ai i është drejtuar emisionit...“Shqiptarët për shqiptarët”/ Historia e dhimbshme e Klevisit mes varfërisë dhe ëndrrës për t’u bërë boksier

Klevisi është një djalë i ri, me ëndrra dhe dëshira për një jetë më të mirë, por vështirësitë ekonomike me të cilët përballet ai dhe familja e tij, ia...


Vrau pronarin e një lavazhi në Sarandë, kush është i riu që u arrestua pas 3 vitesh në Itali (Foto)

SARANDE– “BalkanWeb” ka siguruar foton e të riut që u arrestua gjatë ditës së sotme në Itali, pasi akuzohet se është një nga autorët e vrasjes së shtetasit Edmond...


Probleme për Pep/ Federata angleze kërkon t’a dënojë, në shënjestër e vendos edhe xhandarmeria spanjolle

Pep Guardiola për herë të parë është vendosur më në shënjestër se kurrë dhe çuditërisht jo për futbollin, ose të paktën indirekt prej tij. Në ndeshjen e fundit kundër...


Abuzimi me pronat në Spille, Gjykata jep masat e sigurisë për të akuzuarit

KAVAJE- Gjykata e Kavajës ka dhënë sot masat e sigurisë për personat e akuzuar për abuzime me pronat në Spille. Seancën e sotme, trupi gjykues ka vendosur “arrest me...


Sheshel: Serbia kurrë nuk anëtarësohet në BE, do trajtohet si vend i gjuetisë

Kreu i partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel ka thënë se është i bindur se Serbia kurrë nuk do të bëhet anëtare e Bashkimit Evropian. “Unë jam i bindur se...


Deklaroi se është në një lidhje me deputetin shqiptar, këngëtarja jep lajmin e shtatzënisë (Foto)

Këngëtarja dhe modelja shqiptare Iva Aliko pak kohë më parë u vendos në qendër të vëmendjes së mediave rozë dhe opinionit publik, pasi deklaroi në emisionin ‘Zonë e Lirë’...


Nga dështim në blerjen e goditur, Gabigol po i çmend të gjithë në Brazil

Gabriel Barbosa në janar u rikthye në Brazil te Santos pas periudhës së keqe të kaluar në Europë, si me Inter-in ashtu edhe me Benfica-n. Dështimi më i bujshëm...


Trump thyen ëndrrën amerikane: Nuk dua më që në këtë vend të vijnë njerëz me lotari

SHBA- Presidenti amerikan Donald Trump iu rikthye çështjes së lotarisë amerikane, gjatë një fjalimi të mbajtur këtë të premte, duke përsëritur qëndrimin e tij për anulimin e programit. “Nuk...


Ish-ambasadori amerikan në Serbi zbulon katër skenarët e mundshëm për Kosovën

Kompromisi për Kosovën është i mundur vetëm përmes një marrëveshje të drejtpërdrejtë midis Beogradit dhe Prishtinës, ka thënë ish-ambasadori i SHBA-ve në Serbi, William Montgomery por thekson se ai...


Nuk mjafton paraqitja pozitive dhe basketbollisti më i mirë i ndeshjes, Shqipëria mundet nga Danimarka

Paraqitja pozitive dhe basketbollisti më i mirë i ndeshjes nuk ka mjaftuar që Shqipëria të dalë me fitore në përballjen e dytë për fazën paraeliminatorë të Europianit 2021 kundër...


Kotzias kritikon partinë opozitare: Politika e jashtme duhet të ushtrohet me përgjegjësi

Ministri grek i Punëve të Jashtme, Nikos Kotzias kritikoi partinë opozitare Demokracia e Re që të tregohet më e përgjegjshme për deklaratat që bën në lidhje me politikat e...


‘Më përdhunoi djalin’, policia greke arreston pakistanezin pas denoncimit të nënës shqiptare

GREQI- Një nënë shqiptare ka denoncuar në policinë greke se djali i saj ishte përdhunuar. Ngjarja në fjalë është regjistruar në fshati Triadha të ishullit Euboea në Greqi pasditen...


Zgjodhi kthimin në ‘shtëpi’ para milionave të Kinës, Rooney: Më nevojiten ato gola, ai presion

Në merkaton e verës që lamë pas Wayne Rooney vendosi të kthehej në shtëpi pas 13 vitesh, duke lënë klubin e Manchester-it ku sulmuesi bëri historinë. Anglezi rrëfen se...


Ish-ambasadori amerikan në Serbi zbulon katër skenarët e mundshëm për Kosovën

Kompromisi për Kosovën është i mundur vetëm përmes një marrëveshje të drejtpërdrejtë midis Beogradit dhe Prishtinës, ka thënë ish-ambasadori...


Kosova s’mori ftesë në samitin e Banjalukës, Hoxhaj: Bosnja e varur nga Serbia

PRISHTINE- Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka reaguar lidhur me mungesën e ftesës për shtetin e tij për të...


Ambasadori amerikan në Kosovë apel partive politike: Ratifikoni demarkacionin

Shtyrja e sërish e seancës ku pritej ratifikimi i Projektligjit për demarkacionin me Malin e Zi, ka nxitur reagimin...


Çfarë pritet të ndodhë? Juncker, Mogherini dhe Hahn të mërkurën në Kosovë

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, shefja për Politikë të Jashtme dhe Siguri e BE-së, Federica Mogherini dhe Komisioneri...


Dështon seanca, demarkacioni të mërkurën sërish në Kuvend

PRISHTINE- Dështon sërish seanca për demarkacionin në Kuvendin e Kosovës. Kështu pas një debati të ashpër ndërmjet kryeministrit Ramush...


Seanca për Demarkacionin/ Tensionohet situata në Kuvendin e Kosovës, Haradinaj: A nuk ju vjen turp?!

Kuvendi i Kosovës mban sot seancën e jashtëzakonshme për ratifikimin e marrëveshjes për demarkacionin me Malin e Zi. Për...


Votimi i demarkacionit, burri i deputetes paralajmëron gjakderdhje

Ndërsa pritet të nisë seanca e paralajmëruar për votimin e marrëveshjes së demarkacionit, bashkëshorti i deputetes kosovare Albulena Haxhiu,...Probleme për Pep/ Federata angleze kërkon t’a dënojë, në shënjestër e vendos edhe xhandarmeria spanjolle

Pep Guardiola për herë të parë është vendosur më në shënjestër se kurrë dhe çuditërisht jo për futbollin, ose...


Nga dështim në blerjen e goditur, Gabigol po i çmend të gjithë në Brazil

Gabriel Barbosa në janar u rikthye në Brazil te Santos pas periudhës së keqe të kaluar në Europë, si...


Nuk mjafton paraqitja pozitive dhe basketbollisti më i mirë i ndeshjes, Shqipëria mundet nga Danimarka

Paraqitja pozitive dhe basketbollisti më i mirë i ndeshjes nuk ka mjaftuar që Shqipëria të dalë me fitore në...


Zgjodhi kthimin në ‘shtëpi’ para milionave të Kinës, Rooney: Më nevojiten ato gola, ai presion

Në merkaton e verës që lamë pas Wayne Rooney vendosi të kthehej në shtëpi pas 13 vitesh, duke lënë...


“Më vjen keq për Arsenal-in”, administratori i Milan ndez sfidën e “Europa League”

Menjëherë pas hedhjes së shortit të “Europa League” ditën e sotme kanë ardhur edhe reagimet e para nga aktorët...


VIDEO/ Rrezikonte grushta nga kundërshtarët, futbollisti shkul flamurin e goditjes së këndit për t’u mbrojtur

Një situatë shumë e pazakontë ka ndodhur së fundmi në futbollin ekuadorian. Në ndeshjen e Kupës mes ekipeve U-20...


Sheshel: Serbia kurrë nuk anëtarësohet në BE, do trajtohet si vend i gjuetisë

Kreu i partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel ka thënë se është i bindur se Serbia kurrë nuk do të...


Kotzias kritikon partinë opozitare: Politika e jashtme duhet të ushtrohet me përgjegjësi

Ministri grek i Punëve të Jashtme, Nikos Kotzias kritikoi partinë opozitare Demokracia e Re që të tregohet më e...


‘Më përdhunoi djalin’, policia greke arreston pakistanezin pas denoncimit të nënës shqiptare

GREQI- Një nënë shqiptare ka denoncuar në policinë greke se djali i saj ishte përdhunuar. Ngjarja në fjalë është...


Cipras: Athina e vendosur në zgjidhjen e çështjes së emrit me Maqedoninë

BRUKSEL– Gjatë takimit të zhvilluar sot me kancelaren gjermane Angela Merkel, kryeministri grek, Aleksis Cipras përsëriti vendosmërinë e qeverisë...


Ndryshimi i kufijve në Ballkan? Zv.Kryeministri shqiptar në Maqedoni: Dënojmë çdo ide

SHKUP– Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Bujar Osmani, i cili është edhe ministër për Çështjet Evropiane, në intervistë me “Deutsche Welle”...


Ministri i Jashtëm serb ka një kërkesë publike për vendin që njohu pavarësinë e Kosovës

PRISHTINE- Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç i ka dërguar sot një letër homologut të tij...


‘Shpërthen’ ish-ministrja e Jashtme greke: Po negocioni fshehurazi me Shqipërinë

ATHINE– Ish-ministrja e Jashtme greke Dora Bakojani i ka kërkuar një interpelancë me pasardhësit të saj Nicolas Kotzias lidhur...


Trump thyen ëndrrën amerikane: Nuk dua më që në këtë vend të vijnë njerëz me lotari

SHBA- Presidenti amerikan Donald Trump iu rikthye çështjes së lotarisë amerikane, gjatë një fjalimi të mbajtur këtë të premte,...


Të shtëna me armë zjarri në SHBA, plagosen dy të rinj në një universitet të Luizianës

SHBA– Dy persona janë plagosur me armë zjarri dje në mbrëmje në një kampus universitar të Luizianës, në jug...


Kreu sulmin me bombë, turku dënohet me burgim të përjetshëm 53 herë

Një shtetas turk është dënuar me 53 herë me burgim të përjetshëm për sulmin me bomba të vitit 2013,...


Vendimi i Trump, SHBA do zhvendosë ambasadën në Jerusalem

SHBA- Ambasada e re e SHBA në Jerusalem do të hapet në maj të këtij viti, vendim që përkon...


Egjipt, fëmija bie nga ballkoni, polici e shpëton për mrekulli (Video)

EGJIPT – Një fëmijë ka shpëtuar për mrekulli pas rënies nga ballkoni. Por fatmirëisht ai është pritur nga një...


Qëllohen me armë jashtë një banke, 2 të vdekur në Zvicër

ZVICËR- Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Zvicër, ku dy persona kanë mbetur të vdekur. Ngjarja në...


Erdogan ‘kërcënon’ terroristët: Do ju godasim përmes një strategjie të re

TURQI-Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan theksoi arritjet e operacionit ushtarak në rajonin e Afrinit në veriperëndim të Sirisë,...


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.