Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Flori Mumajezi dhe Elvana Gjata komunikim me kode?! Fansat ngacmojë këngëtaren

TIRANE – Elvana Gjata dhe Flori Mumajesi kanë pasur një histori shumë vjeçare dashurie por që përfundoi pak kohë më parë. Tashmë të dy janë të lidhur me njerëz...


Kosova publikon listën e futbollistëve të ftuar për miqësoret me Shqipërinë dhe Bregun e Fildishtë

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për dy miqësoret që do të luajë ndaj Shqipërisë më 29 maj dhe ndaj Bregut të Fildishtë,...


Rruga e gjatë e integrimit, Ballkani fushë loje për pushtet mes BE, Turqisë dhe Rusisë

Në samitin e javës së kaluar të Bashkimit Evropian në Sofje u bë e qartë se vendet e Ballkanit Perendimor nuk mund të presin një rrugë të shpejtë anëtarësimi....


Ministri malazez i Mbrojtjes: Do insistojmë që Maqedonia të jetë anëtarja e ardhshme e NATO-s

PODGORICE- Mali i Zi konsideron se Maqedonia meriton të jetë anëtarja e 30-të e NATO-s, pas të gjitha reformave që ka zbatuar në periudhën e fundit. Kështu tha sot...


I pari në botë, ky është shteti evropian që ofron transport publik falas

Çdokush që është përdorues i rregullt i autobusit, trenit apo metrosë, e ka parasysh shumë mirë sesa shtrenjtë mund të jetë ky shërbim, në fund të fundit jo dhe...


Elbasani mikpritës i aktivitetit ndërkombëtar të atletikës, shkëlqejnë sportistët shqiptarë

Nga Fatmir Popja- Qyteti i Elbasanit dhe stadiumi “Elbasan Arena” kanë qenë mikpritësi i aktivitetit ndërkombëtar të atletikës, Mitingu Internacional. Në këto gara që u mbajtën në pistën e...


Garda Revolucionare iraniane: “Nëse pushton Iranin, SHBA do të përfundojë si Saddam Hussein”

IRAN- Garda Revolucionare Iraniane ka kërcënuar Uashingtonin zyrtar se, në rast të ndonjë sulmi të mundshëm do të mund të përfundojë ashtu si ish-diktatori irakian Saddam Hussein. “Regjimi i...


FOTOLAJM/ Presidenti Meta në Maltë, jo vetëm për ekonominë por dhe “futbollin”

Presidenti i Republikës Ilir Meta i ndodhur prej dy ditësh në Maltë ku merr pjesë në një forum biznesi ka gjetur kohë për të ndarë momente me ish-futbollistin e...


Modelja e njohur shqiptare bëhet nënë për herë të dytë: Kush e drejton botën?

SHBA – Qe nga momenti kur mësoi se ishte shtatzënë, Emina Cunmulaj nuk i kurseu fotot dhe eksperiencën e saj si nënë në rrjetet sociale. Emina Çunmulaj pas 9...


Arabia Saudite arreston gratë aktiviste që kërkojnë leje për drejtim automjeti

Arabia Saudite ka arrestuar tre aktivistë të të drejtave të grave në një goditje që filloi vetëm disa javë përpara se të hiqej ndalimi i makinës. Grupet e të...


Informatori/ Presidenti Trump intensifikon sulmet ndaj hetimit për Rusinë

Presidenti amerikan Donald Trump tha sot se përdorimi nga FBI-ja i një informatori për të folur me tre nga anëtarët e fushatës së tij “mund të jetë nga nga...


Doktorët nuk i dhanë shpresë, sot futbollisti i Dortmund i frymëzon të gjithë (Video)

Më 14 shtator të 2016, futbollisti talentuar i Borussia Dortmund, Dario Scuderi, pësoi thyerje të këmbës në një mënyrë që s’ishte parë kurrë më parë. Dukej shumë keq, madje...


BREXIT, trefishohet numri i britanikëve që kanë kërkuar shtetësi gjermane

GJERMANI- Zyrtarët gjermanë kanë thënë se ka thyer rekord numri i britanikëve që janë pajisuar me shtetësi gjermane vitin e kaluar dhe krejt kjo mund të jetë e lidhur...


Mustafa Nano flet për seksin dhe tregon eksperiencën e parë: Ishte traumatike!

Ai është ndër ata personazhe që bën zhurmë sa herë që flet. Mustafa Nano ka vendosur që t’i turbullojë ujërat përsëri. Këtë herë me një monolog, i cili flet...


U helmua bashkë me të atin, vajza e ish-spiunit rus shpreson të kthehet në Rusi

BRITANI- Yulia Skripal, vajza e ish-spiunit rus, Sergei Skripal që ishte helmuar në Sallsbëri muaj më parë, ka thënë se “është e lumtur që është gjallë” pas sulmit. Yulia...


Kosova publikon listën e futbollistëve të ftuar për miqësoret me Shqipërinë dhe Bregun e Fildishtë

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për dy miqësoret që do të luajë...


Gazetarët nga Koreja e Jugut mrekullohen me Kosovën: E mendonim një vend të rrezikshëm (Video)

Shtatë gazetarë nga mediat kryesore të Koresë së Jugut po qëndrojnë në Kosovë, po duket se ata kishin krejt...


Kanceri çdo ditë e më shqetësues, për katër muaj afër 500 raste të reja në Kosovë

Afro 500 kosovarë janë diagnostikuar me kancer vetëm gjatë katër muajve të parë të këtij viti. Të gjithë këta,...Haradinaj: Papa Francesku me tha “e kam në zemër popullin e Kosovës” (Foto)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë vizitës dyditore në Vatikan, është pritur në Audiencën e Mbyllur nga Ati i...


Ish-ministrja Tahiri: Dialogu i Brukselit përfundon me njohje reciproke Kosovë-Serbi

PRISHTINE- Ish-ministrja për Dialog në Qeverinë e Kosovës, Edita Tahiri ka thënë se ende ka shumë punë deri në...


Kosova ende asnjë veprim/ Kush po e heton kompaninë turke “që gënjeu” rreth deportimit të turqve?

Autoritetet e Kosovës nuk kanë ndërmarrë ende asnjë veprim në raport me kompaninë ajrore turke “Birlesik Insaat”, e cila,...


Kosova publikon listën e futbollistëve të ftuar për miqësoret me Shqipërinë dhe Bregun e Fildishtë

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për dy miqësoret që do të luajë...


Elbasani mikpritës i aktivitetit ndërkombëtar të atletikës, shkëlqejnë sportistët shqiptarë

Nga Fatmir Popja- Qyteti i Elbasanit dhe stadiumi “Elbasan Arena” kanë qenë mikpritësi i aktivitetit ndërkombëtar të atletikës, Mitingu...


Doktorët nuk i dhanë shpresë, sot futbollisti i Dortmund i frymëzon të gjithë (Video)

Më 14 shtator të 2016, futbollisti talentuar i Borussia Dortmund, Dario Scuderi, pësoi thyerje të këmbës në një mënyrë...Vllaznia në Kategorinë e Parë, reagon Edi Martini: Bota është e rrumbullakët FK Partizani

Vllaznia nuk ia ka dalë të mbijetojë në Superligë pavarësisht fitores 1-5 në transfertë kundër Skënderbeut. Kjo sepse Kamza...


Zyrtare/ Carlo Ancelotti trajner i ri i Napolit, detajet e kontratës me nënkampionët

Ajo që u përfol pak orë më parë tani është zyrtare. Carlo Ancelotti, trajneri i cili u shkarkuar në...Ministri malazez i Mbrojtjes: Do insistojmë që Maqedonia të jetë anëtarja e ardhshme e NATO-s

PODGORICE- Mali i Zi konsideron se Maqedonia meriton të jetë anëtarja e 30-të e NATO-s, pas të gjitha reformave...


Kryeministri grek Cipras: Negociojmë për katër emrat e propozuar nga Nimic për Maqedoninë

ATHINE– Në parlamentin grek është zhvilluar sot një debat lidhur me procesin negociues. Me këtë rast kryeministri grek Aleksis...


Ministrat e Jashtëm të Greqisë e Maqedonisë nesër në New York, rifillojnë negociatat për emrin

SHBA– Ministrat e jashtëm të Maqedonisë dhe Greqisë do të takohen të enjten dhe të premten në New York...
Rasti ‘Tanku’, ish-kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski dënohet me 2 vite burg

SHKUP- Ish-ministri maqedonas Nikolla Gruevski dënohet me dy vite burg. Gjykata Penale shpalli fajtor Gruevskin për rastin “Tanku”, si...


Vrasja e Oliver Ivanoviçit/ “Kamerat ishin stakuar për 12 ditë, nisën të punonin 10 minuta pas vrasjes”

Prokuroria në Prishtinë deklaroi se kamera në selinë e Iniciativës Qytetare Serbe nuk kanë të regjistruar asgjë, pasi në...


Rruga e gjatë e integrimit, Ballkani fushë loje për pushtet mes BE, Turqisë dhe Rusisë

Në samitin e javës së kaluar të Bashkimit Evropian në Sofje u bë e qartë se vendet e Ballkanit...


I pari në botë, ky është shteti evropian që ofron transport publik falas

Çdokush që është përdorues i rregullt i autobusit, trenit apo metrosë, e ka parasysh shumë mirë sesa shtrenjtë mund...


Garda Revolucionare iraniane: “Nëse pushton Iranin, SHBA do të përfundojë si Saddam Hussein”

IRAN- Garda Revolucionare Iraniane ka kërcënuar Uashingtonin zyrtar se, në rast të ndonjë sulmi të mundshëm do të mund...


Arabia Saudite arreston gratë aktiviste që kërkojnë leje për drejtim automjeti

Arabia Saudite ka arrestuar tre aktivistë të të drejtave të grave në një goditje që filloi vetëm disa javë...


Informatori/ Presidenti Trump intensifikon sulmet ndaj hetimit për Rusinë

Presidenti amerikan Donald Trump tha sot se përdorimi nga FBI-ja i një informatori për të folur me tre nga...


BREXIT, trefishohet numri i britanikëve që kanë kërkuar shtetësi gjermane

GJERMANI- Zyrtarët gjermanë kanë thënë se ka thyer rekord numri i britanikëve që janë pajisuar me shtetësi gjermane vitin...


U helmua bashkë me të atin, vajza e ish-spiunit rus shpreson të kthehet në Rusi

BRITANI- Yulia Skripal, vajza e ish-spiunit rus, Sergei Skripal që ishte helmuar në Sallsbëri muaj më parë, ka thënë...