Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Talenti 19-vjeçar i Standard Liege: Maqedonia nuk më intereson, ose Shqipëria ose …

Një histori sa interesante, aq edhe rrëqethëse ka familja e talentit të madh shqiptar, Lindon Selahi që mbrëmjen e së dielës në stadiumin “Mbreti Boduen” festoi me flamurin kombëtar...


Nxiti terrorizmin dhe fshehu të ardhurat, kur shpallet vendimi për ish-imamin Krasniqi

Më shumë se një vit nga koha kur është ngritur aktakuza dhe rreth 3 muaj pasi ishte paraqitur për herë të parë në Gjykatën Themelore të Prishtinës, gjykimit të...


“Gara e armatimeve” mes SHBA dhe Rusisë, Trump: Dua të takohem me Presidentin Putin

Presidenti Donald Trump thotë se dëshiron të takohet me Presidentin e Rusisë Vladimir Putin në “një të ardhme jo shumë të largët” për të diskutuar mbi “garën e armatimeve”...


Ka në dorë emërimin e trajnerit të ri, Costacurta: De Biasi kandidat për stolin e Italisë

Xhani De Biasi ka qenë një emër i lakuar për të marrë drejtimin e Italisë para kualifikueseve të Boëtrorit, por në atë kohë u zgjodh Ventura i cili dështoi...


Në Beograd hapet një ekspozitë për krimet e luftës në Kosovë

Në Beograd mbrëmjen e së hënës u çel një ekspozitë me foto dhe video të pazakonta për serbët. Bëhet fjalë për një ekspozitë të luftës së Kosovës me pamje...


Dorëhiqet nga Këshilli Bashkiak i Fushë-Arrëzit kreu i PD në Pukë

FUSHE ARREZ– Dorëhiqet nga Këshilli Bashkiak i Fushë Arrëzit kreu i Partisë Demokratike të Pukës, Prel Gjoni. Gjoni në zgjedhjet e pushtetit vendor ishte kryesues i listës se kandidateve...


BE-ja thirrje qyteteve evropiane për të përfituar Wi-Fi falas

Një mijë qytete do të përfitojnë 15,000 Euro financim nga Bashkimi Evropian këtë vit për të implementuar pika të aksesit falas të internetit Wi-Fi në sheshe, parqe dhe hapësira...


Berisha publikon videon: Ja 4 mln eurot e Ramës për Kavajën

TIRANE– Ish-kryeministri Sali Berisha nuk ndalet me sulmet ndaj pasardhësit të tij politik Edi Rama. Në një video që ka postuar në faqen e tij të ‘Facebook’-ut Berisha përmes...


Ambasadori amerikan mesazh politikanëve në Kosovë: Votoni për ratifikimin e demarkacionit

PRISHTINE- Ambasadori amerikan në Prishtinë, Greg Delawie, u ka bërë thirrje të gjithë deputetëve të Kuvendit të Kosovës të votojnë për ratifikimin e demarkacionit të kufirit me Malin e...


Mino Raiola: Italia ta shpif, është plot me njerëz të dështuar

Në listën e Italisë për dy miqësoret e muajit mars binte në sy mosgrumbullimi i Mario Balotelli-t i cili po bën një sezon të shkëlqyer te Nice në Francë....


U dorëhoq nga Kushtetuesja, ish-gjyqtari Besnik Imeraj çohet për ndjekje penale

TIRANE– Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka kërkuar ndjekje penale për ish-anëtarin e Gjykatës Kushtetuese, Besnik Imeraj. Ky i fundit dha dorëheqjen në janar të këtij viti nga Gjykata...


Greqia propozon një projekt për zgjidhjen e çështjes së emrit të Maqedonisë

GREQI– Athina dërgoi sot në Shkup një projekt për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve dypalëshe për emrin e Maqedonisë, në kuadër të negociatave të nisura në janar mes dy vendeve, theksoi...


Presidenti Erdogan kritikon SHBA-të: U përpoqët të na mashtroni

ANKARA– Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, kritikoi Shtetet e Bashkuara të Amerikës duke thënë se ajo është përpjekur ta mashtrojë Turqinë duke bashkëpunuar me organizatë terroriste në Siri,...


Haradinaj: Demarkacioni nuk e rrezikon territorin e Kosovës

KOSOVE-Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në seancën e jashtëzakonshme për ratifikimin e marrëveshjes për kufirin shtetëror mes Kosovës e Malit të Zi, tha se ratifikimi i këtij ligji nuk...


Shpërthim në një ndërtesë të shërbimit postar në Teksas, një i plagosur

SHBA- Autoritetet njoftuan se sot herët në mëngjes, ka shpërthyer një bombë në një qendër shpërndarjeje të shërbimit postar FedEx, pranë San Antonios. FBI po heton nëse ngjarja është...


Nxiti terrorizmin dhe fshehu të ardhurat, kur shpallet vendimi për ish-imamin Krasniqi

Më shumë se një vit nga koha kur është ngritur aktakuza dhe rreth 3 muaj pasi ishte paraqitur për...


Ambasadori amerikan mesazh politikanëve në Kosovë: Votoni për ratifikimin e demarkacionit

PRISHTINE- Ambasadori amerikan në Prishtinë, Greg Delawie, u ka bërë thirrje të gjithë deputetëve të Kuvendit të Kosovës të...


Haradinaj: Demarkacioni nuk e rrezikon territorin e Kosovës

KOSOVE-Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në seancën e jashtëzakonshme për ratifikimin e marrëveshjes për kufirin shtetëror mes Kosovës e...


Mogherini: Dera e BE është e hapur për Kosovën, por të plotësojë disa kushte

KOSOVE-Përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të jashtme, Federica Mogherini ka thënë se si Bashkim Evropian kanë paraqitur...


A do të votohet sot marrëveshja e demarkacionit me Malin e Zi?

Sot në orën 16:00 është parashikuar të nis seanca e jashtëzakonshme për Projektligjin për ratifikimin e Marrëveshjes për Kufirin...


Kuvendi i Kosovës mblidhet sot për ratifikimin e Demarkacionit me Malin e Zi

Kuvendi i Kosovës mblidhet sot në seancë të jashtëzakonshme për shqyrtimin e Projektligjit për ratifikimin e Marrëveshjes për Kufirin...


Fatmir Limaj: Tri arsyet për ta votuar demarkacionin

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj, ka deklaruar se pret që në seancën e nesërme të ratifikohet Marrëveshja e Demarkacionit me Malin...


Talenti 19-vjeçar i Standard Liege: Maqedonia nuk më intereson, ose Shqipëria ose …

Një histori sa interesante, aq edhe rrëqethëse ka familja e talentit të madh shqiptar, Lindon Selahi që mbrëmjen e...


Ka në dorë emërimin e trajnerit të ri, Costacurta: De Biasi kandidat për stolin e Italisë

Xhani De Biasi ka qenë një emër i lakuar për të marrë drejtimin e Italisë para kualifikueseve të Boëtrorit,...


Mino Raiola: Italia ta shpif, është plot me njerëz të dështuar

Në listën e Italisë për dy miqësoret e muajit mars binte në sy mosgrumbullimi i Mario Balotelli-t i cili...


Stërvitja e parë e Kombëtares për Norvegjinë, 3 mungesa për Panucci-n

Kombëtarja shqiptare ka nisur në orën 15:30 stërvitjen e parë për sfidën miqësore kundër Norvegjisë më 26 mars në...


Do përballen në “Champions League”, tifozët e Liverpool përgatisin planin armiqësor për City-n

Shorti i “Champions League” ditën e premte vuri përballë Liverpool me Manchester City-n, të cilët ndeshjen e parë do...


Sherri: Jemi 3 portierë kualitativ, Sllovakia nuk ka asgjë më shumë se ne

Alen Sherri, portieri titullar i Vllaznisë, është një nga 3 të përzgjedhurit e Alan Bushit për të mbrojtur portën...


Angli/ Shënohet gol, tifozi ngrihet nga karrigia me rrota për të festuar (Video)

Një video interesante është xhiruar të shtunën në Angli konkretisht në sfidën Plymouth Argyle – Bristol Rovers, të përfunduar...


Në Beograd hapet një ekspozitë për krimet e luftës në Kosovë

Në Beograd mbrëmjen e së hënës u çel një ekspozitë me foto dhe video të pazakonta për serbët. Bëhet...


Greqia propozon një projekt për zgjidhjen e çështjes së emrit të Maqedonisë

GREQI– Athina dërgoi sot në Shkup një projekt për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve dypalëshe për emrin e Maqedonisë, në kuadër...


Ligji për gjuhët, protesta para shtëpive të deputetëve në Maqedoni

SHKUP-Shtëpitë e deputetëve të shumicës, si ajo e Forsina Remenskit, Hari Llokvenec dhe disa të tjerë, edhe mbrëmë ishin...


Ndërprerja e ndihmës, familjet me shumë fëmijë në Greqi protestojnë

GREQI-Familjet me shumë fëmijë në Greqi protestuan kundër planit të qeverisë për ndërprerjen e të drejtave sociale dhe ndihmave...


Mediat kroate: Po ndotemi nga droga dhe mbeturinat shqiptare

Shqipëria dhe Mali i Zi janë cilësuar nga disa media kroate si shkaktaret kryesore të ndotjes së brigjeve të...


Kryeministrja e Serbisë flet për darkën e fshehtë Vuçiç-Thaçi

SERBI-Kryeministrja e Serbisë Ana Bërnabiç ka folur pas deklaratave për një darkë të fshehtë mes presidentit të Kosovës Hashim...


Ambasadorja greke: Çdo sukses i Shqipërisë, burim gëzimi për ne

TIRANE– Ambasadorja greke në Tiranë, Eleni Surani në ditën Kombëtare të Greqisë, pohoi se çdo sukses i Shqipërisë është...


“Gara e armatimeve” mes SHBA dhe Rusisë, Trump: Dua të takohem me Presidentin Putin

Presidenti Donald Trump thotë se dëshiron të takohet me Presidentin e Rusisë Vladimir Putin në “një të ardhme jo...


Presidenti Erdogan kritikon SHBA-të: U përpoqët të na mashtroni

ANKARA– Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, kritikoi Shtetet e Bashkuara të Amerikës duke thënë se ajo është përpjekur...


Shpërthim në një ndërtesë të shërbimit postar në Teksas, një i plagosur

SHBA- Autoritetet njoftuan se sot herët në mëngjes, ka shpërthyer një bombë në një qendër shpërndarjeje të shërbimit postar...


Fund i Shengenit? Ministri gjerman nxit debat: Të shtohen kontrollet kufitare

GJERMANI– Ministri i ri i Brendshëm dhe i Atdheut, Horst Seehofer (CSU) ka gati një javë që sapo ka...


SHBA, rrethohet shkolla në Marilend pas të shtënave me armë

SHBA– Një shkollë e mesme në Merilend është rrethuar nga autoritetet, pas një incidenti sot në mëngjes, ku janë...


Refuzuan t’i shisnin pije alkoolike, moldavi sulmon me granatë lokalin

Dy persona u vranë dhe disa të tjerë plagosen në Kishinjev, kryeqyteti i Moldavisë, për shkak të shpërthimit të...


Moskë, një shkencëtar rus pranon se ka qenë pjesë e “Noviçok”

Një shkencëtar rus, i cituar sot nga agjencia zyrtare ruse e lajmeve “Ria-Novosti”, tregon se ka punuar në krijimin...