Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Banorët e Torovicës në protestë: Bashkia e politika na kanë harruar, do bojkotojmë zgjedhjet

torovic

LEZHE– Për rreth dy orë banorët të zonës së Torovicës kanë protestuar ditën e sotme para bashkisë së Lezhës. Ata kanë akuzuar bashkinë se i ka lënë në harresë duke mos kryer investime. Banorët kërkojnë rikonstruksionin e 16 km rrugë, bonifikimin e tokave bujqësore, dëmshpërblimin nga përmbytjet dhe rehabilitimin e rrjetit të energjisë elektrike.

Nëse kërkesat e tyre nuk erren parasysh, banorët deklarojnë se do të bllokojnë rrugën nacionale Lezhë-Shkodër.

Po kështu, të harruar edhe nga politika, banorët e Torovicës paralajmërojnë se do të bojkotojnë zgjedhjet parlamentare.

Rikonstruksioni i rrugës së Torovicës është kërkuar vazhdimisht nga banorët e kësaj zone, por ky investim nuk është kryer kurrë. Bashkia e Lezhës nga ana tjetër deklaron se ka paraqitur pranë Qeverisë një projekt, por ende nuk i është dhënë drita jeshile për nisjen e implementimit.

(el.sp/BalkanWeb)


KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.