Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Athinë, protestë kundër marrëveshjes BE- Turqi

Screenshot_1

Më shumë se 2000 njerëz u mblodhën në Athinë, në përvjetorin e nënshkrimit të Marrëveshjes mes Bashkimit Evropian (BE) dhe Turqisë, për ndaljen e fluksit të emigrantëve në Evropë, duke kërkuar anulimin e marrëveshjes.

Protestuesit shpalosën parrulla në rrugën pranë zyrës së Komisionit Evropian, ku shkruheshin “Marrëveshje e turpshme midis BE-së dhe Turqisë”.

Qeveria turke ka kërcënuar BE-në se mund të anulojë marrëveshjen e arritur një vit më parë.


Komente ( 3 )

  • oni

    Hipokrite! E perse u dashka te beni demonstrata? Te gjthe juve qe “ju dhimbsen” keta te ashtuquajtur rrefugjate jepni shembullin tuaj personal duke marre nga nje prej tyre (ose nje prej ketyre familjeve) ne shtepite tuaja. Zgjidhni ose ti merrni direkt nga Turqia ose nga kampet ne Greqi.

  • ...

    E mer gërk edhe bythe gris edhe shet pordhe.

  • İ kapivdroga keta grekek?hapi moj turqi kufinjte te shkojne ku te dene emigrantet,te shkojne ne athine ti fusin nga nje shurre emigrantet e afrikes,apo nuk jan dhe ortodoks disa,dete behet greqia,e pastaj ti japi shqiperia buke grekeve sikur mesuan ne vite 68 1969 70_e b…th pa lare grek,po enveri e popolu shqiptari,ju mbajti 2 vjet me buke ju?madje u piqnin buket ne korce dhe i conim te gateshme,se nuk kishin vend ku ti piqnin.ehhh b.pa lare.