Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Britanikët njerëzit më të stresuar në botë, problem papunësia

auto_4063125600000578-4877296-image-a-41_15052350269481505341491

Njerëzit në Britani të Madhe janë ndër më të stresuar në botën e zhvilluar ndërsa ballafaqohen me probleme të tilla si pakënaqësia e punës, sipas renditjes së re ndërkombëtare. Përqindjet më të mëdha të burrave dhe grave raportojnë vuajtje nga gjendja e dobësuar krahasuar me shumë vende të tjera.

Britania e Madhe renditet e shtata e përbashkët nga 25 vende për të rriturit që raportojnë se kanë depresion, më shumë se dyfishi i normave në vendet, përfshirë Poloninë, Italinë, Greqinë dhe Republikën Sllovake./Botasot
(BalkanWeb)


Komente ( 7 )

 • Me mire malok shqiperie sesa gabel rumanie mos shani malok se gjithsekush nga ne e ka nji njeri te vetem nga Mali. Mali ka qene vendi I vetem ku jetuan njerezit kur ndodhi permbytja ne kohen e Noas. Mos na thoni tani ju te fushes se u futet neper galerit e nentokes dhe qendruat aty Deri sa ra niveli I ujit. Anglia ka vend per te Gjithe vetem mos paguani shume per te mberritur mundohuni te paguani sa me pak. Respekte per malsoret se po I bejn zap keta majmunet qe bejn si te fort ketu ne GB.sa mire do ishte sikur te ishim nja 20milion ketu do te kishte ndryshuar pak ngjyra e popullates vendase nga e zeze do ishte bere e bardhe Rrofshin eQofshin perjete Iliret e vertet

 • Lol

  😂😂😂.. 11.000 Euro vetem rruga per të ardhur ketu, pa llogaritur rreziqet, qajani hallin Anglezve, se Shqiptaret I keni rregulluar🙈

 • Të mbushin tragetet dhe të vijnë në Shqipëri, se qenefliu do hapë edhe 5 milionë vende të ri pune! 😂😂😂😂😂😂😂

 • Po ça thoni…..i bie qe shqiptarët janë më të lumturit ????

 • Ja

  Oshte mbush me katunari e malokeri anglia or taj hahaaa i gjith kuksi e gjith burreli e gjith tropoja jane mbledh ne angli jetojne si qent neper lavazhe flen nga 30 vet neper koteca pulash

 • Ai

  Po normal se o mush me malok

 • Prandaj shqipot lene lesht per te shkuar ne Angli,