Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Deputeti Rakipi flet pas aksidentit: E vetmja keqardhje, për jetën e humbur. U përpoqa të manovroj por…

rakipi

Deputeti Aqif Rakipi, i cili mëngjesin e djeshëm aksidentoi për vdekje një 54-vjeçar ka folur për herë të parë pas ngjarjes.

Në një prononcim për Tirana Post Rakipi thotë se e vetmja keqardhje dhe dhimbje është për jetën e humbur, ndërsa nuk shqetësohet për akuzat politike që i bëjnë.

“E vetmja keqardhje dhe dhimbje është për jetën e humbur. Nuk shqetësohem për akuzat e ulëta politike, aq më tepër kur bëhet fjalë për një jetë të humbur që dikush kujtohet të bëjë politikë edhe në fatkeqësi. Nuk dua fare t’i komentoj tani këto, jam i hidhëruar për atë që ndodhi. Nuk kam qenë duke ecur shumë shpejt, makina është dëmtuar se jam përpjekur të manovroj. Viktima ka kaluar në fraksion sekondi dhe nuk kam asgjë për të sqaruar sepse nuk kam bërë asnjë përpjekje të përdor pozicionin tim si deputet. Policia dhe prokuroria kanë aty provat dhe ata vendosin se si ka qenë ngjarja. As nuk dua të ndikoj në këtë proces, ata të japin vendimin e tyre. E vetmja keqardhje është për jetën e humbur dhe nuk ia uroj askujt t’i ndodhë një aksident i tillë. Janë disa gjëra në jetë që nuk varen prej vullnetit tonë”, ka thënë deputeti i PDIU Aqif Rakipi.


Komente ( 17 )

 • Keta deputetet shqiptare jane SERIAL-KILLER..///RRACE E KEQE,,///

 • Mendoj që jan 3 gabime me pasoja për të 2 palët. Qëndrimi i parregullt i forgonit, kalimi i pa rregullt i rrugës nga këmbesori dhe mis dhënja e ndihmës së parë nga shoferi i të dëmtuarit. Mos e paçim fatin e këtyre 2 të fundit. Eshtë kollaj të flasish ne kurris të tjetër kujt.

 • Paftyresia ketu arrin kulmin,,ky plehra esht deputet kuvendi jo njeri dosido,aksidenton tjetrin per vdekje dhe me ndergjegjje te plote behet ere,pa ndaluar te shohe ndihmoje viktimen.Kjo esht cnjerezore dhe kriminale per kedo,dhe e papranueshme per nje perfaqesues populli.Ky duhet te dorehiqet si deputet menjehere dhe te procedohet drejt per krimin e largimit nga vendi i aksidentit.

 • Ju komentues po tju kishte mdoll juve si deputetit. Ndryshe do flisni mer mendimin ti faji esht i kembsorit qe nuk rrespecton jeten e vet dhe futet ne mes te makinave ju pret rrugen pastaj dihet se cfar po ndoll ne shqiperi shqipetari i beson vetit se esht mai fort se makina!! Prandaj ndollin keto vdekje

 • Nje miku im vetem se ka ndeshur ne krah nje grua tek rruga e kavajes ka ber 3 dit paraburgim derisa e akridentuara ndihej fare mire . Ndersa ky palo depoteti na e tregon historine me shkrim dhe ik nga.vendi i ngjarjes dhe e len viktimen sikur te ishte qen . Turp per ket shtet .

 • Te gjithe shani shtetin, por te gjithe shkoni si delet majtas djathtas duke votuar! Mos u qani cfare te mbillni do korrni. Populli im jeni shume frikacak edhe pike.

 • Turp i madh per shtetin shqiptar ne radhe te pare, per prokurorine dhe policine. Nuk ka nevoje per shume mend te kuptosh se si mbrohet nje deputet kriminel ne Shqiperi. Ku eshte Edi Rama. Publikon cdo dite ne facebook por harron te denoncoje humbjen e jetes se nje qytetari te tij. Apo meqe ai eshte nje qytetar i thjeshte, asgje mee
  e shume! Ku eshte presidenti. Nje qytetar ka humbur jeten dhe nje deputet vrases tallet me viktimen e tij. Po kreu i ooozites pse po fle. Po Saliu i famshem pse po hesht. Apo e ka doren e vet edhe kete kriminel si shume te tjere.
  Rama premtoi shtet. Ky eshte rasti flagrant pet ta treguar me vepra kete premtim dhe dekriminalizimin e parlamentit. Nuk besoj se ka rast me te paster kriminal kur nje deputet vret nje qytetar dhe e shpall veten te pafajshem. Ky deputet per ironi te fatit duhej te mbronte te drejtat e qytetarit. Si mundet ….

 • Ca fusni kot!!!

  Fajin i pari e ka furgoni qe ndalon ku nuk i lejohet, i dyti viktima qe per 200m distance nga mbikalimi humb jeten e tij dhe prish lumturine e dikujt tjeter.

  Ne vende te tjera europiane, shoferi do kerkonte demshperblim per makinen nderkohe qe ketu opinioni akoma nuk denon ate qe ishte fajtor.

  Normale, eshte ky po mentalitet qe pranon hajdutet si pronare tokash, dhe pronaret e vertete i trajnon me termin “ish pronare”. Mundohuni tja shpjegoni nje gjermani kete situate…. 😛

 • Aqif kopertoni, A I besohet ketij lloj monstre to mbroj nje elektorat te tere kur nuk ishte ne gjendje te mbronte jeten e nje njeriu? Ky eshte realitet I hidhur I Shoqerise Shqipetare, Megjithate Ky popull monster I meritojne keta monstra politikane.

 • Ja pra kjo eshte drejtesia ne Shqiperine tone te dashur

 • Plere …nuk je asgje tjeter vecse nje plere…mos te shkoje ti ne polici por te qendroje aty te vinte aty policia….plere mashtrues…plumbi te takon…sepse mundohesh te fshehesh provat…

 • Ne itali eshte bere ligj qe nese ben aksident dhe largohesh nga vendngjarja pa dhene ndihmen e pare,quhet krim.dhe te fusin nja 10vjet e pakta burg….ne shqiperi jemi akoma ne shekullin e 17,ku njerzit jan te ndare ne kasta.per nje hallexhi si ai zoteria ligji nuk funksionon sepse ai eshte skllav i ketyre pushtetarve.dhe skllavi nuk ka te drejta.zoti vonon po nuk harron.ngushellime familjes dhe qofte sa me i lehte dheu per njeriun tuaj.

 • Aqif to zente haku I familjareve brez pas brezi. Amin

 • Te te vi turp qe del e flet, legen burre

 • Po ne rregull more bukurosh po ti te pakten i jepje ndimen e pare mos ikje dhe e le ne rruge si qen dhe rruges te keshilluan te shkosh ne polici se e mbyllim ne kete pune po ae din ti more plere vetem pse ke ikur nga vende gjarja duhet te ishe ne para burgim ti more nuk po shfrytezon mandatin e miqte po ae din ti more plere se po levize makinen nga vendgjarja denohesh more pleŕe ty duhet te varesh per llape

 • o zot, shikoni cfare fytyre vampiri..
  u perpoqa te manovroj, por e vrava ne mes te rruges dhe e braktisa aty..
  shteti ligjor i degjeneruar i Edi Drogaxhi Rames

 • Mor qelbesire jam dakort se fajin per aksidentin nuk eshte i joti po qe ti jepje ndihmen e shpejte faji i kujte e eshte mor kafshe

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .