Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Çështja Skënderbeu/ Sot mund të jepet vendimi nga UEFA, klubi korçar përgatitet për KAS-in

Ditën e djeshme në Nyon të Zvicrës u zhvillua seanca e parë dëgjimore e klubit të Skënderbeut përballë përfaqësuesve të Komisionit të Kontrollit, Etikës dhe Disiplinës ndërkombëtare. Me anë...


Kanadaja u shpall ‘luftë’ pijeve energjike, kufizon shitjen e tyre

Kanadaja do të kufizojë shitjen e pijeve energjike me përmbajtje alkooli pas vdekjes së një adoleshentjeje. Një vajzë e re humbi jetën për shkak se piu disa kanaçe me...


Pacolli: Sllovakia dhe Greqia s’do ta pengojnë Kosovën në integrimin evropian

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, njëherësh zëvendëskryeministër i vendit, Behgjet Pacolli, ka folur për raportet e Kosovës me shtetet e Bashkimit Evropian që ende nuk e njohin...


Bolt i “çmendur” pas futbollit, sot prova te Borussia Dortmund

Pasi e ka thënë disa herë si hipotezë duket se më në fund ka ardhur momentin që Usain Bolt të zbresë në fushë për të kuptuar nëse futbolli do...


Zuckerberg pranon përgjegjësinë e Facebook: Kemi bërë gabime!

Kreu i “Facebook”, Mark Zuckerberg njohu të mërkurën gabime dhe premtoi se do të bëjë më mirë pas zbulimit të përdorimit të padrejtë të të dhënave personale të miliona...


Skriniar me “gjak” zikaltër: Më mirë Napoli sesa Juve të shpallet kampion i Serie A

Milan Skriniar ka thënë se do të dëshironte që Napoli të fitonte Sucdetton dhe jo skuadra e Juventusit. “Juventus apo Napoli për Scudetton? Shpresoj që napolitanët ta fitojnë atë...


Batistuta: Roma mund ta eliminojë Barcelonën

Gabriel Batistuta do të jetë në Olimpico për të parë ndeshjen mes Romës dhe Barcelonës në Ligën e Kampionëve. Kjo është hera e parë që legjenda argjentinase do të...


Ronaldo shpalos prapaskenat për stilin e flokëve në Botërorin e 2002

Veç talentit të tij para një dekade e gjysmë, në sy ra gjatë Kupës së Botës edhe pamja e veçantë e sulmuesit brazilian, Ronaldo. Futbollisti i përfaqësueses “karioka”, një...


Menaxheri i Bufon: Me Strakoshën sigurohet e ardhmja e portës

Thomas Strakosha shihet si një nga zbulimet e këtij sezoni në futbollin italian dhe këtë e konfirmojnë disa nga ekspertët më të mëdhenj përtej Adriatikut, sidomos ata që kanë...


VIDEO/ Simulimi më i shëmtuar vjen nga Kili, vendimi i arbitrit lë për të dëshiruar

Në kampionatin e futbollit në Kili është prodhuar një nga rastet më antisportive të këtij sporti, për të mos thënë më i shëmtuari i mundshmi. Sulmuesi i Universidad de...


Seti i fundit fotografik i Emina Cunmulajt do ju lërë pa fjalë (FOTO)

Shtatzënia e dytë duket se i ka shtuar hijeshinë modeles shqiptare. Emina Cunmulaj edhe pse në pritje të ëmbël nuk ka hequr dorë nga angazhimet e saj si modele....


KRIZA/ Në 3 muaj, Zuckerberg ka shitur aksione të Facebook më shumë se kushdo tjetër

Në dy javët para telasheve më të fundit që i janë hapur Facebook, Drejtori i Përgjithshëm i kompanisë, Mark Zuckerberg, shiti 1.14 milionë aksione si pjesë e programeve të...


Icardi zbulon arsyen pse Sampaoli nuk e grumbulloi në kombëtare

Mauro Icardi, pas 100 golave të shënuar me fanellën e Inter, është takuar me tifozët zikaltër pranë dyqanit zyrtar të klubit në qendër të Milanos. Këto kanë qenë fjalët...


FED: SHBA-ja me rritje ekonomike për vitet 2018-2019

UASHINGTON- Banka Qendrore Amerikane publikoi sot parashikimet e saj të rritjes ekonomike të SHBA-së, për vitin 2018 dhe 2019 duke iu afruar pak më shumë objektivit të presidentit Donald...


FIFA: Stadiumet në Rusi nuk janë gati për Kupën e Botës (Foto)

Gjatë muajit qershor pritet të zhvillohet Kupa e Botës që do të mbahet në Rusi. Megjithatë, si duket ish-vendi sovjetik nuk është gati që të presë Kombëtarët me të...


Pacolli: Sllovakia dhe Greqia s’do ta pengojnë Kosovën në integrimin evropian

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, njëherësh zëvendëskryeministër i vendit, Behgjet Pacolli, ka folur për raportet e Kosovës...


“Vuçiç kërcënoi me vrasje Oliver Ivanoviç, nëse s’i bashkohej Listës Serbe”

Politikani serb i Kosovës, Oliver Ivanoviç ishte kërcënuar nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç se do të vritej nëse...


Votuan pro demarkacionit, kush janë dy deputetët që zhbllokuan ngërçin në Kosovë

Një nga marrëveshjet më të komentuara në Kosovë ka marr fund sot pas një dite maratonike. Kosovën e zhbllokoi...


Demarkacioni, Fajon: Kosova nuk ka qenë kurrë më afër Evropës

Raportuesja në Parlamentin Evropian për çështjen e regjimit të vizave për Kosovën, Tanja Fajon thotë se me ratifikimin e...


Ratifikimi i demarkacionit, Brukseli: Moment kyç për vizat, po ju vëzhgojmë për korrupsionin

BRUKSEL- Pas ratifikimit të marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi, mes shumë mesazheve përshëndetëse, ka reaguar edhe Brukseli....


Demarkacioni, reagon Mogherini: Kosova drejt Evropës pa viza

KOSOVE– Përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të jashtme, Federica Mogherini ka mirëpritur ratifikimin e demarkacionit të kufirit...Çështja Skënderbeu/ Sot mund të jepet vendimi nga UEFA, klubi korçar përgatitet për KAS-in

Ditën e djeshme në Nyon të Zvicrës u zhvillua seanca e parë dëgjimore e klubit të Skënderbeut përballë përfaqësuesve...


Bolt i “çmendur” pas futbollit, sot prova te Borussia Dortmund

Pasi e ka thënë disa herë si hipotezë duket se më në fund ka ardhur momentin që Usain Bolt...


Skriniar me “gjak” zikaltër: Më mirë Napoli sesa Juve të shpallet kampion i Serie A

Milan Skriniar ka thënë se do të dëshironte që Napoli të fitonte Sucdetton dhe jo skuadra e Juventusit. “Juventus...


Batistuta: Roma mund ta eliminojë Barcelonën

Gabriel Batistuta do të jetë në Olimpico për të parë ndeshjen mes Romës dhe Barcelonës në Ligën e Kampionëve....


Ronaldo shpalos prapaskenat për stilin e flokëve në Botërorin e 2002

Veç talentit të tij para një dekade e gjysmë, në sy ra gjatë Kupës së Botës edhe pamja e...


Menaxheri i Bufon: Me Strakoshën sigurohet e ardhmja e portës

Thomas Strakosha shihet si një nga zbulimet e këtij sezoni në futbollin italian dhe këtë e konfirmojnë disa nga...


VIDEO/ Simulimi më i shëmtuar vjen nga Kili, vendimi i arbitrit lë për të dëshiruar

Në kampionatin e futbollit në Kili është prodhuar një nga rastet më antisportive të këtij sporti, për të mos...


“Vuçiç kërcënoi me vrasje Oliver Ivanoviç, nëse s’i bashkohej Listës Serbe”

Politikani serb i Kosovës, Oliver Ivanoviç ishte kërcënuar nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç se do të vritej nëse...


Kotzias nesër në Shkup për emrin e aeroportit të ri, më 30 mars negociatat

Nga Ira Londo Ministri i Jashtëm i Greqisë Nikos Kotzias do të vizitojë nesër Shkupin dhe do të marrë...


Shtatë kandidatë për president të Malit të Zi

Në zgjedhjet presidenciale që do të mbahen në Mal të Zi, më 15 prill, do të garojnë sipas të...


Vrasja e 4-vjeçarit shqiptar, ministri i Drejtësisë në Maqedoni jep dorëheqjen

SHKUP– Ministri shqiptar i drejtësisë në Maqedoni, Bilent Saliji ka dhënë dorëheqjen. Gjatë një deklarate për mediat, ministri Saliji...


Mediat greke zbulojnë 5 propozimet për emrin e Maqedonisë

SHKUP- Prej kohës kur shefi i diplomacisë greke, Nikos Kotzias njoftoi se propozim-marrëveshja për çështjen e emrit të Maqedonisë...


Në Beograd hapet një ekspozitë për krimet e luftës në Kosovë

Në Beograd mbrëmjen e së hënës u çel një ekspozitë me foto dhe video të pazakonta për serbët. Bëhet...


Greqia propozon një projekt për zgjidhjen e çështjes së emrit të Maqedonisë

GREQI– Athina dërgoi sot në Shkup një projekt për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve dypalëshe për emrin e Maqedonisë, në kuadër...


Kanadaja u shpall ‘luftë’ pijeve energjike, kufizon shitjen e tyre

Kanadaja do të kufizojë shitjen e pijeve energjike me përmbajtje alkooli pas vdekjes së një adoleshentjeje. Një vajzë e...


Zuckerberg pranon përgjegjësinë e Facebook: Kemi bërë gabime!

Kreu i “Facebook”, Mark Zuckerberg njohu të mërkurën gabime dhe premtoi se do të bëjë më mirë pas zbulimit...


FED: SHBA-ja me rritje ekonomike për vitet 2018-2019

UASHINGTON- Banka Qendrore Amerikane publikoi sot parashikimet e saj të rritjes ekonomike të SHBA-së, për vitin 2018 dhe 2019...


Bruksel, SHBA-ja dhe BE-ja kërkojnë një zgjidhje të përbashkët mbi taksat e importit

Uashingtoni dhe Bashkimi Europian njoftuan sot se po përpiqen të gjejnë një zgjidhje të pranueshme për dy palët sa...


Kancelarja Merkel kritikon Turqinë për ofensivën në Afrin

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka kritikuar ofensivën e ushtrisë turke ndaj militantëve kurdë, në qytetin sirian, Afrin. “Pavarësisht, interesave...


BE financon internet pa pagesë në të gjithë Evropën

Bashkimi Europian ka nisur sot zbatimin e një projekti prej 120 milionë eurosh për financimin e internetit pa pagesë...


Tortë me limon dhe lule të freskëta për dasmën mbretërore britanike

Princi Harry dhe Meghan Markle i kërkuan Claire Ptak, një amerikane dhe pronare e Backery Violet, një pastiçiere nga...