Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
FLASH

“Bomba” e gazetarit: Kur u arrestua i forti në Durrës, shkuan persona me imunitet

ta

TIRANE- Gazetari Artan Hoxha ka folur lidhur me të arrestuarin Durim Keçi, i kapur një ditë më parë në Durrës. Në emisionin “Opinion”, ai është shprehur se Keçi ka lidhje me politikën, dhe ekziston mundësia e mosekstradimit të tij drejt shtetit fqinj, pasi atje është i dënuar me 9 vite burg.

“Ngjarja e Elbasanit, ajo histori do të ishte harruar nëse nuk do të publikoheshin videot. Lajmin për arrestimin e Durrim Keçit e kam denoncuar unë. Është e vërtetë që ky person ka një dënim nga Italia. Fotoja që është me Blendi Klosin është në fushatën e vitit 2013.

Në momentin që skuadra operacionale e ka shoqëruar, persona me imunitet kanë qenë dje atje. Nuk dihet se pse kanë shkuar ata atje.

Lista e personave në kërkim nga Interpol asnjëherë nuk publikohet. Ky ka tre vite i dënuar dhe ka qenë qytetar i lirë. Me të drejtë zoti Basha thotë se mund të mos ekstradohet. Të gjithë ata që janë “bosë” dhe që kanë lidhje me krimin nuk ekstradohen”, tha Hoxha.

(BalkanWeb)

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.