Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Basha mesazh Ramës e Xhafajt: Nëse i ndodh gjë dëshmitarit X dhe gazetarit, do mbani përgjegjësi

TIRANE– Kryedemokrati Lulzim Basha akuzon kryeministrin Rama dhe ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj, se kanë vënë në lëvizje një skenar kriminal për të kërcënuar dëshmitarin X dhe gazetarin Jetmir...


Basha: Vrasës nga Vlora e Fushë-Kruja i kanë ofruar 200 mijë euro dëshmitarit X të mohojë përgjimin

TIRANË- Kreu i PD-së Lulzim basha ka dalë sot para mediave për të denoncuar kërcënimet dhe intimidimet ndaj dëshmitarit X të audio-përgjimit ku implikohet vëllai i ministrit të Brendshëm...


Gazetarët nga Koreja e Jugut mrekullohen me Kosovën: E mendonim një vend të rrezikshëm (Video)

Shtatë gazetarë nga mediat kryesore të Koresë së Jugut po qëndrojnë në Kosovë, po duket se ata kishin krejt tjetër mendim për Kosovën para kësaj vizite. Siç raporton RTV...


Avokati i Trumpit “është paguar” nga Ukraina për të organizuar takimet në Shtëpinë e Bardhë

SHBA- Michael Cohen, avokati personal i presidentit amerikan, Donald Trump ka pranuar një pagesë sekrete rreth 400,000 dollarë për të organizuar bisedimet në mes të presidentit ukrainas, Petro Poroshenko...


Mori autorizimin për qeverinë e re, Conte: Po lind qeveria e ndryshimit, do jem avokat i italianëve

Giuseppe Conte, i sugjeruar nga M5S dhe Lega si Kryeministër, është autorizuar nga kreu i shtetit, Sergio Mattarella, për të formuar qeverinë dhe ka pranuar “me rezervë” detyrën. Para...


Zyrtare/ Carlo Ancelotti trajner i ri i Napolit, detajet e kontratës me nënkampionët

Ajo që u përfol pak orë më parë tani është zyrtare. Carlo Ancelotti, trajneri i cili u shkarkuar në tetor nga Bayern, i ka dhënë fund periudhës pushim pasi...


Dalipi: Më vjen keq për Vllazninë, uroj të rikonfirmohem te Partizani

Trajneri i Partizanit, Klevis Dalipi, ka folur për mediat pas humbjes me Kamzës që skuadrës së Ahmataj i mundësoi qëndrimin në Superligë. Dalipi u shpreh se i vjen keq...


Duka: Nuk është fundi i botës që ra Vllaznia, skuadrat morën atë që meritonin

Presidenti i FSHF-së, Armando Duka, ishte sot në Korçë pasi dorëzoi trofeun e titullit kampion të fituar nga Skënderbeu. Në intervistë për ‘super sport’ ai preku edhe rënien e...


“Izeti po përgatitet për betejë”, e dashura ka një mesazh për ata që i thonë të jetë “kukull”

TIRANË- E dashura e Izet Haxhisë ka publikuar sot një mesazh për ata që e kanë kërcënuar apo e kanë këshilluar të mbajë pozicionin e kukullës dhe të mos...


E rëndë në Indi, tre shokë filmojnë aksidentalisht vdekjen e tyre (Video)

Pamje të rënda vijnë nga India ku tre shokë kanë filmuar aksidentalisht veten e tyre duke u mbytur. Chetan Khatik, 28 vjeç, Sudarshan Chandel, 22 vjeç, dhe Radheyshyam Khatik,...


Ahmataj: Partizani aktivizoi futbollistë të rinj, mbijetesën e vulosëm kundër Vllaznisë dhe Teutës

Trajneri i Kamzës, Jualian Ahmataj, pas ndeshjes me Partizanin ku skuadra e drejtuar prej tij siguroi qëndrimin në Superligë, ka deklaruar se sfida ishte shumë e vështirë, por fitorja...


Itali, presidenti Mattarella mandaton Giuseppe Conten për krijimin e qeverisë së re

ITALI– Presidenti italian Sergio Mattarella ka mandatuae pasditen e sotme Giuseppe Conten për krijimin e qeverisë së re. Pas këtij vendimi, Conte do të krijojë kabinetin e qeverisë së...


Njihuni me 10 muzetë më të mirë të artit bashkëkohor nëpër botë, foto mbresëlënëse

Sot ju mund të eksploroni gjatë gjithë ditës Google Arts and Culture, por nuk është njësoj sikur të kesh përballë një vepër arti të mrekullueshme. Kur ju vizitoni një...


Duka i dorëzon titullin Skënderbeut, korçarët shpërthejnë në festë (Video)

Skënderbeu e ka mbyllur me një humbje turpëruese ndeshjen e fundit në kampionat pasi u mund 1-5 nga Vllaznia, por gjithsesi në Korçë tani është koha të festohet pasi...


Këngëtarja serbe: Yjet shqiptare po dominojnë skenën botërore, kanë adhurues të shumtë në Beograd

Ylli serb i muzikës pop, Jelena Karleusa, ka dhënë për herë të parë intervistë për një media shqiptare. Është emisioni që ka për autore Liberta Spahiun, “Prive” që ka...


Gazetarët nga Koreja e Jugut mrekullohen me Kosovën: E mendonim një vend të rrezikshëm (Video)

Shtatë gazetarë nga mediat kryesore të Koresë së Jugut po qëndrojnë në Kosovë, po duket se ata kishin krejt...


Kanceri çdo ditë e më shqetësues, për katër muaj afër 500 raste të reja në Kosovë

Afro 500 kosovarë janë diagnostikuar me kancer vetëm gjatë katër muajve të parë të këtij viti. Të gjithë këta,...Haradinaj: Papa Francesku me tha “e kam në zemër popullin e Kosovës” (Foto)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë vizitës dyditore në Vatikan, është pritur në Audiencën e Mbyllur nga Ati i...


Ish-ministrja Tahiri: Dialogu i Brukselit përfundon me njohje reciproke Kosovë-Serbi

PRISHTINE- Ish-ministrja për Dialog në Qeverinë e Kosovës, Edita Tahiri ka thënë se ende ka shumë punë deri në...


Kosova ende asnjë veprim/ Kush po e heton kompaninë turke “që gënjeu” rreth deportimit të turqve?

Autoritetet e Kosovës nuk kanë ndërmarrë ende asnjë veprim në raport me kompaninë ajrore turke “Birlesik Insaat”, e cila,...


Thaçi: Ballkanasit nuk janë të përkryer, por janë evropianë të mirë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se Bashkimi Evropian duhet të jetë i hapur për anëtarësimin e shteteve...


Zyrtare/ Carlo Ancelotti trajner i ri i Napolit, detajet e kontratës me nënkampionët

Ajo që u përfol pak orë më parë tani është zyrtare. Carlo Ancelotti, trajneri i cili u shkarkuar në...Duka: Nuk është fundi i botës që ra Vllaznia, skuadrat morën atë që meritonin

Presidenti i FSHF-së, Armando Duka, ishte sot në Korçë pasi dorëzoi trofeun e titullit kampion të fituar nga Skënderbeu....


Ahmataj: Partizani aktivizoi futbollistë të rinj, mbijetesën e vulosëm kundër Vllaznisë dhe Teutës

Trajneri i Kamzës, Jualian Ahmataj, pas ndeshjes me Partizanin ku skuadra e drejtuar prej tij siguroi qëndrimin në Superligë,...


Duka i dorëzon titullin Skënderbeut, korçarët shpërthejnë në festë (Video)

Skënderbeu e ka mbyllur me një humbje turpëruese ndeshjen e fundit në kampionat pasi u mund 1-5 nga Vllaznia,...
Kryeministri grek Cipras: Negociojmë për katër emrat e propozuar nga Nimic për Maqedoninë

ATHINE– Në parlamentin grek është zhvilluar sot një debat lidhur me procesin negociues. Me këtë rast kryeministri grek Aleksis...


Ministrat e Jashtëm të Greqisë e Maqedonisë nesër në New York, rifillojnë negociatat për emrin

SHBA– Ministrat e jashtëm të Maqedonisë dhe Greqisë do të takohen të enjten dhe të premten në New York...
Rasti ‘Tanku’, ish-kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski dënohet me 2 vite burg

SHKUP- Ish-ministri maqedonas Nikolla Gruevski dënohet me dy vite burg. Gjykata Penale shpalli fajtor Gruevskin për rastin “Tanku”, si...


Vrasja e Oliver Ivanoviçit/ “Kamerat ishin stakuar për 12 ditë, nisën të punonin 10 minuta pas vrasjes”

Prokuroria në Prishtinë deklaroi se kamera në selinë e Iniciativës Qytetare Serbe nuk kanë të regjistruar asgjë, pasi në...


“Modeli i “dy Gjermanive” është zgjidhja e duhur për çështjen e Kosovës”

Drejtoresha e Qendrës për Politikë të Jashtme në Beograd, Aleksandra Joksimoviç, thotë se tashmë është e qartë se po...


Avokati i Trumpit “është paguar” nga Ukraina për të organizuar takimet në Shtëpinë e Bardhë

SHBA- Michael Cohen, avokati personal i presidentit amerikan, Donald Trump ka pranuar një pagesë sekrete rreth 400,000 dollarë për...


Mori autorizimin për qeverinë e re, Conte: Po lind qeveria e ndryshimit, do jem avokat i italianëve

Giuseppe Conte, i sugjeruar nga M5S dhe Lega si Kryeministër, është autorizuar nga kreu i shtetit, Sergio Mattarella, për...


E rëndë në Indi, tre shokë filmojnë aksidentalisht vdekjen e tyre (Video)

Pamje të rënda vijnë nga India ku tre shokë kanë filmuar aksidentalisht veten e tyre duke u mbytur. Chetan...


Itali, presidenti Mattarella mandaton Giuseppe Conten për krijimin e qeverisë së re

ITALI– Presidenti italian Sergio Mattarella ka mandatuae pasditen e sotme Giuseppe Conten për krijimin e qeverisë së re. Pas...


Njihuni me 10 muzetë më të mirë të artit bashkëkohor nëpër botë, foto mbresëlënëse

Sot ju mund të eksploroni gjatë gjithë ditës Google Arts and Culture, por nuk është njësoj sikur të kesh...


Brukseli paralajmëron Hungarinë dhe Rumaninë për politikat ekspansioniste fiskale

BRUKSEL– Komisioni Europian paralajmëroi sot Hungarinë dhe Rumaninë për politikat e tyre ekspansioniste fiksale që po devijojnë nga qëllimet...


Avioni i zhdukur malajzian, hetuesit australianë hedhin poshtë pretendimet se u rrëzua qëllimisht

Hetuesit australianë kanë hedhur poshtë pretendimet se avioni i zhdukur malajzian është rrëzuar qëllimisht nga piloti. Spekulimet e fundit...