Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Dhunoi deputeten e LSDM në Kuvendin e Maqedonisë, dënohet me burg protestuesi

Sheqerinska-sulmuesi-780x439

SHKUP-Një Gjykatë në Maqedoni ka dënuar me 4 vite burg protestuesin që dhunoi deputeten e LSDM Radmilla Sheqerinska në trazirat që ndodhën në Kuvendin e Maqedonisë në 27 prill të këtij viti.

Sipas akuzës Pançe Angellov është ndër sulmuesit e parë që ka hyrë në Kuvend dhe bashkë me protestuesit e tjerë është drejtuar në qendrën e Kuvendit.

Ai fillimisht ka kërcënuar kreun e LSDM-së Zoran Zaev, e më pas ka dhunuar edhe Radmilla Sheqerinskën. I akuzuari tha se dënimi është shumë i lartë dhe se do të apelojë tek Gjykata e Apelit.

(d.d/BalkanWeb)


KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .