Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Peticioni/ 120 demokratë të Shkodrës: Të anulohen zgjedhjet, Basha të mbajë përgjegjësitë

basha-16

Edhe demokratët e Shkodrës janë kundër mbajtjes së zgjedhje për kryetar të PD-së. Pas Korçës, Tiranës, Durrësit e Vlorës edhe 124 anëtar të PD-së në Shkodër kanë firmosur një peticion ku kërkohet anulimi i zgjedhjeve.

Ata gjithashtu i kërkojnë Lulzim Bashës të ndalë farsën, zgjedhjet e imponuara, përjashtuese dhe konfliktuale për rimëkëmbjen e partisë, pasi në të kundërt opozita demokrate rrezikon asgjësimin.

Nënshkruesit e peticionit shprehen se Basha duhet të marrë përgjegjësi për disfatën e 25 qershorit dhe jo të justifikohet duke fajësuar kundërshtarin politik për manipulim apo blerje vote.

peticion shkoder 2

peticion shkoder

(m.k/BalkanWeb)


Komente ( 3 )

  • Nuk e di nese ne peticion eshte shkruar fjala zog kurvet.Basha te postoje foton e babait te gjendjes civile.Nga kopilat ska hajr jane vetem per vete pasi kane lindur te paligjshem, haram.

  • Listat e peticionit jane me shum njerez qe duan te firmosin se jane te zhgenjyer nga Basha.Nga Çadra doli i fituar veçse Kunati dhe Basha qe moren zhagen me euro nga Rama. Shiten djersen dhe QENDRESEN e Demokratve e shiten pa pik turpi Basha&Kunati. Demokratet duhet largojne Fake Basha te ngrir se eshte impotent dhe si i tille duhet larguar.