Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Posteri i rrallë i Elvis Presleyt shitet për 42.500 dollarë

Një poster i rrallë i Elvis Presleyt nga viti 1955 është shitur në një ankand në Karolinën Jugore për 42.500 dollarë, njoftoi sot një shtëpi ankandi në Teksas. Bëhet...


“Futi në xhep” Dibalën dhe Mandzukiç, ja vlerësimi i mediave për Hysajn

Napoli triumfoi ndaj Juventusit me rezultatin 0-1 duke rihapur kampionatin 4 javë nga fundit. Goli i Kulibalit i dha fitoren skuadrës së Sarrit. Një fitore e merituar për të...


Aksident tragjik pranë Mekës, 4 persona të vdekur dhe 12 të plagosur

Katër persona nga Britania kanë humbur jetën, ndërsa 12 të tjerë janë lënduar pasi u përplasën me një automjet që po kthehej nga pelegrinazhi që bëhet në Mekë. Zyrtarët...


Zyrtare, Mohamed Salah shpallet futbollisti i vitit në Premier League

Sulmuesi i Liverpool, Mohamed Salah është votuar lojtari më i mirë i vitit në Premier League për sezonin 2017/18. Ai ka siguruar më shumë vota nga lojtarët e tjerë....


Shënoi golin e fitores ndaj Juves, Kulibali: Kam besuar gjithmonë tek titulli…

Mbrojtësi Kulibali ishte padyshim heroi i fitores ndaj Juventusit në minutat e fundit të lojës. Në një pornoncim pas ndeshjes për mediat italiane, 26-vjeçari u shpreh: “E dija që...


Dy muaj pas miratimit në Kuvend, ligji për gjuhët mbetet peng i presidentit maqedonas

SHKUP-Pas afro dy muajsh nga miratimi i tretë i ligjit për përdorimin e gjuhëve ne Maqedoni, presidenti Ivanov nuk ka ndërmend të firmosë të njëjtin. Ai mbron qëndrimin se...


Juventusi e katranos në Torino, Napoli merr fitoren madhështore për titullin (Video)

Napoli ka marrë një fitore madhështore në transfertë kundër Juventusit në “Seria “ duke lënë të hapur totalisht çështjen e titullit kampion kur duhen edhe 4 javë nga fundimi....


Kokainë në autobusin Tiranë-Athinë, shoferi braktis mjetin dhe hyn të tokën shqiptare

KAKAVIJE– Rreth 1 kilogram kokainë janë sekuestruar në pikën kufitare të Kakavijës nga policia greke. Mësohet se lënda narkotike ishte fshehur në autobusin e linjës Tiranë-Athinë. Pakoja e kokainës...


Fakiç: Kohët e fundit ka patur shumë aludime për Skënderbeun, këtë vit duam edhe Kupën

Drejtori sportiv i Skënderbeut, Haris Fakiç, i ftuar në emisionin sportiv “Fair Play nga Enkeleida Zeko” në “News 24” ka folur për disa çështje që lidhen me klubin korçar....


Habit moderatorja shqiptare: Si e braktisa të dashurin në mes të autostradës

Moderatorja e cila është njëkohësisht vajza e aktores, Rita Lati njihet për karakterin e saj të veçantë. Roza Lati ishte e ftuar në emisionin ‘Thumb’ ku ndër të tjera...


Zhytje në Karaburun/ Kush ishte kameramani që humbi jetën duke ndjekur pasionin e tij (Foto)

TIRANE– Lajmi tragjik mbi mbytjen e Armando Hallvaxhiut ditën e sotme teksa zhytej në ujërat e Karaburunit ka pikëlluar jo vetëm familjarët dhe të afërmit e 34-vjecarit nga Tirana,...


VIDEO/ Tifozët e City-t pushtojnë fushën, gazetarët detyrohen të raportojnë nga tuneli i stadiumit

Manchester City që prej javës së kaluar siguroi matematikisht titullin kampion në “Premier League” por nuk pati mundësi ta festonte pasi humbja e United erdhi në një kohë kur...


Pastrim parash me ortak ish-ministrin gjeorgjian, zbulohet pronari i ‘Gulf’ në Shqipëri

TIRANE-Top Channel zbulon se pas kompanisë offshore që zotëronte Gulf në Shqipëri qëndron gjeorgjiani Aleksandre Gogokhia, i përfshirë në pastrim parash me ortak biznesi ish-ministrin gjeorgjian që u arrestua...


Burri godet policin në Tiranë, qytetarët: Ishte tapë, u zunë për makinën (Video)

TIRANE– Një video e publikuar në faqen e Facebook-ut të “Joq” tregon momentin kur një qytetar ka debatuar dhe më pas ka gjuajtur një punonjës policie. Ngjarja ka ndodhur...


Ibra njoftoi rikthimin, trajneri i Suedisë: Vendos unë, ai të më telefonojë një herë

“Çfarë botërori do të ishte pa mua?!” Ky ishte reagimi i Ibrahimovic pak ditë më parë kur u pet nëse do të ishte pjesë e Suedisë për Botërorin e...


Një muaj në koma pas aksidentit, vdes aktivistja e Vetëvendosjes (Emri)

Policia e Prizrenit ka konfirmuar vdekjen e aktivistes së Lëvizjes Vetëvendosje, Nita Rexha. Zëdhënësi i Policisë për këtë rajon,...


Platforma e Kosovës për dialogun me Serbinë, Daçiç: Letër pa asnjë rëndësi

BEOGRAD- Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiç e cilësoi platformën e qeverisë së Kosovës për dialogun me Beogradin...


Rrëfehet ish-kreu i Vetëvendosjes: Kam punuar 6 vite si kuzhinier në Londër

PRISHTINE- Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka treguar detaje nga jeta e tij personale, ndërsa është kthyer pas...


“Në këpucë dhe në trup”, Visar Ymeri tregon se si e fuste Vetëvendosja gazin lotsjellës në Kuvend

Ish-kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, ka qenë i ftuar në Oxygen ku ka folur për shumë tema, duke përfshirë...


Bizneset serbe me simbole shtetërore në panair, reagon qeveria e Kosovës

Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës ka komentuar panairin e fundit, në të cilin u promovuan mallrat e...


Falja e gjakut/ Momenti prekës në pajtimin mes dy fiseve, i afërmi humb ndjenjat (VIDEO)

Ndonëse jemi në vitin 2018, gjakmarrja vazhdon të ekzistojë si në Shqipëri ashtu edhe në Kosovë. Por fatmirësisht ashtu...


“Le të binden mbështetësit e Beogradit se nuk ka ndarje të Kosovës”

Profesori i njohur Enver Bytyçi ka komentuar deklaratën e zyrtarit serb rreth listës së Interpolit, ku thuhet të jenë...


“Futi në xhep” Dibalën dhe Mandzukiç, ja vlerësimi i mediave për Hysajn

Napoli triumfoi ndaj Juventusit me rezultatin 0-1 duke rihapur kampionatin 4 javë nga fundit. Goli i Kulibalit i dha...


Zyrtare, Mohamed Salah shpallet futbollisti i vitit në Premier League

Sulmuesi i Liverpool, Mohamed Salah është votuar lojtari më i mirë i vitit në Premier League për sezonin 2017/18....


Shënoi golin e fitores ndaj Juves, Kulibali: Kam besuar gjithmonë tek titulli…

Mbrojtësi Kulibali ishte padyshim heroi i fitores ndaj Juventusit në minutat e fundit të lojës. Në një pornoncim pas...


Juventusi e katranos në Torino, Napoli merr fitoren madhështore për titullin (Video)

Napoli ka marrë një fitore madhështore në transfertë kundër Juventusit në “Seria “ duke lënë të hapur totalisht çështjen...


Fakiç: Kohët e fundit ka patur shumë aludime për Skënderbeun, këtë vit duam edhe Kupën

Drejtori sportiv i Skënderbeut, Haris Fakiç, i ftuar në emisionin sportiv “Fair Play nga Enkeleida Zeko” në “News 24”...


VIDEO/ Tifozët e City-t pushtojnë fushën, gazetarët detyrohen të raportojnë nga tuneli i stadiumit

Manchester City që prej javës së kaluar siguroi matematikisht titullin kampion në “Premier League” por nuk pati mundësi ta...


Ibra njoftoi rikthimin, trajneri i Suedisë: Vendos unë, ai të më telefonojë një herë

“Çfarë botërori do të ishte pa mua?!” Ky ishte reagimi i Ibrahimovic pak ditë më parë kur u pet...


Dy muaj pas miratimit në Kuvend, ligji për gjuhët mbetet peng i presidentit maqedonas

SHKUP-Pas afro dy muajsh nga miratimi i tretë i ligjit për përdorimin e gjuhëve ne Maqedoni, presidenti Ivanov nuk...


Kokainë në autobusin Tiranë-Athinë, shoferi braktis mjetin dhe hyn të tokën shqiptare

KAKAVIJE– Rreth 1 kilogram kokainë janë sekuestruar në pikën kufitare të Kakavijës nga policia greke. Mësohet se lënda narkotike...


Presidenti grek refuzon shkëmbimin e ushtarëve me Turqinë

GREQI- Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopoulos tha sot se refuzon sugjerimet për një shkëmbim të dy ushtarëve grekë të...


Zaev: Nuk është fundi i botës nëse dështon marrëveshja me Greqinë

MAQEDONI-Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev shprehu besimin se vendi nuk ka qenë kurrë më afër arritjes së një zgjidhjeje...


Pas incidentit të Sheshel me flamurin, Kroacia shpall ‘non grata’ ministrin serb

Raportet ndërmjet Kroacisë dhe Serbisë po përkeqësohen edhe më shumë. Pas djegies së flamurit kroat nga Sheshel, kanë qenë...


Platforma e Kosovës për dialogun me Serbinë, Daçiç: Letër pa asnjë rëndësi

BEOGRAD- Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiç e cilësoi platformën e qeverisë së Kosovës për dialogun me Beogradin...


Daçiç për platformën e Kosovës për dialog: Le ta vendosin në derën e qeverisë

Platforma e hartuar nga Qeveria e Kosovës për dialogun me Serbinë ka shkaktuar reagime të ashpra në Serbi. Pas...


Aksident tragjik pranë Mekës, 4 persona të vdekur dhe 12 të plagosur

Katër persona nga Britania kanë humbur jetën, ndërsa 12 të tjerë janë lënduar pasi u përplasën me një automjet...


Kush është Andrea Nahles, femra e parë në krye të SPD dhe rivalja e Merkel

GJERMANI– Pas rezultateve më të dobëta në historinë e Partisë Socialdemokrate, që nga viti 1933, kryetari i mëparshëm i...


Konsiderohet dekania e njerëzimit, vdes gruaja më e moshuar në botë

Japonezja, Nabi Tajima e cila është vërtet dekania njerëzimit, vdiq dje në moshën 117-vjeçare, njoftoi sot një zyrtar lokal...


Presidenti grek refuzon shkëmbimin e ushtarëve me Turqinë

GREQI- Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopoulos tha sot se refuzon sugjerimet për një shkëmbim të dy ushtarëve grekë të...


Çfarë po ndodh në Turqi? Partitë opozitare bëhen bashkë për të sfiduar Erdogan

TURQI- Pesëmbëdhjetë deputetë turq nga partia kryesore opozitare CHP, kanë shkuar në Partinë Iyi, në mënyrë që kjo parti...


Shërbimet sekrete ruse aksion anti-ISIS në qytetet ku do luhet Kupa e Botës (FOTO)

Disa terroistë janë kapur nga shërbimet sekrete ruse ne dy qytete mikpritëse të Kampionatit Botëror të Futbollit. Në Shën...


Dyshime për sulm terrorist, evakuohen turistët në një ishull të Francës

FRANCE-Policia franceze ka evakuuar njerëzit nga ishulli turistik Mont Saint-Michel dhe po kontrollon shtëpitë, pasi një person ka kërcënuar...