Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Deputeti i PDIU aksidentoi për vdekje këmbësorin, del ekspertiza: Faji i viktimës

20728060_939915016147195_5377703131625551504_n

Deputeti i qarkut të Elbasanit për PDIU, Aqif Rakipi është përfshirë në një aksident të rëndë, me pasojë vdekjen e një 53-vjeçari.

Viktima në momentin e aksidentit ka tentuar të kalojë menjëherë në rrugën kur është përplasur për vdekje nga autovetura që drejtohej nga Rakipi.

Burime pranë grupit hetimor janë shprehur për Top Channel se deputeti Rakipi nuk rezultoi të kishte konsumuar pije alkoolike, ndërsa dyshohet se mund të kishte një shpejtësi tej normave të lejuara të atë segment rrugor.

Ndërkohë, ekspertiza ka nxjerrë fajtor viktimën në aksidentin ku u përfshi më herët gjatë ditës deputeti i Kuvendit të Shqipërisë, Aqif Rakipi.

Ndërkohë, vetë Rakipi do të hetohet në gjendje të lirë për akuzat “largim nga vendi i aksidentit” dhe “shkelje të rregullave të qarkullimit”./TCH/


Komente ( 49 )

 • Do ta pranoja kete ekspertize nese deputeti nuk do te ikte nga vendi i krimit. Fakti we e ka perplasur e ka ikur ate e ben fajtore direkt. Perrallat e Edi Rames per drejtesi marin fund kur flitet per njerez te fuqishem. C’do ti benin nje qytetari te thjeshte valle, nese pas perplasjes do ikte nga skena e krimit? Mallkuar qofshi

 • Edi

  Nje rast kaq flagrant, qe prodhon vetem revolte. Cfare ekspertize ka bere policia, kur drejtuesi i mjetit ka ikur nga vendngjarja! Si u bllokua makina ne cilesine e proves materiale! Pse makina ka faj, makina nuk eshte frymor. Ti vesh tubin deputetit, eshte si tia vesh kujtdo. Ne komisariat mund te paraqitet kushdo pasi ka lene vendngjarjen. Ashtu si eshte bere makina, duket qe ka qene me shpejtesi shume te madhe. Te ishte nje njeri i thjeshte, pa 5 vjet nuk dilte. Por ligjet jane per njerezit e thjeshte, jo per ata me pushtet. Uroj qe viktima e rradhes te mos jete nje i afert i kryeministrit tone te madherishem, qe po ben c’eshte e mundur ” te rregulloj drejtesine”.

 • Shqiperi te kam dh;””r ste kuptova asnjeher.

 • Turp. E masakron deputeti pijanec e kumarxhi me femer ne makine, duke ec me 150km/ore ne mes te qytetit, hallexhiun qe ka dal ne 3 te mengjesit me furgonin e linjes per buken e kalamajve te punoj ne treg. Largohet nga vendi ngjarjes e del i pafajshem. Kjo ndodh vetem ne shqiperi. Dhe ne somali do ishte brenda ne burg. Prandaj ikin jashte shqiptaret. Turp.

 • E si do ndalonte deputeti kur brenda ishte me dashnore. Bizneset kane kamera ne gjithe ate rruge. Mjafton nje kontroll dhe do shikohet se kush ishte brenda ne makine

 • Vetem largimi nga vendi i ngjarjes mjafton qe ky palodeputet te rrij ne burg jo me per te tjerat.

 • Zoti te ndeshkofte aty ku te dhemb me shum

 • Turp shtet prandaj ikin krejt e kerkoj. Azil se nuk rrihet andej me ato politikan te korruptuar fanculo

 • Po clidhje ka rilindja ketu. Jo mor jo po ai gjyqtar qe ka marr dipllom te plepat. Po nejse kaq tru keni se mend nuk keni fare

1 2 3

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.