Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Dhuna ndaj militantëve të LSI, Luan Rama i prerë: Të shkarkohet Haki Çako, në të kundërt …

luani

TIRANE- Lëvizja Socialiste për Integrim ka ashpërsuar tonet ndaj qeverisë dhe policisë pas rasteve të dhunës të regjistruara ditën e sotme ndaj disa eksponentëve të kësaj force politike. Në një konferencë për mediat, nënkryetari i LSI-së, Luan Rama, ka denoncuar disa raste dhune në Berat, Pukë, Lezhë, e Fushë-Krujë, duke bërë përgjegjës drejtuesit e policisë së shtetit, të cilët sipas tij nuk kanë ndërhyrë për të shmangur këto raste.

Luan Rama ka kërkuar shkarkimin e menjëhershëm nga detyra të kreut të Policisë së Shtetit, Haki Çako, si dhe të krerëve të policive në Pukë, Berat e Lezhë.

Ai tha se nëse ministri i Brendshëm dhe kryeministri Rama nuk reagon ndaj këtyre rasteve dhe kësaj situate të krijuar, LSI do të jetë e detyruar të mbrojë votën e qytetarëve.

“Këto janë akte të shëmtuara dhune ndaj mbështetësve të LSI. Ditën e sotme persona të armatosur goditen blerim çelën me levë, ndërsa policia aty afër nuk ndërhyri. Banditë të rilindjes sulmuan kryetaren e LSI e të LRI në Pukë, pasditen e sotme, ende nuk janë identifikuar dhe kapur autorët. Situata kriminale është rënduar nga thirrjet e kreut të rilindjes Edi Rama. Kërkoj shkarkimin e menjëhershëm të shefit të policisë në Pukë, Lezhë Berat dhe të kreut të Policisë së Shtetit, Haki Çako. Nëse nuk merren masa, atëherë në të kundërt mosveprimi në një rast të këtillë përballë këtyre fakteve skandaloze është bashkëfajësi e funksionarëve më të lartë shtetërorë përfshirë këtu kryetarin e Rilindjes. Jemi të detyruar të mbrojmë votën dhe veten pa i kapërcyer kufijtë ligjorë. Socialistët të ndahen nga rastet e dhunës”, tha Luan Rama.

(el.sp/BalkanWeb)


Komente ( 12 )

 • Perndryshe………..
  Mos me thuaj se do ngrini cader, dhe do bojkotoni zgjedhiet.
  Aman bejeni kete se Shqiperia dhe bota mezi presin qe te zhduket nje
  kancer si Ju.

 • .. perndryshe do na hash mutin ti dhe Like floriri!! Pisa!!

 • Na bani humor sot Fran Abalfabeti ku deklaroj se nuk do pijne uje Krrabi katundart ne Fushe Arrez?

  Ishte miting i papare nga punonjes administrate pas aksionit ” prita ne Qafe – Mali” ndaj dy zonjushave Romina Kuqi & Sajmira Laqi tashme i publikuar.

  Tuc Abalfabeti premtoi se punoj me ndershmeri? Po i kujtojme se dhe pllakat e Kinoklubit Fushe Arrez i ka vjedh e dergu te banesa tije.

  Tuc Analfabetit i vrar 3 her si shtepi ,punetoret e rikonstrusion pallateve Fushe Arrez punojne te banesa tije ne Fshat Fushe Arrez. Materialet ndertimi vidhen ne ket investim.

  Tuci Analfabet siq deklaroj Tom Doshi as per kryeplak se votoj kush,por fal Rames, Doshit..

  Tuci eshte ” bostan ” me prove, i vellaj burgagji ( berti ) dhe ky transportues i vajzes nga Bjcaj si dhunues dhe Marka Tuci ( Dhija) i denuar ne ket ngjarje.
  Kto jan fakte te viteve pas “90”
  Se tparet spo ja kujtojme.

 • Pal Doçi,ose Tuç Maku i Pukes , dhunon Loken,ose znj/Dr Sajmira Laqin ne Bashkepunim me Pllumb Prengen,ose Paculi kercenojne Rominen..fushate elektorale.LSI Puke.
  Skema zgjedhore 2017.
  Turpi Ed Kakaines 2017.
  Marrezi te zesh prite “Cubash” motrave tona.
  Rilindja lejon Mjetin Mercedez te Pllumb Prenges me xhama te zinje,madje dhe tabele policie..

  Detyra Pllumbit Partise mbrojtja pyjeve te Bashkise, jo prite motrave te shoqnise…

  Tuç Maku kollovar (Pal Doçi ) paska pi gjak gishti te kembve t palara me kusheririn e Romines dhe Sajmires ( Astrit Kuqi )

  Politika Rames :
  Perqaj dhe Sundo.

 • ALEATI I PARE I METES QE HUMBI
  1 MENDUH THACI
  ALEATI I DYTE
  RAMUSH HAREDINAJ
  DHE I TRETI I VERTETI ESHTE AI I VETE
  ILIR SHUME TE ETUR PER PUSHTET , KETA JANE VETI TE SOJSUZIT ( FAMILJE E ULET )

 • Te perjashtohet nga hetimi Prokurorja Morina (Kasaj)..
  Eshte partiake 24 karat. Burri saj Gjeloshi ,pjese strukturave Socialiste.
  Pllumb Prenga ,ze prite vajzave te LSi me mercedez me xhama te zinj.

 • Lan

  Leshe li ministri rendit eshte saliu ju deshet qeveri besimi Ju rreh saliu me dashuri Po pse iliri ka humbur qetesine keto dite. Balili.

 • Po jua ndjen lageshtiren, dhe po krijoni lloj lloj alibish me synimin per Te ngritur cadren e dyte. Jeni ca Ju qe nuk e keni shoqin. Vafshi ne djall dhe Ju vrafte e drejta e popullit qe keni vjedhur e robtuar

 • Po vjen fundi i llumit lsi….
  Mos u merzit se nuk eshte aq keq ne opozite.
  Burgu per burrat eshte.
  Ta provijne njehere dhe hajdutet e lsi burgun.

 • E keni ndjer rrezikun , po mundoheni te destabilizoni vendin per te shpetuar ku e si kokat tuaja, qe pas perfundimitt te vettingut dhe 71mandateve nga PS do ju coj menjeher ne gijotinen e drejtesis qe per 27vjet eshte marre peng nga nje grusht i vogel njerezish si puna juaj.

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .