Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
14:00

Angli - Panama

RUSI 2018
17:00

Japoni - Senegal

RUSI 2018
20:00

Poloni - KolumbiPamje rrëqethëse, vajza siriane ecën me proteza të bëra nga i ati me kuti sardelesh

Këto pamje që të copëtojnë zemrën tregojnë një vajzë të vogël duke përdorur këmbët protezës të bëra nga kuti prej kallaji në një kamp të zhvendosurish në Siri. Tetëvjeçarja...


Dosja “Hajdari” në gjyq, nga akuza e Izet Haxhisë te deklarata e fortë e avokatit

Dosja e famshme e vrasjes së deputetit Azem Hajdari duket se është drejt rihapjes, të paktën, vetëm sa i përket dënimit në mungesë të ish-truprojës së Berishës, Izet Haxhia....


Shkatërrohet banda e drogës në Argjentinë, trafikonte kokainë në Kupat e Botës

ARGJENTINE – Argjentina në Rusi 2018 nuk po ecën si duhet por kjo nuk ka ndalur trafikantët e drogës të bëjnë punën e tyre. Një bandë që trafikonte drogë u...


Zgjedhjet në Turqi/ Erdogan për një mandat të dytë, rivali i tij: Të mos mbretërojë më frika

TURQI – Turqia është në prag zgjedhjesh për të vendosur nëse do t’i japin Presidentit Rexhep Tajip Erdogan një mandat të dytë pesëvjeçar në garën më të ashpër që vendi ka parë...


VIDEO/ Si është të bësh një udhëtim me tren 138 km për 12 minuta?

Pamjet mahnitëse tregojnë se si do të ishte udhëtimi në 700mph mes dy qyteteve më të mëdha në Gjirin Persik. Ekspertë të jashtëzakonshëm besojnë se një tren i ri...


Çokollata e zezë përmirëson stresin, humorin, kujtesën dhe imunitetin

Çokollata e zezë me përqëndrime të larta të kakaos mund të ketë efekte pozitive në nivelet e stresit, inflamacionit, humorit, kujtesës dhe imunitetit, sipas studimeve të reja. Studimi i...


Horoskopi për ditën e sotme, 24 qershor 2018

Dashi Të pakënaqur nga Hëna, si edhe me Venusin e burgosur në shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë, për sot nuk bëhet fjalë për aventura dashurie! Si kompensim, mbështetje e Diellit...


OKB e shqetësuar nga acarimi i konfliktit në Siri

Sekretari i Përgjithshëm i OKB, Antonio Guterres ka shprehur shqetësim të thellë për acarim kohët e fundit të konfliktit ushtarak në Sirinë jug-perëndimore, përfshirë edhe ofensivat tokësore dhe bombardimet....


Hiqni qafe dhembjet e eshtrave me këtë pije

Duhet patjetër të provoni këtë recetë, sepse do të mrekulloheni me rezultatet e saj. Kjo metodë është shkëlqyeshme dhe ndihmon në zbutjen dhe eliminimin e dhembjeve të eshtrave. Nuk...


FIFA hap hetim disiplinor kundër Xhakës dhe Shaqirit?

FIFA ka hapur një hetim për festimet e golave të Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit gjatë fitores së Zvicrës në Kupës e Botës ndaj Serbisë. Zvicra fitoi ndeshjen ndaj...


Një studim i fundit tregon se qentë mund të njohin nëse një person është i keq

Ka dalë një fakt i ri për qentë. Një studim i kohëve të fundit tregon se se qentë mund të analizojnë se sa i besueshëm është një person. Studimi...


Avramopoulos: Ka akoma punë në përmbushjen e kriterit të fundit për viza

Komisioni Evropian javën e ardhshme pritet të publikoj raportin vlerësues për liberalizimin e vizave për Kosovën. Mundësia që të jepet drita e gjelbër lëvizjes së lirë të qytetarëve, varet...


Marshimi në Londër, kërkohet referendum mbi kushtet e Brexit

Një grup i madh mbështetësish të Bashkimit Evropian dje mbajtën një marshim në Londër. Marshuesit kërkuan nga qeveria britanike të shpallë një referendum mbi kushtet përfundimtare të Brexit. Mesazhi...


Pompeo: Takimi Trump – Putin, pas vizitës së Boltonit në Moskë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha dje se pret që presidentët e SHBA-së dhe Rusisë, Donald Trump dhe Vladimir Putin, të takohen “në një të ardhme jo shumë...


Reagon Angela Merkel pas fitores së Gjermanisë: Mos u dorëzoni kurrë

Gjermania ka marrë pikët e plota kundër Suedisë duke triumfuar me golin e mesfushorit të Real Madridit, Toni Kroos, që realizoi për 2-1 në minutën 95′.Menjëherë ka reaguar kancelarja...


Avramopoulos: Ka akoma punë në përmbushjen e kriterit të fundit për viza

Komisioni Evropian javën e ardhshme pritet të publikoj raportin vlerësues për liberalizimin e vizave për Kosovën. Mundësia që të...


SHBA-Serbisë: Mos mashtroni, asnjë shtet nuk i ka kthyer shpinën Kosovës

Serbia vazhdimisht po lobon për pengimin dhe anulimin e njohjeve të shtetit të Kosovës. Pretendimi i fundit i Serbisë...


Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj sërish kryetar i AAK-së

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është rizgjedhur kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës edhe për një mandat katër...“Nëse asociacioni bëhet sipas marrëveshjes së fundit me Serbinë, do ketë pasoja pas ca dekadash”

Zyrtari i lartë i LDK-së, Hajredin Kuçi, thotë se nëse asocasioni i komunave serbe, do të bëhet sipas marrëveshjes...


E trishtë/ Humbi jetën në një aksident tragjik, sot duhet të ishte festë për bashketbollistin

PRISHTINE- Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, duke shprehur ngushëllimet për vdekjen e parakohshme të basketbollistit, Gazmend Sinani gjatë një...Zyrtare/ Pas largimit të Gianluigi Buffon, Juventus ka një kapiten të ri

Juventus, pas lamtumirës së Gigi Buffon, ka zyrtarizuar emrin e lojtarit që do të marrë shitirin e kapitenit për...


FIFA hap hetim disiplinor kundër Xhakës dhe Shaqirit?

FIFA ka hapur një hetim për festimet e golave të Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit gjatë fitores së Zvicrës...


Reagon Angela Merkel pas fitores së Gjermanisë: Mos u dorëzoni kurrë

Gjermania ka marrë pikët e plota kundër Suedisë duke triumfuar me golin e mesfushorit të Real Madridit, Toni Kroos,...


Çfarë u tha Joakim Lëv lojtarëve në pushim të ndeshjes

Në një prononcim pas ndeshjes, trajneri i Gjermanisë, Joakim Lëv ka folur në lidhje me ndeshjen duke u shprehur...


Nuk e lejuan të futej ne emision, Carles Puyol: Më diskriminuan për shkak të flokëve

Carles Puyol, ish-kapiteni i Barcelonës dhe Spanjës, ka befasuar së fundmi teksa ka deklaruar se nuk e kanë lejuar...


Heroi i ndeshjes, Toni Kros: Donin që Gjermania të eliminohej por…

Me golin e tij në sekondat e fundit Toni Kros ishte padyshim heroi i Gjermanisë ndaj Suedisë. Pas ndeshjesh...


VIDEO/ Plas sherri pas ndeshjes, menaxheri Bierhof kapet me trajnerin e Suedisë

Në çastet e fundit të sfidës mes Gjermanisë dhe Suedisë, kur edhe gjermanët po festonin golin e vonë të...


Stolenberg: Më 11 dhe 12 qershor, bisedime për afrimin e Maqedonisë në NATO

Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se në samitin në Bruksel më 11 dhe 12 qershor mund të fillojnë...Marrëveshja për emrin, ambasada gjermane në Shkup mesazh kryeministrave Cipras e Zaev

SHKUP- Ambasada gjermane në Shkup sot përmes një njoftimi për mediat, uroi kryeministrat Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras për...


Kryeministri Cipras: Greqia rifiton sovranitetin pas marrëveshjes së borxhit

ATHINE- Greqia rimori sovranitetin pas vendimit nga kreditorët për t’i dhënë vendit një lehtësim të borxhit, duke i bërë...


“Përmbushëm objektivat fiskale”, Tsipras mban premtimin e shfaqet për herë të parë me kravatë

GREQI – Kryeministri grek Alexis Tsipras, u shfaq pranë një numri deputetësh e ministrash këtë të premte për të...


Marrëveshja për emrin, Greqia të hënën pritet të dorëzojë letrat në BE dhe NATO

RODOS- Pas arritjes së marrëveshjes me Maqedoninë për emrin e ri, këtë të diel, shefi i diplomacisë greke, Nikos...


Këshilltari i komisionerit Hahn kërkon dritë të gjelbër nga BE për bisedimet me Maqedoninë

“BE të pranojë përparimin dhe të japë dritë të gjelbër për bisedimet me Maqedoninë”, ky është rekomandimi i dhënë...


Shkatërrohet banda e drogës në Argjentinë, trafikonte kokainë në Kupat e Botës

ARGJENTINE – Argjentina në Rusi 2018 nuk po ecën si duhet por kjo nuk ka ndalur trafikantët e drogës...


Zgjedhjet në Turqi/ Erdogan për një mandat të dytë, rivali i tij: Të mos mbretërojë më frika

TURQI – Turqia është në prag zgjedhjesh për të vendosur nëse do t’i japin Presidentit Rexhep Tajip Erdogan një mandat të...


OKB e shqetësuar nga acarimi i konfliktit në Siri

Sekretari i Përgjithshëm i OKB, Antonio Guterres ka shprehur shqetësim të thellë për acarim kohët e fundit të konfliktit...


Marshimi në Londër, kërkohet referendum mbi kushtet e Brexit

Një grup i madh mbështetësish të Bashkimit Evropian dje mbajtën një marshim në Londër. Marshuesit kërkuan nga qeveria britanike...


Pompeo: Takimi Trump – Putin, pas vizitës së Boltonit në Moskë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha dje se pret që presidentët e SHBA-së dhe Rusisë, Donald Trump dhe...


Kryeministri i Etiopisë shënjestër e një atentati, disa të plagosur nga shpërthimi

ETIOPI- Organizatorët e një tubimi politik në kryeqytetin etiopian, Adis Abeba, thanë sot se kryeministri reformator i vendit, Abiy...


Përplasje e frikshme në pikën e karburantit, shoferja largohet si të mos kishte ndodhur asgjë

SHBA-Një ngjarje e frikshme ka ndodhur në Brandon, Mississipppi të SHBA. Një makinë ka fluturuar disa metra në ajër...