Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Rrëmbyen biznesmenin shqiptar dhe i kërkuan 100 mijë euro ortakut, kapen dy serbët (Video)

Ivan S. 43 vjeç nga Beogradi dhe Zoran J. 48 vjeç nga Kurshumlija janë arrestuar dje për rrëmbimin e biznesmenit të pasurive të patundshme nga Prishtina Shaqir P., 50...


Euro rifillon luhatjet e mëdha, zbret sërish në 129 lekë. Ja arsyet e dobësimit

Monedha e përbashkët europiane e ka nisur javën e nënçmuar përkundrejt lekut vendas. Një euro është këmbyer sot në nivelin e 129 lekëve, rreth 0.29 pikë më pak se...


Majlinda Bregu merr postin e rëndësishëm në Këshillin Rajonal: Fitorja i takon vendit tim

TIRANE- Ish ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu ka njoftuar përmes një statusi në profilin e saj në Facebook se ka fituar zgjedhjet për pozicionin e Sekretarit të Përgjithshëm të...


Barikelo: Familja e Shumaker më tha se nuk do të jetë mirë për të dy po ta takoj

Në një emision televiziv brazilian Barikelo ka prekur edhe temën e ish-shokut të skuadrës, Shumaker. Gjermani u aksidentua në 29 dhjetor të 2013 duke bërë ski, dhe që atëherë...


Qëlloi me armë ndaj policëve në Bruksel, dënohet me 20 vite burg Saleh Abdeslam

BELGJIKE- Gjykata belge ka shpallur fajtor, Saleh Abdeslam, të dyshuarin kryesor të sulmit terrorist në Paris më 2015, duke dënuar me 20 vjet burgim në rastin me të shtëna...


Skema mashtruese e Gulf, ministri Gjiknuri: S’është hera e parë që ndodh

TIRANE- Ministri i Energjisë, Damian Gjiknuri ka reaguar lidhur me skemën e mashtrimit të Gulf. Në një deklaratë për mediat, Gjiknuri tha se Ministria nuk ka ndonjë rol rregullator...


Ramush Haradinaj: Shqiptarët dhe turqit në Kosovë nuk ndahen

Nën përkujdesjen e kryeministrit të Republikës së Kosovës në Qeveri është mbajtur manifestimi kushtuar 23 prillit – Ditës së Komunitetit Turk në Kosovë, raporton Anadolu Agency (AA). Në këtë...


Katari mohon akuzat e Emirateve të Bashkuara Arabe për kërcënimin e sigurisë ajrore

KATAR– Autoriteti i Përgjithshëm i Aviacionit Civil në Katar mohoi të dielën akuzat e lëshuara nga Emiratet e Bashkuara Arabe kundër këtij vendi për kërcënimin e sigurisë dhe integritetit...


Kongresmeni amerikan: Politikanët shqiptarë mafiozë, kanë paguar miliona për të dalë në foto me mua

“Hashim Thaçi e Ramush Haradinaj janë mafiozë. Atyre nuk u intereson për popullin, por vetëm paratë, pushteti dhe fuqia”, ka thënë për Insajderin, ish-kongresisti amerikan, i cili për herë...


Zyrtarë të FMN e BB: Shqipëria me rritje ekonomike dhe stabilitet financiar

SHBA- Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, mori pjesë në Mbledhjet e Pranverës të Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe të Grupit të Bankës Botërore në Uashington. Gjatë takimeve me...


Sulm me armë në një dasmë në Jemen, mes 20 të vdekurve edhe nusja

Të paktën 20 persona kanë mbetur të vdekur dhe 40 të tjerë janë plagosur në një dasmë, pas sulmeve ajrore nga koalicioni saudit në veri të Jemenit. Shumica e...


Britani e Madhe, vjen në jetë fëmija i tretë i William dhe Kate, është djalë dhe peshon 3.8 kilogramë

Kate Midletton ka sjellë në jetë fëmijën e tretë që është një djalë. Ishte vendimi i prindërve William dhe Kate, për të mos e mësuar gjininë deri ditën e...


Kërcënohet me jetë zyrtari demokrat në Gjirokastër, pistoletë në kokë në mes të natës (Emri)

TIRANE- Partia Demokratike ka denoncuar me forcë, kërcënimin në mes të natës me pistoletë në kokë të kryetarit të grupit të punës për organizimin e PD-së në qarkun e...


Rivaldo këshillon Nejmarin: Shko në Spanjë, atje mund të bëhesh më i miri në botë

Nejmar ka një objektiv, të jetë futbollisti më i mirë në botë. Sipas Rivaldos, ai nuk do ta arrij këtë objektiv duke qëndruar të PSG, edhe pse braziliani nuk...


Kryeministri belg vjen në Tiranë, kur do të takohet me Metën dhe Ramën

TIRANE– Kryeministri belg Charles Michel vjen sot në vendin tonë për një vizitë pune, ndërkohë që ditën e nesërme do të udhëtojë drejt Serbisë. Në kuadër të kësaj vizite,...


Rrëmbyen biznesmenin shqiptar dhe i kërkuan 100 mijë euro ortakut, kapen dy serbët (Video)

Ivan S. 43 vjeç nga Beogradi dhe Zoran J. 48 vjeç nga Kurshumlija janë arrestuar dje për rrëmbimin e...


Kongresmeni amerikan: Politikanët shqiptarë mafiozë, kanë paguar miliona për të dalë në foto me mua

“Hashim Thaçi e Ramush Haradinaj janë mafiozë. Atyre nuk u intereson për popullin, por vetëm paratë, pushteti dhe fuqia”,...


Deklarata e fortë e ish-kongresistit amerikan Dioguardi: Thaçi e Haradinaj janë mafiozë

Joseph DioGuardi është 78 vjeç. Shpreson të jetojë edhe 20 vjet. Kaq thotë se i duhen që çështjen shqiptare...


Serbia e vendosur: Nuk do lejojmë formimin e ushtrisë së Kosovës dhe anëtarësimin në OKB

Drafti i Strategjisë së Mbrojtjes, i publikuar nga Ministria serbe e Mbrojtjes thotë se Serbia do të vazhdojë bashkëpunimin...


Haradinaj: Serbia duhet të përgjigjet dhe të japë llogari për personat e pagjetur

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, teksa mori pjesë në homazhe te Përmendorja kushtuar personave të zhdukur deklaroi se Serbia...


Opozita refuzon ftesën e qeverisë për platformën, dialogu në duar të presidentit Thaçi

Partitë opozitare i janë përgjigjur me refuzim ftesës së Qeverisë së Kosovës për konsensus rreth Platformës Shtetërore. Përveç përmbajtjes,...


Nga ‘homoseksual’ tek ‘vrasës’, humori brutal i serbeve me Ramush Haradinajn

Portali propagandistik rus në gjuhën serbe “Sputnik” ka publikuar një video-parodi të intervistës së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj...


Barikelo: Familja e Shumaker më tha se nuk do të jetë mirë për të dy po ta takoj

Në një emision televiziv brazilian Barikelo ka prekur edhe temën e ish-shokut të skuadrës, Shumaker. Gjermani u aksidentua në...


Rivaldo këshillon Nejmarin: Shko në Spanjë, atje mund të bëhesh më i miri në botë

Nejmar ka një objektiv, të jetë futbollisti më i mirë në botë. Sipas Rivaldos, ai nuk do ta arrij...


Dhjetë vende të përcaktuara, Zidan ka vetëm një dyshim për Bajernin

Pas ndeshjeve kundër Malagës dhe Bilbaos dhe vetëm me Naçon në infermieri, Reali ka nisur përgatitjet për transfertën e...


Bayern në ankth për dëmtimin e fundit, mund të mungojë me Realin

Ndeshja që pritet të dhurojë më shumë emocione në Champions League pa dyshim është ajo midis Bayern Munchen dhe...


Skënderbeu pa pesë lojtarë, Emiljano Vila pika referuese në sulm. Kush mungon

Me pesë mungesa të sigurta, Skënderbeu do të shkojë drejt Tiranës për të luajtur kundër Partizanit. Sigurisht, nuk është...


Sherr në tribunën VIP, tension në fushë/ Sulmohet presidenti i Kukësit, Safet Gjici

Sherr në tribunën VIP, tension në fushë, po lemika për një penallti dhe ofendime pa fund thuajse gjatë gjithë...


VIDEO/ Fishekzjarrë kudo, në Napoli festohet si të ishte Viti i Ri pasi mundën Juventusin

I gjithë qyteti i Napolit është përfshirë nga festa, pasi mundën Juventusin me rezultatin 1-0 në ndeshjen e vlefshme...


Greqi, një tërmet me magnitudë 4,0 ballë Rihter trondit ishullin Zakinthos

Një tërmet me magnitudë 4,0 ballë sipas shkallës Richter goditi sot ishullin Zakinthos, sipas Institutit grek të Gjeodinamikës dhe...


Serbia e vendosur: Nuk do lejojmë formimin e ushtrisë së Kosovës dhe anëtarësimin në OKB

Drafti i Strategjisë së Mbrojtjes, i publikuar nga Ministria serbe e Mbrojtjes thotë se Serbia do të vazhdojë bashkëpunimin...


U dënua me 40 vite burg për gjenocid e krime lufte, Karaxhiç apelon vendimin

Ish-udhëheqësi i serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiç ditën e sotme do të apelojë dënimin e tij prej 40 vitesh...


Greqia i thotë jo Erdoganit për shkëmbimin e ushtarëve të arrestuar

Qeveria greke ka hedhur poshtë propozimin e presidentit turk Recep Tayyip Erdogan për të shkëmbyer dy ushtarë grekë për...


Dy muaj pas miratimit në Kuvend, ligji për gjuhët mbetet peng i presidentit maqedonas

SHKUP-Pas afro dy muajsh nga miratimi i tretë i ligjit për përdorimin e gjuhëve ne Maqedoni, presidenti Ivanov nuk...


Kokainë në autobusin Tiranë-Athinë, shoferi braktis mjetin dhe hyn të tokën shqiptare

KAKAVIJE– Rreth 1 kilogram kokainë janë sekuestruar në pikën kufitare të Kakavijës nga policia greke. Mësohet se lënda narkotike...


Presidenti grek refuzon shkëmbimin e ushtarëve me Turqinë

GREQI- Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopoulos tha sot se refuzon sugjerimet për një shkëmbim të dy ushtarëve grekë të...


Qëlloi me armë ndaj policëve në Bruksel, dënohet me 20 vite burg Saleh Abdeslam

BELGJIKE- Gjykata belge ka shpallur fajtor, Saleh Abdeslam, të dyshuarin kryesor të sulmit terrorist në Paris më 2015, duke...


Katari mohon akuzat e Emirateve të Bashkuara Arabe për kërcënimin e sigurisë ajrore

KATAR– Autoriteti i Përgjithshëm i Aviacionit Civil në Katar mohoi të dielën akuzat e lëshuara nga Emiratet e Bashkuara...


Sulm me armë në një dasmë në Jemen, mes 20 të vdekurve edhe nusja

Të paktën 20 persona kanë mbetur të vdekur dhe 40 të tjerë janë plagosur në një dasmë, pas sulmeve...


Britani e Madhe, vjen në jetë fëmija i tretë i William dhe Kate, është djalë dhe peshon 3.8 kilogramë

Kate Midletton ka sjellë në jetë fëmijën e tretë që është një djalë. Ishte vendimi i prindërve William dhe...


Lavrov: Rusia nuk ka vendosur nëse do të furnizojë Sirinë me sisteme raketore

MOSKE– Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov tha sot se Rusia nuk ka vendosur ende nëse do të dërgojë...


Aksident i frikshëm në Korenë e Veriut, përplaset autobusi me turistë. 32 të vdekur

KINE– Zyrtarët kinezë kanë thënë se 32 turistë kinezë dhe katër verikoreanë kanë vdekur pas përplasjes së autobusit në...


29-vjeçari hyn nudo në restorant dhe hap zjarr, 5 të vdekur, 4 të plagosur në SHBA

SHBA– Një ngjarje e rëndë është regjistruar në një restorant në qytetin Nashville në shtetin amerikan Tenesi, ku 5...