Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Arrestohen një grup hakerash në Spanjë, akuzohen vjedhjen e 1 miliardë dollarëve në Bitcoin

Muajin e kaluar policia Spanjolle arrestoi lider e dyshuar të një bande kibernetike, Denis K, i cili thuhet se ka vjedhur deri në 1 miliardë Euro nga bankat në...


Daçiç për platformën e Kosovës për dialog: Le ta vendosin në derën e qeverisë

Platforma e hartuar nga Qeveria e Kosovës për dialogun me Serbinë ka shkaktuar reagime të ashpra në Serbi. Pas Marko Gjuriçit, ka reaguar edhe ministri i Jashtëm serb, Iivica...


Aktivizohet pas 250 vitesh vullkani në Japoni, bllokohet qarkullimi rreth malit

Në Japoninë jugore ka shpërthyer një vullkan i cili ishte pasiv për 250 vite, ndërkohë që autoritetet kanë bllokuar qarkullimin në zonën rreth malit, njoftoi Anadolu Agency (AA). Mali...


VIDEO/ Nga Reina te Insigne, te Napoli përgatitet për të ndëshkuar Juventusin me ‘roveshiatë’

Napoli do të luajë të dielën në orën 20:45 betejën e jetës kundër Juventusit në Torino që do të përcaktojë shumë për titullin kampion në “Seria A”. Skuadra e...


Gjyqtari amerikan flet për vizitën në Shqipëri dhe si e sheh reformën në drejtësi

SHBA- Në një intervistë për ‘Zërin e Amerikës’ anëtari i Gjykatës së Lartë të Los Anxhelosit, Stephen Czuleger ka folur për sistemi gjyqësor në Shqipëri dhe faktin se pse...


Mbretëresha Elizabeth II feston 92-vjetorin me yjet e muzikës pop

Mbretëresha Elizabeth II festoi 92-vjetorin dhe do të marrë pjesë në një koncert që do të zhillohet në nder të saj dhe që mbledh yjet e muzikës pop, nga...


Ju vjen fatura e lartë e energjisë elektrike? Nuk i keni ditur këto këshilla

Sipas Departamentit Amerikan të Enegjisë, këto pajisje janë përgjegjëse për më shumë se 10 përqind të enegjisë së shpenzuar në muaj. Por ato nuk janë të vetmet që shpërdorojnë...


Hahn: Maqedonia është në rrugën europiane, por ka ende shumë punë përpara

SHKUP– Raporti i shumëpritur i Komisionit Europian për progresin e Maqedonisë e ktheu vendin në rrugën drejt anëtarësimit në Bashkimin Europian. Komisioneri për Zgjerim dhe Politikat e Fqinjësisë së...


FOTO/ Shpërthimi në Fier, kush është 38-vjeçari që mbeti i plagosur (Emri)

FIER– Policia e Fierit ka dhënë informacion për ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e sotme, ku një mjet tip ‘Benz’ me targa AA270IV ka shpërthyer me eksploziv. Sipas policisë ngjarja...


VIDEO/ Ulërima dhe kujë, familjarët luftë për të hapur makinën. Momentet e para pas shpërthimit në Fier

FIER- Një kasaphanë e vërtetë pas shpërthimit në Fier. Gra që kanë vënë kujën e bërtasin, njerëz që përpiqen të hapin dyert e makinës. Kjo është pamja e parë...


Tronditet Fieri, shpërthim me tritol në një makinë, plagoset rëndë shoferi (Foto)

FIER- Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur qytetin e Fierit mbrëmjen e sotme. Gazetari Ervis Kuci raporton për “BalkanWeb” se një sasi eksplozivi ishtë vendosur në një automjet tip...


“Në këpucë dhe në trup”, Visar Ymeri tregon se si e fuste Vetëvendosja gazin lotsjellës në Kuvend

Ish-kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, ka qenë i ftuar në Oxygen ku ka folur për shumë tema, duke përfshirë edhe të kaluarën e tij me Vetëvendosjen. Tani anëtar i...


Pirlo: Juve është favorit, Napoli e ka presionin se duhet doemos të fitojë

Andrea Pirlo beson se Juventusi është favorit për ta fituar duelin vendimtar për Scudetto kundër Napolit. Zonja e Vjetër ka katër pikë më shumë se përcjellësi i parë për...


Ngacmimet seksuale, Roza Lati rrëfen eksperiencën: Drejtori më dërgoi poezi, përgjigjja ime

Vajza e ekranit, një nga femrat më tip Roza Lati ka treguar një eksperiencë negative nga puna e saj. Roza ka treguar në emisionin “Thumb” momentin kur është ngacmuar...


Nard Ndoka kundër kritikëve të Bashës: U fshehët poshtë batanijes së Berishës dhe parfumoseshit me po*** e tij

TIRANË- Nard Ndoka i ka dalë në mbrojtje kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha, duke shpërthyer në akuza ndaj kundërshtarëve të tij në parti. Në një status në “Facebook”,...


“Në këpucë dhe në trup”, Visar Ymeri tregon se si e fuste Vetëvendosja gazin lotsjellës në Kuvend

Ish-kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, ka qenë i ftuar në Oxygen ku ka folur për shumë tema, duke përfshirë...


Bizneset serbe me simbole shtetërore në panair, reagon qeveria e Kosovës

Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës ka komentuar panairin e fundit, në të cilin u promovuan mallrat e...


Falja e gjakut/ Momenti prekës në pajtimin mes dy fiseve, i afërmi humb ndjenjat (VIDEO)

Ndonëse jemi në vitin 2018, gjakmarrja vazhdon të ekzistojë si në Shqipëri ashtu edhe në Kosovë. Por fatmirësisht ashtu...


“Le të binden mbështetësit e Beogradit se nuk ka ndarje të Kosovës”

Profesori i njohur Enver Bytyçi ka komentuar deklaratën e zyrtarit serb rreth listës së Interpolit, ku thuhet të jenë...


Pritet shkarkimi i një ministri në Kosovë, gjendet zëvendësuesi (Emri)

Ish-kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj pritet të emërohet ministër i Ministrisë së Inovacionit në Kosovë....Opozita e Kosovës kritikon platformën e bisedimeve me Serbinë: E varfër dhe jo serioze

PRISHTINE– Në Kosovë, partitë opozitare kritikuan platformën e qeverisë për mënyrën e përmbylljes së bisedimeve me Serbinë, e cila...


VIDEO/ Nga Reina te Insigne, te Napoli përgatitet për të ndëshkuar Juventusin me ‘roveshiatë’

Napoli do të luajë të dielën në orën 20:45 betejën e jetës kundër Juventusit në Torino që do të...


Pirlo: Juve është favorit, Napoli e ka presionin se duhet doemos të fitojë

Andrea Pirlo beson se Juventusi është favorit për ta fituar duelin vendimtar për Scudetto kundër Napolit. Zonja e Vjetër...


Manchester United kalon në finale të Kupës FA, mposht Tottenhamin

Manchester United ka fituar me rezultat të ngushtë 2-1 në ndeshjen gjysmëfinale të Kupës FA ndaj Tottenham Hotspur. Skuadra...


Edhe 5 ndeshje nga fundi i kampionatit, Balotelli nis të thotë fjalët e lamtumirës te Nice

Kur jemi 5 javë nga fundi i “Ligue 1”, sulmuesi i Nice, mario Balotelli, ka nisur të thotë fjalët...


FOTO/ Futbollistët e Romës dhe Spal me shenja në fytyrë, zbulohet arsyeja

Spal-Roma ishte ndeshja e parë e javës së 34 në “Seria A” e cila përfundoi me shifrat e thella...


FOTO/ Pelle mundohet të shënojë në Kinë, e dashura shkëlqen në instagram

Që nga viti 2016 sulmuesi i kombëtares së Italisë Graciano Pelle luan në Kinë me skuadrën Shandong Luneng. 32-vjeçari...Daçiç për platformën e Kosovës për dialog: Le ta vendosin në derën e qeverisë

Platforma e hartuar nga Qeveria e Kosovës për dialogun me Serbinë ka shkaktuar reagime të ashpra në Serbi. Pas...


Hahn: Maqedonia është në rrugën europiane, por ka ende shumë punë përpara

SHKUP– Raporti i shumëpritur i Komisionit Europian për progresin e Maqedonisë e ktheu vendin në rrugën drejt anëtarësimit në...


Ministri i Jashtëm i Luksemburgut: Nga maji do ndodhin gjëra pozitive për Maqedoninë

Nga maji shumë gjëra pozitive do të ndodhin në Maqedoni, kështu ka vlerësuar ministri i Punëve të Jashtme dhe...


Kryeparlamentari grek: Është në interesin tonë zgjidhja e çështjes së emrit të Maqedonisë

GREQI– Kryetari i Kuvendit të Greqisë, Nikos Vucis ka deklaruar se është në interes të vendit të tij gjetja...


Si po boshatisen shkollat shqipe në Maqedoni, familjet ikin drejt perëndimit

MAQEDONI-Viti i ardhshëm shkollor rrezikon mbylljen e shumë shkollave fillore periferike për shkak të mungesës së nxënësve. Fshati Dikavec...


Turqia thirrje Greqisë: Ekstrado pjesëtarët e FETO-s, ndikojnë në miqësinë tonë

TURQI-Kryeministri i Turqisë, Binali Yıldırım, deklaroi se për fat të keq, anëtarët e organizatës terroriste FETO kohëve të fundit,...


Ministri grek: Topi është në anën e Maqedonisë, pa ndryshime kushtetuese s`ka marrëveshje

GREQI- Për ministrin alternativ të Punëve të Jashtme të Greqisë, Georgios Katrougalos, dritarja e mundësive është e hapur për...


Aktivizohet pas 250 vitesh vullkani në Japoni, bllokohet qarkullimi rreth malit

Në Japoninë jugore ka shpërthyer një vullkan i cili ishte pasiv për 250 vite, ndërkohë që autoritetet kanë bllokuar...


Presidenti i Parlamentit Evropian kërkon të zbardhet vrasja e gazetares malteze

Presidenti i Parlamentit Evropian, Antonio Tajan ka bërë thirrje që autoritetet të gjejnë se kush ka urdhëruar vrasjen e...


Qëndrimi ndaj ‘puçistëve’, ministri turk letër Greqisë: Po bëheni vendtubim i kriminelëve

ANKARA– “Greqia është bërë një vendtubim i kriminelëve”, thuhet në letrën të cilën ministri turk i Drejtësisë, Abdulhamit Gül,...


Erdogan: Gjendja e jashtëzakonshme vetëm për luftën kundër terrorizmit

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan deklaroi sot se gjendja e jashtëzakonshme kishte të bënte vetëm me luftën kundër terrorizmit...


BE bën thirrje për hetim pas vrasjes së katër protesuesve në Gaza

Bashkimi Evropian i bëri thirrje ushtrisë izraelite që të përmbahet dhe të mos përdorë forcë ndaj protestuesve të paarmatosur,...


FOTO (+16)/ Francezi, njeriu i parë në botë me tre fytyra: I kënaqur nga rezultati

Një francez është bërë personi i parë në botë që i është nënshtruar dy transplanteve në fytyrë në më...


Komisioni i Punëve të Jashtme të Senatit amerikan kundër Mike Pompeos si sekretar Shteti

Komisioni i Punëve të Jashtme të Senatit amerikan pritet të votojë kundër emërimit të Mike Pompeo-s si sekretar Shteti,...