Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Akuza e fortë e zv/ministrit të Ramës: Vetëm kriminalizimi shpjegon kokëfortësinë antiamerikane të PD

petro koci

TIRANE- Zëvendësministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka reaguar ndaj qëndrimeve të opozitës, e kryesisht kreut të saj Lulzim Basha, pas deklaratave të ndërkombëtarëve. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Koçi shkruan se qëndrimin anti-europian e anti-amerikan të PD, sipas tij, e shpjegon vetëm kriminalzimi i opozitës.

“Vetëm kriminalizimi shpjegon kokëfortësinë antieuropiane dhe antiamerikane të PD”, shkruan ai.

Në një tjetër postim, ai thotë se PD ndjek dy standarde. Në kohën kur PD ishte në pushtet kërkonte “president nga Berisha, ndërsa tani duan President nga populli”.

“PD në opozitë: President nga populli.
PD në pushtet: President nga Berisha”, shkruan Koçi.

Duke komentuar deklaratat e kryedemokratit për përshkallëzim të prostesës, zëvendësministri i Mbrojtjes
shkruan se “PD: O bëhet si themi ne ose djegim Shqipërinë!
Republikë e re!”

(el.sp/BalkanWeb)


Komente ( 15 )

 • Flisni sa te doni, te dini dicka, nese pd num futet ne zgjedhje ps hyn vetem pa lsi dhe kjo e fundit behet opozite, pra pozita dhe opozita do jene e njejta gje. Nje gje te dini, tani nuk eshte me ne doren e rames te vendose per koalicionin, sepse ky eshte viti i fundit si kryeminister. biles une do shtoja nevojen e mbledhjes se firmave per debimin e tij nga mediat se na e shpifi, na eshte bere si non daja! Rama more fund!

 • Iku koha e batakcinjve ..ne sill leke nga te gjithe anet e botes e ata merr e co ne parajsa fiskale .. (grida duma me porsche cayenne ne cader)!!!edhe flet sikur i ha turra e ..per shqiptaret hallexhinj te perjetshem ..pa rruge pa drita pa pune pa buke per darke …faqe e zeze per kete shoqeri qe akoma nuk i ka demaskuar personazhe te ketille … (doni me per belulin e pdista)..me referendum salirame berisha ne vitin 1996 deshi te bente ndryshime ne kushtetute qe te ishte suprem sic veproi pardje erdogan,e humbi referendumin per fat te mire ..firmat piramidale ,sude e vefe e gjallice xhaferr..leku leter .. (mos harroni mbesen e vehbiut te vefes ,eshte nusja e lulit)parate e shqiptareve jane te pastra e te sigurta do thoshte ne ate kohe sali birisha ,,pasojat u pane ne 97..ne shtator 98 te pasnesermen e vrasjes se azemit deshi te marre qeverine me dhune (fatosi iku ne maqedoni..pika me e afert me rruge tokesore per te lene ate vend..anarki)..2009 firmos paktin detar me greqine duke bere tradhti direkte ndaj kombit e te pareve qe aq me sakrifice i vune ato kufinj..firmos lulzim basha minister i jashtem dora bakojanis po ashtu …damir fazllic mik i familjes berisha (e thene troc ne parlament nga vete saliu ne foltore ..e gjeni ne youtube)..damir fazllic u pasurua ne kohen e lufterave te ish jugosllavise duke shfrytezuar nje kontakt shume te fuqishem ne beograd (daja i damir fazllicit)qe asokohe aq kritike per gjithe ballkanin 1992-2000 kane qene drejtor i UDBse (udbashi i udbasheve)..nana e dreqit shqip..mik i familjes berisha ..shkurt 2017 duke e pase te qarte (si buka qe u plaste ne bark)qe do japin pergjegjesi per ndonje nga keto pune te poshtra ,mblidhen ne nje cader e kercenojne stabilitetin fragil te vendit ..frika e reformes ne drejtesi eshte e vetmja aresye qe jane futur ne cader ..qe te marrin garanci qe nuk do ti preke kush ose ne e djegim sot …keshtu mendon saliu..shpresoj te tregohet aq dinak edi rama sa te mos bjere pre e ketyre provokimeve te rrezikshme e as pe mos ti leshoje ..(p.s edhe ne maqedoni qe vazhdojne protestat kunder shqipes si gjuhe te dyte ne gjithe republiken ,sapo kane filluar te ngrene nje cader per nacionalistet serbo-bullgare perpara parlamentit ..kerkojne ose zgjedhje te reja ose qeveri mes dy partive maqedone lsdm vmro-dpmne..shqiptaret nuk duhet me fole shqip e kete do ta arrijme me cader e bojkot…..do tua shohim fundin te dyja cadrave .. do zoti shpejt

 • Edhe dicka ..nusja e lulit mbesa e vehbi alimuces,qe u mori djersen e ca kishin pas shpirtit shqiptaret ne 97..sa per ti thjeshtuar gjerat ..ne 92 kishte shume idealiste ne pd ,por ata e braktisen qe atehere sepse e pane qe u mbush me komuniste edhe se ai ne krye(sali berisha)ishte ne sherbim te petritave …besoj se e keni shume te veshtire ta asimiloni(gelltisni)ngaqe u kane shperlare trute duke ju thene ja ujku ne te njejten kohe qe jane ujku vete …nuk po them se ps eshte shpi engjejsh por ne ktahasim me ata te pd jane konstruktive e jo per ti vene flaken vendit ..

 • Sali berisha ish sekretar partie ne tirane..dy kandidaturat e 2009 e sot anetare te gjykates kushtetuese (supreme per ju te amerikes)te propozuar e emeruar nga sali berisha me 71 vota ne parlament ,po ashtu ish prokurore ne kohen e enver hoxhes ..(doni ta kuptoni se ku jane komunistet ??)mos flisni perralla ne diell ..te gjithe komunistet sot jane mbledhur ne cader (te 200)

 • Eri

  O bir komunist i flliqur i kuq muzhik Rus kur u bere ty pro Amerikan qe deri dje luftonit kunder imperializmit Amerikan. se e keni kthyer ministrine e Mbrojtjes qe paguhet nga taksat e mia ne nje qerdhe dhe garnizon partiak te partise flliqmute Socialiste te iluminated Gjorgj Sorriste majtist. E keni politizu institucionine mbrojtjes qe kurr nuk duhej te ndodhte. Ajo ministri duhet te perfaqssoje krejte Shqiptaret pa dallime dhe jo vetem pleshtat e kuq muzhik sorrist.

 • Gim

  Me mire komunist sesa fashist si lul debili.

 • o petro o.i biri dhores je tipik komunist te njeh gjith fieri

 • Usa

  Po shoku petriti po jepe keshilla qe mos te bien njerzit ne nivelin e atyre qe krijuan pluralizmin por duhet me qene me nivelin e dyqind petritave te partis tende te 8 nentorit 1941.Ju flliqesirat e pjelles se 8 nentorit 1941 e shkaterruat rracen shqipetare, po bani te njejten gja edhe sote.Ju te 8 nentorit e qunit ameriken si vende imerialist dhe ne kalbezim,tani na I bani moral opozotes qe te degjoje keshillat e americes,e kushe Edvin Rama me ju petritat.Mos harroni se Trump po mbylle hesapet me budalliqet e lana nga ishe obama dhe ska patur kohe me u marre me Edvinin,mos kujtoni se do e harroje cfar ka folur palaqja e pjelles se 8 nentorit.
  Nuk e lame neve qe persidenti Trump ta harroje.

 • Petro Koqia ne mesin e viteve 90′ e shante ameriken si imperialiste, si dhe futjen e shqiperise ne Nato nje tradheti qe po bente PD dhe Berisha. Kurse sot ky Petroja na u beka ameriane i flaket. Pse nuk e di amerika se keta majtistat hjqiptare me sy e vesh jane nga Moska dhe Beogradi ? E di amerika se kush jane keta monstra, por po pret edhe pak sa ti vije sahati .

 • Juve ini –pro Vucice ,pro SERBE -juakoma ne vesh ju tingellon o sharlatane thenja e babait tuaj shpirteror –qe –Imperializmi Amerikan eshte armiku i tere popujve te botes ..

 • More kush flet…. ?!?!Ky lloj robi,tmerr.Muzhik 100%.Kur u bere amerikan o monster komunuste.Sa ke marre ne qafe ti e eterit e tu,sa ke rrase ne burg ti spihun i sigurimit pse shqiptaret kane hapur gojen pro Amerikes,vajmedet rilindje !

 • Aa

  Agim sme plasi k..i per petro kocin,por mos me thuaj po deshe qe basha ka te drejte te bllokoj rruget,se i bie qe mua dhe shune tjerve qe sna i ndjen per Ps e Pd te ne prishen punet tona per te rregulluar basha karigen e tij..

 • Normal shoku petro qe pa buke dhe shoku EDI po te jep nje rroge modeste stil komunist

 • Qyqar ne fakt,je ti o gimi,dhe injorant bile, qe i ben ” fresk” p.d , zjarrevenesve te shqiperise, qe eshte edhe llumi i shoqerise ! Thirri mendjes,mos bjer edhe ti pre e njerezve pa nivel sic jane ata te ” cadres “

 • Gjithmone mbete mbeturine e komunizmit o qyqar!

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .