Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Çoroditen pushuesit në Borsh, plazhi 3 orë pa ujë

20814782_330289774063532_1514138419_n

SARANDE – Zona e plazhit të Borshit prej 3 orësh ka mbetur pa ujë. Sipas pronarëve të hoteleve dhe banesave në shërbim të turizmit mësohet se numri i pushuesve është rreth 6000.

Si pasojë e mungesës së ujit, banorët janë çoroditur pasi nuk po gjejnë zgjidhje. Korrespondetja e News24, Shpresa Dine, raporton për BalkanWeb policia lokale u thotë banorëve dhe pronarëve të hoteleve t’i drejtohen Bashkisë së Himarës, ndërkohë që nga bashkia nuk ka asnjë telefon të hapur.

 (e.f/BalkanWeb)


Komente ( 2 )

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .