Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
FLASH
BOTËRORI RUSI 2018 LAJME KALENDARI REZULTATE

Alesia Çoku shpallet Miss Shqipëria 2017, njihuni me bukuroshen 18-vjeçare nga Tirana

Shqipëria tashmë ka më të bukurën e saj për vitin 2017.

Miss Shqipëria është zgjedhur Alesia Çoku vajza 16 vjeçare me një bukuri natyrale. Ajo është nga qyteti i Tiranës, brune dhe 181 cm e gjatë.

Ndarja e çmimeve të ‘Miss Albania 2017’ u organizua në qytetin e Tepelenës. Drejtuesit e spektaklit ishin kantautori Kastro Zizo dhe Einxhel Shkira.
(da.xha/BalkanWeb)


Komente ( 6 )

  • e bukur per nje vajze te perditshme qe sheh rruges.

    si qyqe per te qene nje miss

  • Alesia urime zemer.Ishe nje yll ne ate mbremje.Te gjithe u mahnitem me bukurine tende.Je YLL.Bravo zemer.

  • Fitueses i urojm suksese por ky petri bozo shum dobet me organizimin ….

  • Suksese te metejshme u bukura mbetet e bukur

  • Po pa tjeter qe ka shpenzuar per kete cmim te fituar.Familja e vajzes ka qendruar gjate gjithe kohes me miset kudo qe kane shkuar gjate realizimit te spektaklit.Naten e spektaklit te ulur rreshtin e dyt me ftesa te Z .Bozo. Por me e habiteshme ishte votimi i bet nga juria e spektaklit , nuk kishin laps as leter dhe nuk levizen asnje minut nga karriget, e per cudi emrat me fitueset i sillnin nga ana e pasme e skenes….
    Turpi arriti kulmin ne perfundim kur harruan se duheshin 3 emra, shoqetuesja e dyt, e pare e cila mungonte dhe fituesja. Spektakel i papar i organizuar nga familja Bozo.

  • Lere lere me qe paska drejtues narkotik me patjeter qe e ka merituar nese suksese vajzes se duhet te ket shpenzuar dicka serioze