Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
FLASH
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
16:00

Uruguaj - Rusi

RUSI 2018
16:00

Arabi Saudite - Egjipt

RUSI 2018
20:00

Spanjë - Marok

RUSI 2018
16:00

Uruguaj - Rusi


Deklarata e Ramës për “Shqipërinë e Madhe”, vjen reagimi zyrtar i Serbisë: Po kërcënohemi

dacic

BEOGRAD- Pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama për bashkimin e Shqipërisë me Kosovën në rast se pengohet integrimi në BE, vjen dhe reagimi zyrtar i Serbisë.

Ka qenë pikërisht ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, i cili i është përgjigjur Ramës duke shtuar se deklarata e kreut tonë të qeverisë ishte një kërcënim për rajonin edhe për Europën. “Çfarë do të ndodhte nëse Vuçiç kërkon krijimin e Serbisë dhe Republikës së Serbisë nëse nuk hyjmë në BE? Jam i sigurt se të gjithë do të dëgjonim akuza ndaj Serbisë”, tha Daçiç.

Ndër të tjera kryediplomati kritikoi Bashkimin Europian, Shtetet e Bashkuara dhe Britaninë e Madhe për heshtjen ndaj deklaratave të Ramës. “Deri kur do të heshtni kur dikush kërcënon Serbinë? Apo heshtja është pjesë e miratimit?”, tha Daçiç.
(ed.me/BalkanWeb)


Komente ( 9 )

 • O Da Da Çiç, ç’punë ka Serbia se çfarë bëjnë dy shtete Shqiptare?
  Ik ore pirdhu e shiko punët e Serbisë!

 • Menjehere Shqiperia te deportoje qindra prostituta serve qe Jane ne Shqiperi.

 • Keni gjet nje filo serb qe ju e ushqeni per deklarata te tidha, por Kosova ka burra te mencur dhe nuk futet ne keto lojra te ndyra Rama dhe vicat e juaja

 • Mea ato shtete qe ti permend te kesh turp sepse ke qen okupator ata nuk jane Serb apo toke serbe shko dhe bashkohu me Rusine mother fu…cker

 • Bashkimi o vellezer eshte fuqi dhe fuqia i tregon vendin armikut dhe shqiptaret duhet te jenete bashkuar per interesat kombetare
  Zoti e bekoft kombin Shqiptar dhe Shqiptaret kudo qe jane.
  Godbliss🇺🇸🇬🇧

 • O DACIC. VUCIC. E. CIV CIC. SA JENI. MOS. MERRI. ME.
  ME ATE QE ,SKA DITE QE MOS TE DETYROJE. NJE QYTETAR TE. VETIN. TE. VRASE. VEHTEN. DEKLERATA. TE. TILLA. I. KA. SE. PER. TE MARRE. NDONJE. VOTE. SE. AS NJE POLITIKAN. SHQIPTAR NUK. E. DESHIRON. BASHKIMIN E SHQIPTAREVE. SE. TE GJITHE. JANE. PJELLE. E. ENVER. HOXHES E NUK E SHKELIN. VE.NDIMET. E. BABES SE. TYRE. HAPNI. ARKIVAT SE KENI KOPJE. TE. MARVESHJEVE. ENVER – TITO QE KOSOVA I ESHTE LENE SERBISE.SHPERBLIM I KRIJIMIT. TE. PKSH 1941 DHE ARDHEJA NE PUSHTET DHE MBAJTEJA E PUSHTETIT NGA. ENVER HOXHA E PJELLA E TIJE

 • Edhe sikur te heshte,ose te miratoje bashkimin e shqiperise(megjithese s’na i merr mendja),ata nuk mundn te shlyen ndaj shqiptareve dhe te gjitha ato te padrejta qe I kane bere ata shqiptareve. “Daciceve”serbe ju vinte mire kur evropa ja jepte tokat shqiptare,tani I vjen hidhur megjithese e dine se ato toka kane qene shqiptare.Bashkimi I shqiptareve do te realizohet me dashjen apo padashjen e krimineleve serbe dhe te sojit.

 • ju serbt e sali berisha ja rruni rames…

 • Nga heshtja e Europes, gjithmone ju serbet keni perfituar, boll se smeritoni dhe aq sa jeni, se skllever rus jeni, ka ardh koha cdo gje te shkoj ne vendin e vet , o Daçiç vella Saliut, Edi Rama do ju vere perpara te gjitheve, boll ka vuajt Shqiptaria me tradhtaret e brendshem ju iku koha atyre bashke me ju ,