Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
14:00

Belgjikë - Tunizi

RUSI 2018
17:00

Republika e Kores - Meksikë

RUSI 2018
20:00

Gjermani - Suedi


Berisha: Ja pse u prish miqësia me Mero Bazen

berisha

TIRANE-Ish-kryeministri Sali Berisha ka shpjeguar mbrëmë në emisionin “Fakt” variantin e tij se përse u prish miqësia që kishte me gazetarin Mero Baze.

“Përsa i përket Çorapes, pretendimet e tij duhet t’ia lëmë në çorapen e palarë të tij. Problemi është se që kur e njohin. të gjithë ata që e njohin e etiketojnë si Mr. Këllira,” tha Berisha.

I pyetur nëse ka qenë kështu edhe kur ishte mik i tij, Berisha tha: “Në çdo kohë. Miqësia ka qenë kur ai vinte tek unë, që të jemi realisht. Unë miqtë kollaj nuk i lëshoj. Kurse ai sapo kërkoi të kalonte shtypshkronjën pa doganë, i thashë harroje, dhe sapo bëri aktin e larjes së parave, i kërkova agjencive respektimin që të bëjnë punën e tyre. Dhe e bëri me çorapen e Partisë, se çorapja e Partisë është Besnik Sula, atij ia shiti, nga 500 mijë, tha se ia shiti për 1 mijë dollarë”.

I pyetur se përse njerëzit shkojnë e denoncojnë tek ai dhe jo tek kryetari i PD, Berisha tha: “Lulzim Basha është kryetari i opozitës, është një gjeneratë tjetër liderësh, dhe e gjithë eksperienca 20 e ca vjeçare e nxjerr Sali Berishën liderin më direkt të këtij vendi. Dhe ata e dinë që po më thanë një gjë, shumë vështirë të ketë ndonjë faktor që të më pengojë pa e bërë publike dhe e kanë konstatuar. Ka edhe një gjë tjetër, ndoshta për një kryetar partie ai ka zëdhënësin, funksionon me zëdhënësin, funksionon me mekanizma të tjera të komunikimit, kurse unë përdor këtë formë komunikimi dhe unë them ato që thonë qytetarët”.

(d.b/BalkanWeb)


Komente ( 18 )

 • kur flet dhe maloku nga vicidoli per pasterti ..dhite me nje mu””

 • ben

  Intervisten e ardhshme Berisha e ka te TV Zjarr!

  Idiot eshte i shkreti!

 • asi

  Ashtu sic ka bere perendimi edhe ne disa vende te lindjes se mesme,afrikes veriore etc..,edhe ne Shqiperi ka gabuar rende duke investuar shume per te rikthyer bijte e djallit ne pushtet!E kane kuptuar por ec e ndreqe tani gabimin,i bene lemsh vendet e popujt e vendeve te mesiperme ashtu sic kane bere lemsh nje vend te vogel me hajdutet/bandat me te medhenje te Kontinenteve.Mero nuk mund te rrinte afer teje Z.Berisha,pasi eshte njeri me vese,intrigant e gjobvenes!Ju qe komentoni kunder Burrit te vetem te Shtetit Shqiptar nga themelimi e deri me sot,e beni nga inati,padija,smira apo shpirtligesia!Zgjidhni vete,ku jeni?Tani shteti ketu ka rene,bandat e komitet me pushtet apo te mbeshtetura nga pushteti kane shperfytyruar shoqerine,e cila po lengon ngado ne te gjithe qenien e saj.

 • Aha per primat enverist, siç eshte gunga besoj se nuk ka njeri ne token shqiptare. Te gjitha krahasimet hajn debat, por kur ju militanetet e squpit, nisni me akuzat si komunist, ateher i shumezoni me zero te gjtha. Po ka me komunist se ky, apo spiun, mos te themi per vrases hajdut apo tradhtar kombi!! Prandaj ti nofka librazhdi katund, gjej ndo1 rreze mali dhe parkohu

 • Ore komentuesa leshi, kur thote Berisha se je i pa lare dhe vjen era cjap ka te drejte, sepse vete Berisha eshte steril dhe te gjithe e thone (ata qe e kane takuar dhe i kane ndenjur afer), Berisha lahet dy here ne dite, veshjen e ka trendi. Po ti rishe afer Rames vjene era cjap , shife ne pamje duke si ata qe mbledhin kanocet e plerave, i paruar veshje prej gabeli, carabe me ngjyrat e ylberit. Pra, ka te drejte Bersha kur thote se vijne era qelbesire, kjo ndodhe sepse eshte vete i paster.

  • Sala ka kullotur sqapa neper monopatet e Vicidolit romantik dhe piktoresk kur ishte kalama. Disahere, pa dashur, edhe ka shkelur dhe eshte perlyer koke e kembe me kakardhi sqapi, por kjo nuk ka ndodhur cdo dite, nje dite PO, nje dite JO. Nuk eshte e keqja tek kakardhite, e keqja qe: ec e lahu dhe pastrohu nga muti!! Duhet sapun, uje i ngrote, hale peshqir etj. A i kish Sala ne Vicidol keto kushte!! Sala i binte shkurt, ja fuste gjumit dhe flinte paq fare pa lare dhe pastruar, tamam si Vicidols.

 • A ka me fuqi njeri te vazhdoje te degjoje perrallat me mbret te Sales pas corbes se Gerdecit dhe 21 Janarit!!!!!
  Ndoshta mund te vazhdoje edhe per disa kohe akoma Jozi me Bregun e perlotur nga oratoria e nivelit te gorilles se Sales!!

 • Ti kshu te tha mero e kaloim pa dogan dhe ti e pengove ti je ber si ato k…at plak qe ske shokun dhe shoqen o plere po Sandrin e klanit e denoncove nga nje her qe eshte ber super miljarder po fari balliun e denoncove ik more se ti je brek e corape jevgu pi nga ata jevgjit qe per 25 vjet ti ne pushtet i le te laheshin ne lane e su brn me shpi o sake dasara do i heqi te gjitha humm humm sale

 • Neqoftese Mero eshte corape pa lare ti je breke palare se vjen nga shpella.

 • Ai corape po ti je penicilina pevec tjerash ke filluar te tregosh gjer pa lidhje duhet jesh shume rende doktorr.

  ZOTI LEHTESOFT VUAJTJET QE TE PRESIN PER MEKATET QE KE BERE.

  • shume rende jeni ju kellirat e drogaxhinjve…. po iu iken petlla tani… ju dekonspiroi gjithe kriminelet, tutoret, vrasesit hajdutet…. cfare kane thene kane dale te verteta… turp per ju qenie mjerani qe shiteni per 200 leke… pa shtylle kurrizore, dinjitet e integritet… halabake ordinere

 • Sali,
  ti je
  nje
  kokordhok
  ne
  vrymen
  e
  çelësit!