Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Banorja e tmerruar publikon videon: Ja si po shemben shtëpitë për projektin e Lanës

tirane-shemben-vilat-1

TIRANE- Përveç banorëve në zonën e Shkozës, një tjetër banore që jeton në zonën e “Kodrës së Priftit” ka denoncuar prishjen e banesave për zgjerimin e rrugës.

Në videon e dërguar në adresën e “BalkanWeb” duket momenti kur një fadromë prish një vilë dy katëshe, ndërsa një tjetër pranë saj pothuajse është shembur.

Qytetarja në fjalë shpreh shqetësimin se askush nuk i ka lajmëruar më parë, deri në momentin që fadromat iu shkuan në shtëpi.
tirane-shemben-vilat

tirane-shemben-vilat-1

tirane-shemben-vilat-2

tirane-shemben-vilat-4
Videoja dhe fotot nuk kanë nevojë për shumë koment.

(BalkanWeb)


Komente ( 11 )

 • A ishte i pranishëm deputeti i zonës?

 • ta gezoni voten qe keni dhone

 • Sa keq . Sa keq qe dikujt i prishet shtepia para syve e sben dot gje,sa keq qe disa gezohen e ferkojn duart duke shtuar …mire tu behet, e kishe pa leje, jeni te ardhur..blablabla. rrac e poshter qe skeni as zemer e as dreq skeni. Tju vij turp kush lumturohet me fatkeqsin e tj. As ata as “ti” e as un nk e kemi,e skemi per ta patur,se kur te vdesim mbrapa do i leme. Po tpakten tregohuni njerzor o kafshe…

 • tom

  Me ne fund po japim sinjale shteti.
  Po si behet vila dy kateshe te toka tjetrit dhe pa leje?? Shume kohe ja kane lene se ato persona s’duhet te kishin vene asnje tulle aty!

 • Po e ke pa leje puthu me Saliun !!!

 • Alb

  Shteti eshte nje. Qeverite ndryshojne. Por cdo qeveri nese nuk ka aftesi per te strehuar e orientuar investimet nuk duhet te shkaterroje ndertesat qe populli ka ngrit me mund e djerse. Ku ishte shteti qe tiu thoshte e orientonte ku te investonin e ndertonin?! Shteti e qeverite duhet ti mbrojne banoret dhe jo ti demtojne. Jane investime qe shkoje dem dhe shume vite pune te artyre qe i kane ndertuar. fatkeqedi qe ka njerez qe iu behet qejfi se prishen ndertesat. Shumica e pallateve te reja ne Tirane qe kane mbire neper lulishte e hapsirat e tjera kane shkelje urbanistike e leje abuzive. Po sikur te prisheshin edhe keto cdo te behej?!

 • Votoje prape PS moj kameramane

 • Diktatura e proletariatit.
  Parti Edver jemi gati kurdoherë.

 • Kur e zure token e ndertove pa leje e pyete veten, apo shteti i korruptuar i Saliut te dha dhe certifikat pronesie. Shteti keshtu duhet te veproj per interesat kombetare dhe te miren e qytetareve..

 • Ky eshte shteti dhe policia qe duam !Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.