Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Aubameyang: Milan? Dua të shkoj, por ata po flenë gjumë

borussia-dortmund-pierre-emerick-aubameyang-bundesliga_3353887-470x264

Milan ka afruar shumë lojtarë në merkaton e kësaj vere, por drejtuesit e klubit janë të bindur se për të plotësuar skuadrën nevojitet edhe një sulmues i klasit të lartë. Në radarët e kuqezinjve janë një sërë emrash të mëdhenjsh ndër të cilët edhe ai i Pierre-Emerick Aubameyang.

Për sulmuesit nga Gaboni mediat në Itali kanë kohë që flasin për një rikthim te Milani por ka qenë ekipi i Borussia Dortmund që e ka nxjerrë lojtarin nga merkato si shkak edhe i ofertave jo të denja sipas tyre për lojtarin.
asasasasa-470x316
Nëse Milan e ka seriozisht atëherë duhet të nxitojë pasi dëshira e lojtarit për një rikthim te “djalli” nuk mungon. Në një lidhje direkte me fansat e tij në rrjetin social “instagram” Aubameyang është pyetur për një transferim te Milan dhe 28-vjeçari është përgjigjur: “Po dua të shkoj, por ata po flenë gjumë.”

Ekipi i drejtuar nga Monetella me gjasë preferon që ta ketë sulmuesin në skuadër, por pengesë mbetet shuma e madhe që kërkon Borussia për të lënë të lirë lojtarin.

(e.k/BalkanWeb)


KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .