Mbrëmja e sotme e “Champions League” ashtu si edhe mbrëmë ka ofruar shumë spektakël dhe gola. Skuadrat e quajtura pretendente kanë rrëmbyer rezultatet e parashikuara me përjashtim të Napolit që deri diku mund të quhet surprizë.

Skuadra e drejtuar nga Mauricio Sarri ku bën pjesë edhe Elseid Hysaj ka humbur ndeshjen e parë në Ligën e Kampionëve me rezultatin 2-1 kundër Shaktarit. Vendasit fillimisht shënuan me Taison në minutën e 15-të, ndërsa Ferreyra në të 58-ën dyfishoi shifrat.

Milik pak minuta më pas shkurtoi diferencën por pa mundur t’i japë një udhë tjetër takimit.

Sonte në “Champions League” ka debutuar me Maribor mesfushori i kombëtares Valon Ahmedi. Skuadra nga Sllovenia në takimin e luajtur në shtëpi arriti të marrë një barazim 1-1 kundër Spartak Moscow. Golat e ndeshjes u shënuan nga Semedov dhe Bohar.

Real Madrid dhe Manchester City kanë mundur t’i fitojnë ndeshjet e para me rezultate të thella. Madrilenët kanë mundur në shtëpi 3-0 qipriotët e APOEL, ndërsa anglezët e Manchester City nuk e diskutuan për asnjë moment takimin me Feynord duke i mundur 0-4.

Edhe Totteham arriti të fitore shumë të vlefshme në “Wembey” kundër Borussia Dortmund me rezultatin 3-1.

FC Porto 1 – 3 Besiktas