Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Zbulohet sërish drogë në portin e Igumenicës, kapet 46-vjeçari me 2 kg opium

GREQI- Një tjetër operacion në portin e Igumenicës, ku janë kapur 2 kg e 290 gram opium. Droga u zbulua sërish nga qeni “Lesi”, gjatë kontrollit të një mjeti...


VIDEO/ Më shumë makina se gola, shikoni garazhin superluksoz të Benzema-s

Sulmuesi i Real Madrid, Karim Benzema, ka një koleksion të pabesueshëm makinash i cili përllogaritet të kapë vlerën e 3 milion paundëve. Ky koleksion i mahnitshëm përfshin: një Bugatti...


“Serbia do shqyrtojë politikën e jashtme nëse për BE prioritet është Kosova”, Brnabic kundër Vulin

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, ka kundërshtuar deklaratat e ministrit të saj të Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, i cili ka thënë dje se Serbia duhet të shqyrtojë pozicionin e politikës...


Me këtë që tha, Greta Koçi sapo na konfirmoi historinë e dashurisë së Enit?!

TIRANE – Edhe pse është motra e madhe dhe është bërë pjesë e showbiz-t më herët, kohët e fundit është Eni ajo që ndoshta ka marrë vëmendjen më të...


“Fitoj 2 mln lekë në vit”, Rama i kthehet banorit: Edhe gjirokastriti më gjirokastrit s’bën aq pak

GJIROKASTËR – Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm sot në Gjirokastër për llogaridhënie publike me qytetarët. Gjatë bashkëbisedimit, një banor iu ankua për ekonominë e dobët duke i thënë...


Colin Wolfe: Momenti për hapjen e negociatave të pranimit në BE është tani

“Momenti për hapjen e negociatave të pranimit në BE është tani”. Kështu u shpreh sot Colin Wolfe, Drejtor në Komisionin Europian për Bashkëpunimin Rajonal dhe Programet, pranë Drejtorisë së...


Kontrabandë me “Range Rover” të 2015-ës, në pranga zyrtarë, agjent dogane dhe tregtarë (Emrat)

TIRANË- Ish-zyrtarë të Drejtorisë së Rrugëve, agjent doganor, tregtarë janë arrestuar nga policia apo janë vënë nën hetim me akuza të ndryshme pas zbulimit të një veprimtarie ilegale të...


Vojisllav Sheshel nuk ndalet, “blen shtëpi” në fshatin ku ka kryer krime lufte

SERBI– Politikani ultranacionalist serb, Vojisllav Sheshel, i dënuar nga Gjykata e Hagës, tha të hënën se ka blerë shtëpi në Hërtkovci, fshat i Serbisë pranë kufirit me Kroacinë. Në...


Rama jep lajmin e mirë/ Shqipëria me tre aeroporte, një aerodrom edhe në Gjirokastër

GJIROKASTER- Vendi ynë shumë shpejt do të ketë tre aeroporte. Veç aeroportit ekzistues të Rinasit në Tiranë, vendi do të ketë në funksion aeroportin e Kukësit, teksa do të...


Elon Musk ideon hapjen e një tuneli të teknologjisë së lartë në Los Anxhelos

Ndërmarrësi miliarder, Elon Musk, ka hedhur idenë për hapjen e një tuneli të teknologjisë së lartë nën një pjesë të Los Anxhelosit, si provë e projektit të një rrjeti...


FOTO/ E la në stol për finalen, Willian zhduk Antonio Conte-n nga festa e Chelsea-s

Chelsea të shtunën fitoi finalen ndaj Manchester United me rezultatin 1-0 duke bërë të vetin trofeun më të vjetër në historinë e futbollit, “Fa Cup”. Çuditërisht në këtë ndeshje...


Video bëhet virale, i hidhet para kamionit që lëviz me shpejtësi

Një saudit, i cili u bë viral në internet pasi u hodh përpara një kamioni që po afrohet me shpejtësi si pjesë e një marifeti të rrezikshëm, është arrestuar...


Katër gjëra që mund të bëni me kafen, përveçse ta pini. Si ta përdorni për kujdesin tuaj

Miliona njerëz në të gjithë botën preferojnë më shumë kafen se çdo pije tjetër. Por, përveçse është një pije shumë popullore, ajo ka edhe shumë përdorime të tjera jashtë...


FOTO/ 4 shqiptarë arrestohen me 86 kg kokainë në Spanjë, mes tyre dhe një femër

SPANJE – 4 shqiptarë janë arrestuar në Spanjë, pasi janë kapur me më shumë se 86 kg kokainë në një automjet. Shqiptarët ishin në bordin e dy automjeteve, njëra përdorej për...


Aksident tek “Rruga e Kavajës”, makina përplas një kalimtare

TIRANË- Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në kryeqytet. Sipas të dhënave të para mësohet se një automjet ka përplasur një kalimtare, e cila është dërguar me urgjencë...


Vetëvendosje i fton të gjitha partitë e Kosovës në tryezën e radhës, përveç Listës Serbe

PRISHTINE- Lëvizja Vetëvendosje do të jetë nikoqire e tryezës së radhës me partitë politike, e cila do të mbahet...


VV propozon plan për dialogun mes Kosovës e Serbisë, cilat janë pikat kryesore

PRISHTINE- Lëvizja Vetëvendosje propozoi një plan për institucionet e Kosovës për procesin e dialogut me Serbinë. Kryetari i Vetëvendosjes,...


Kurti: Dialogu me Serbinë vetëm pa përfshirjen e presidentit Thaçi dhe Tahirit

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në një konferencë për media ka folur rreth dialogut mes Kosovës dhe Serbisë....


Media ruse: SHBA mund ta bëjnë Serbinë si Palestina nëse nuk e pranon Kosovën

SERBI-“SHBA-të mund ta bëjnë Serbinë si Palestina nëse Beogradi nuk e pranon planin e Perëndimit për Kosovën. Vrasja e...


U nda nga jeta disa ditë më parë, kush ishte ish-presidentja e PE, përkrahëse e Kosovës

Ish-presidentja e Parlamentit Evropian, Nicole Fontaine e cila ka mbajtur gjithashtu postin e ish-ministres franceze të Industrisë, vdiq të...


“Serbia e ka humbur Kosovën, është koha që ta pranojnë realitetin”

Hulumtuesi nga Qendra për Studime të Politikave Evropiane në Bruksel (CEPS), Toby Vogel, pohoi se Samiti i Sofjes i...


Zyrtari më i paguar/ Hashim Thaçit i rritet rroga, ja sa merr presidenti i Kosovës

PRISHTINE- Presidenti Hashim Thaçi do të jetë zyrtari me pagën më të lartë në Kosovë. Kjo pasi së shpejti...


VIDEO/ Më shumë makina se gola, shikoni garazhin superluksoz të Benzema-s

Sulmuesi i Real Madrid, Karim Benzema, ka një koleksion të pabesueshëm makinash i cili përllogaritet të kapë vlerën e...


FOTO/ E la në stol për finalen, Willian zhduk Antonio Conte-n nga festa e Chelsea-s

Chelsea të shtunën fitoi finalen ndaj Manchester United me rezultatin 1-0 duke bërë të vetin trofeun më të vjetër...


FSHF njofton për procesin e liçensimeve, Flamurtari nuk kishte asnjë shans për Europën

FSHF me anë të një postimi në sajtin zyrtar ka informuar publikun për procesin e liçensimeve të klubeve të...


“Do ndërtojmë dinastinë zikaltër”, video e presidentit që motivoi Interin para Lazio-s

Në ‘Olimpico’ u luajt mbrëmë një përballje e konsideruar ‘finale’ mes Lazio-s dhe Interit, e cila i mungonte “Seria...


VIDEO/ Fituan ‘FA Cup’, Morata shpërthen me fjalë të pista ndaj Manchester United

Të shtunën në “Wembley” u luajt finalja e “Fa Cup” mes Manchester United dhe Chelsea-s. ‘Blutë’ e drejtuar nga...


Dënimi i UEFA-s, sot afati i fundit për Skënderbeun për të apeluar në CAS

Më 4 maj të këtij viti Komisioni i Apelit në UEFA la në fuqi vendimin e Etikës dhe Disiplinës...


Bollëku i Spanjës, 11 futbollistët që nuk shkojnë në Botëror formojnë formacionin e frikshëm

Julien Lopetegui, trajneri i Spanjës, shpalli sot listën me 23 futbollistët të cilët do të grumbullojë për Botërorin e...


Zbulohet sërish drogë në portin e Igumenicës, kapet 46-vjeçari me 2 kg opium

GREQI- Një tjetër operacion në portin e Igumenicës, ku janë kapur 2 kg e 290 gram opium. Droga u...


“Serbia do shqyrtojë politikën e jashtme nëse për BE prioritet është Kosova”, Brnabic kundër Vulin

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, ka kundërshtuar deklaratat e ministrit të saj të Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, i cili ka...


Vojisllav Sheshel nuk ndalet, “blen shtëpi” në fshatin ku ka kryer krime lufte

SERBI– Politikani ultranacionalist serb, Vojisllav Sheshel, i dënuar nga Gjykata e Hagës, tha të hënën se ka blerë shtëpi...


Media ruse: SHBA mund ta bëjnë Serbinë si Palestina nëse nuk e pranon Kosovën

SERBI-“SHBA-të mund ta bëjnë Serbinë si Palestina nëse Beogradi nuk e pranon planin e Perëndimit për Kosovën. Vrasja e...


“Serbia e ka humbur Kosovën, është koha që ta pranojnë realitetin”

Hulumtuesi nga Qendra për Studime të Politikave Evropiane në Bruksel (CEPS), Toby Vogel, pohoi se Samiti i Sofjes i...


Greqia refuzoi një opsion, negociatat për emrin e Maqedonisë zhvendosen në Nju Jork

Pas refuzimit që i bëri Greqia propozimit “Republika e Maqedonisë së Ilindenit”, si opsion për zgjidhjen e kontestit të...


Vulin: Nëse për BE ka rëndësi veç Kosova, është koha të ndërrojmë politikën e jashtme

Nëse për BE-në është e rëndësishme vetëm raporti ndaj problemit të Kosovës dhe nëse përcakton kushtet që ajo e...


Alpinisti 63-vjeçar nga Maqedonia humb jetën në lartësinë 7200 metra në malin Everest

KATHMANDU- Alpinisti 63-vjeçar maqedonas, Gjeorgi Petkov, është në mesin e të vdekurve në malin Everest në ngjitjen e pranverës...


Udhëtonte me 106 kapsula kokaine në stomak, policia indiane kap gruan trafikante

INDI- Plot 106 kapsula kokaine janë hequr nga stomaku i një gruaje, e cila dyshohej se po tentonte të...


Rasti i ish-agjentit Skripal, Britania hap hetime të reja ndaj televizionit rus RT

Rregullatori i medias në Britani Ofcom tha se ka hapur tri hetime të reja ndaj transmetimeve të televizonit rus...


SHBA paralajmëron Iranin për “sanksionet më të fuqishme në histori”, çfarë do ndodhë

SHBA– Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se Shtetet e Bashkuara do t’i vënë Iranit “sanksionet më të...


Biografia në faqen e Mbretërisë, dukesha e Sussex-it: Jam krenare që jam grua dhe feministe

Meghan Markle tregoi shkurtimisht se si e sheh rolin e ri të saj si Dukeshë e Sussex-it në një...


Goditet rrjeti mafioz në Itali, mes 21 të arrestuarve edhe një ish-magjistrat

ITALI– Njëzet e një persona u arrestuan nga Policia Financiare e qytetit të Monzës, nga urdhërarrestet e prera të...


Akuza Britanisë së Madhe: Mbyll sytë ndaj parave të pista ruse

Mbretëria e Bashkuar është akuzuar për “mbyllje të syve” ndaj “parave të pista” të Rusisë, duke vënë në rrezik...