Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
5 - 2

Belgjikë - Tunizi

RUSI 2018
17:00

Republika e Kores - Meksikë

RUSI 2018
20:00

Gjermani - Suedi


Detajet/ 650 kg kanabis në Tepelenë, babë e bir e kishin bërë gati, zbulohet destinacioni

droge Gjirokaster (2)

TEPELENE- Detaje të reja nga operacioni i sotëm i policisë së Gjirokastrës, ku u sekuestruan 655 kg. Droga u sekuestrua fshatin Fushë Dukaj të Tepelenës.

Gazetarja Dorjana Bezat raporton për ‘BalkanWeb’ se në pranga ranë babë e bir, Delo dhe Zaman Kordho, ndërsa në kërkim është shpallur djali tjetër, A. Kordho. Mësohet se këta persona e kishin kthyer banesën në punishte të kanabisit.

Mes të tjerash bëhet e ditur se 100 kg drogë ishin të presuara dhe ambalazhuara dhe dyshohej se do transportohej në Greqi, ndërsa pjesa tjetër po përgatitej për ambalazhim me qellim trafikimin në shtetin helen.
(ed.me/BalkanWeb)