Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Akuzoi Xhafajn për tortura, Xhavit Koni: Më thanë po erdhe në Shqipëri do të nxjerrim shpallje në shtyllë

xhavit

TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar sot faktin se sipas tij është kërcënuar me jetë Xhavit Koni, ku ky i fundit akuzoi publikisht ministrin e ri të Punëve të Brendshme Fatmir Xhafaj, për torturat çnjerëzore ndaj tij gjatë kohës së diktaturës.

Me anë të një mesazhi në rrjetin social ‘Facebook’ Berisha ka bërë publik mesazhin e Konit.
berisha
MESAZHI I BERISHËS
Kercenohet me jete Xhavit Koni, njeru qe denonocoi publikisht torturat çnjerezore ndaj tije te xhelatit te diktatures Fatmir Xhafa!
Por ai do vije ne Shqiperi te perballet me xhelatin e tij Xhafa! Lexoni mesazhin e tij. sb
“Mirmbrema Doktor Berisha te uroj shendet e jete te gjate me fal qe Po te shqetesoj por dua te bej me dijeni ty dhe shume te tjere qe une kam tre dit qe marr kercenime nepermjet telefonit pa numer nga persona qe une nuk i njoh dhe me thone qe Po erdhe ne Shqiperi do ta nxjerrim shpalljen ne shtylle per 24 ore dhe ofendime nga me te ndyrat une do te vij ne Shqiperi dhe do te perballem me xhelatin Fatmir Xhafa ball per balle se torturat cnjerzore qe ka perdorur ndaj meje ne 86 ka ardhur koha me ja treguar gjith Shqiptareve me respekt nga Suedia Xhavit Koni”
(ed.me/BalkanWeb)


Komente ( 9 )

 • Lu

  Komunist i 42 I paske rene pikes me emrin qe i ke veve vetes dhe te komenti im per ty e kam fjalen per ju pjellen e keqe qe se leni shqiperine te eci perpara. Sali berishes ti bashke me pjellen tende ti rruash topet more vesh more komunist i ndyre. Dhe ky xhaviti mua sme intereson se cfare eshte dhe cfar ka bere nuk eshte person publik, po flasim per fatmir xhafen nje hetues i ndyre ne kohen e komunizmit qe ka torturuar njerez dhe i takon te denohet per te keqiat qe i ka shkaktuar popullit e jo te behet minister.

 • Thanks Mr. Berisha. Go ahead,

 • e kujt i bi ndermend per kete katunar te Krujes mer amon!

 • Lu

  Cfare keni mer rilindas qe e kruni bythen sa te mençem jeni mer jau. Ju ka bo partia pelivana nga qe i boni vete keto pislleqe kujtoni qe gjithe njerzit jane si ju rilindasit. Xhavit koni nuk po e ben kete pune per me perfituar gje po te donte me perfituar e bonte qe perpara kete pune. Por momentin qe hetuesi xhafa dhe terturuesi xhafa behet minister rendi te gjithe keto njerez qe kane vuajtur nga ky kriminel ne kohen e dulles do ta ngrejne zerin se eshte e drejta e tyre. Prandaj ju klyshet e kuq mos u irritoni se vete po i beni gropen vetes duke vene ne poste ministrore bijte e shokut enver.

  • Lu shqupisti, nuk merret kush me ate hajdut ordiner, por me sa dime ai i ka borxh drejtesise ca vite burg. Perpjet hidhet Sali Kriptokomunisti. Merruni nje here me komunist Saliun, ish-sekretari i organizates baze te Partise se Punes se Shqiperise, pastaj hidhini syte nga keta ishat e tjere. Jemi dakort?

 • Kush te ka be presion more garip
  Apo i shpif ky mashtruesi,??
  Ky qe ska len gje pa shpif..komunist idiot

 • O Xhavit Koni, mos iu trem kërcënimit se nga vet Sali mjeshtri (Sali Berisha) i ka futur njerëzit e vet që të të kprcënojnë, për të patur shkak dhe argunent për të luftuar këto të Socialistes, por Sala nuk ka se si të ta thot këtë marifet të tijin kështu që, kthehu në Shqipëri dhe bëj ç’të dush, Denoncoje Xhafajn nëpër mjet ambasadës Suedeze në të dyja shtetet Shqipëri & Suedi, dhe hajde në Shqipëri dhe bëj ç’do deklarat që dëshiron ti sepse vet Xhafaj do të bëhet si ëngjëlli mbrojtës për ty që të të mos gjej as gjë e keqe sepse do të ket frik se do ta haj vet ai (Xhafaj). Qofsh i nerum Xhavit Koni

 • Ky xhaviti eshte azilant dhe. Ka gjetur rrugen per te fituar azil politik ne suedi edhe pse suedia i ka ndryshuar rregullat tashme ka 6 muaj qe te maresh azil ne suedi more kriminel tani me duhet te paraqesesh prova super te forta pasi shqiperia ka gjykata dhe shtet iku koha qe me genjshter sikur perndiqeshe nga shteti merje letra kta ta harojsh o xhavit .