Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Aksident i rëndë tek mbikalimi i Vorës, makina fluturon motorin, në gjendje kritike një vajzë (Video)

auto_aksi1503006373-433x300

Një aksident i rëndë është regjistruar dje në mbikalimin e Vorës në autostradën Tiranë-Durrës, ku një djalë dhe një vajzë kanë mbetur të plagosur. Ngjarja në fjalë ndodhi rreth orës 22:40.

Sipas raportuesve për JOQ, një makinë ka përplasur një motor të cilin e ka fluturuar metra larg dhe sipas tyre nuk i gjenden as copat.

Nga ky aksident ka mbetur i plagosur drejtuesi i motorit dhe një vajzë, pasagjere në të, e cila është në gjendje të rëndë. Dhjetëra qytetarë janë ofruar t’i japin ndihmën e parë, ndërkohë që shtojnë se ambulanca vonoi më shumë se 45 minuta.
(ed.me/Balkanweb)


Komente ( 6 )

 • Ai

  @ Ela

  Ekzakt per tipa si komenti i Pllumaxhiut shkon perfekt. Tipike katunore qe zgjidh punet me hapje komesh dhe trunin e ndez ndonje here sa mos ti shkarkohet bateria. Shko ha noi lev marshi nga blloku se kan ardh emigrantet e dun rruspie per vere

 • mungon kultura e drejtueseve te mjeteve aq me keq akoma qytetaret. ne vendet perendimore nuk leviz njeri kot me kot aq me teper kembesoret vetem ne vija te baredha ose semafor perndryshe drejtuesi nuk mbane pergjejgesi dhe qytetari nuk perfiton demshperblim nga siguracioni i mjetit qe e perplas.

 • Ela

  PSE kaq i frustuar apo te la nel peng ndonjw gje NGA 97 !!???tamam fshatar vlore

 • Viktima mund te jesh ti, apo autori per pakujdesi mund te jesh prape ti. Prandaj: Me mend ne koke! Po per vonesen 45 minuta te ambulances Kush e ka fajin??

 • Kembesore qe ja fusin vrapit ne mes te superstrades. Shofere qe u duket vetja pilot Formula 1 dhe u duket vetja mret i rruges. Motocikliste qe kasken e kan thjesh opsion. Njerez qe mbushin kafenete tere diten e vetem te shajne cilendo qeverri se nuk po u gjen pune. Emigrantet qe vijne nga jasht transformohen ne shtaza te rrugeve se ne vendet ku jetojne shteti ua shqyen farfallen po nuk respektuan rregullat. Pyes njerin qe sapo ka zbritur nga trageti. Pse sillesh ndryshe e te duket vetja trim i rruges e nuk njeh me rregulla kur zbret nga trageti. Si pergjigje marr: Hec o burr se jena ne shqiperi.

  Ndryshimin duhet ta kerkojme te vetvetja dhe zoteri lind e nuk behesh as nga kostumi firmato dhe as nga makina superlluksoze.

  Sherim te shpejte e te shkuara kti ciftit.

 • Ja kaluam Alepo me viktima nga aksidentet rrugore na lumte bravo keshtu te vazhdojm dhe nje gje eshte e sigurt jemi bashke fajtore te gjithe ,te pakten keshtu e mendoj une kasapan e madhe.