Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Aleati i Ramës: Duke shkatërruar çadrën i mbyllëm orekset Greqisë, Serbisë e Rusisë

avokat-ngjela007

TIRANE– Kreu i Partisë Ligj dhe Drejtësi, njëkohësisht aleat i Edi Ramës, Spartak Ngjela ka komentuar marrëveshjen e arritur mes kreut te Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama që i jep fundit ngërçit politik dhe siguron pjesëmarrjen e Partisë Demokratike në zgjedhje.

Përmes një statusi në Facebook, Ngjela shprehet se marrëveshja e arritur garanton procesin ndëshkues të korrupsionit shtetëror. Ai thotë ndër të tjera se duke shkatërruar qëllimin e çadrës i janë mbyllur orekset Greqisë, Maqedonisë, Serbisë e Rusisë.

Statusi i plotë i Ngjelës:
Kjo që ndodhi ishte garantimi i procesit ndëshkues të korrupsionit shtetëror shqiptar.
l.
Kjo që pamë sot Nuk ishte një marrëveshje e dalë nga bisedimi, u tremb Saliu: ky është thelbi.
Forca amerikane i ndihu moralitetit në Shqipëri.
Vetingu u mor: këtu fituan shqiptarët; dhe koha tregoi se amerikanët janë thellësisht të inteteresuar dhe njësh me interesin shqiptar.
Sot ata, në interes të Shqipërisë dhe shqiptarëve, siguruan vetingun dhe avancimin e Reformës në Drejtësi.
Të tjerat janë llafe.
Marrëveshja amerikano- shqiptare për eliminimin e Çadrës, forcoi më tej aleancën shqiptaro-amerikane.
Të tjerat pozitivitete historike do t’i shohim që këndej e mbrapa.
ll.
Shqiptarët dhe Shqipëria duke shkatërruar qëllimin e Çadrës, i mbyllën të gjitha orekset e Athinës, Shkupit, Beogradit dhe vetë Moskës; dhe siguruan interesin shqiptar në progres në Ballkanin Perëndimor.
Të gjithë duhet të gëzojnë: rrënimi i korruosionit shqiptar sot fitoi garancinë e procesit të ndëshkimit të të korruptuarve.
Gëzim shqiptar kudo: në Tiranë, në Prishtinë dhe në Shkup.
O tempora, o mores!

(d.d/BalkanWeb)


Komente ( 11 )

 • Avokat t’i Abdi Baleta jene plot llogjike.

 • Kujt do me ja fut ti mor me kto shkrime imagjinare prej maskarai?

  O Qenër sterdhomshsa te edi rames ju jeni mo tzi se kto qe permende skeni dallim te gjithe Politikanet me turq serb e grek

 • Ky pederri eshte politikani me i urryer ne Shqiperi.
  Bagabond i ri, femnist ne pleqni pedere spiun ne burg.
  Parazit ne jete ju ngjit Rames per nje cike pushtet.
  Hiqet dhe nacionalist pederri qe te terheke vemendjen gjoja patriot i math,
  Kur shan dhe Greket qe babai i tij studjonte falas ne Korfuz si Vorio Eoirot nga Himara.
  Njeresve te tille u duhet nderprere furri se jane te rrezikshem
  si per shoqerine ashtu dhe per Shqiperine

 • Spartak, I love you. Cdo gje qe ke thene ka dale, je No.1 perfundimisht.<3

 • giovana

  E mo ngjela me rroba cokollate pranverore si te bejme te degjojme dhe ty tanilereni te vazhdojne se llafet tuaja vetem popullit i bejne keq

 • IK ORE PLAK TRU PJERDHUR.
  FAJIN E KANE SALA E EDI QE LENE NJE INJO ME SHKOLLE TE LARTE QE NUK DIN CFAR UJI I JEPET GAMARIT I NGROFT APO I FTOHTE.

 • PO OREKSI I TURQISE SI U BE ????? IK KRISTAQ KURVA …..SA TE EKZISTOJE KOLERA ISLAMIKE NE ATE VEND KURR NO DO ECIM PERPARA DHE TE BASHKUAR PER NJE KOMB PER NJE BESIM PER NJE ATDHE PER NJE FE….SI KOHEN E GJERGJIT …..RROFT SHQIPNIA PA TURQ🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱….

 • Na edhe psikopati Ngjela i Edskobar Erdoganit!

  Turqia dhe arabet islamik kane bërë kërdinë në Shqipëri (e kane mbush me xhami wehabiste xhihadiste dhe drog! Nje Afganistan në Ballkan!)
  Ndërsa legenat e Ediskobar Erdogan Rama-zanit, per te fshehur gjurmet ulërijne: Greqia … Greqia… Rusia… Rusia… Serbia… Serbia!
  Ptu,felliqesira!

 • Perfundimisht ky ka rreshkit.

 • OK NGJELA.REPUBLIKA BOLSHEVIKE CADRES RA. VETINGU SH.B.A. U KTHYE PIKE PARE DHE JASHTZAKONSHME KETIJ PARLAMENTI.DO SHIKONI SUPRIZAT DAJ SAMIT.