Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
14:00

Brazil - Kosta Rika

RUSI 2018
17:00

Nigeri - Island

RUSI 2018
20:00

Serbi - Zvicër


Befason imami: Mos i lini gratë dhe vajzat të shkojnë në det, rrihini me bishtin e sëpatës (VIDEO)

imami-696x670

Një video është shpërndarë gjerësisht në rrjetet sociale, ku shfaqet një imam nga Kosova që u bën thirrje besimtarëve myslimanë që mos të lejojnë gratë apo vajzat e tyre që të shkojnë në plazh.

Teksa bashkëbisedon në një xhami bashkë me disa besimtarë të tjerë, imami u bën thirrje prindërve që mos t’ja lejojnë këtë gjë grave të tyre gjatë periudhës së agjërimit, pasi është mëkat. Mes të tjerash ai nuk ndalet, madje u sugjeron që t’i rrahin edhe me bishtin e sëpatës.

“Mos i leni me shku në det, gratë gjatë Ramazanit. Bishtin e sakicës (lloj sëpate) e keni pas dere? Nëse është nevoja përdoreni”, thotë imami.
(ed.me/BalkanWeb)


Komente ( 13 )