Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Skualifikimi shumë më herët se çfarë pritej i Paris SG nga “Champions League” ka vendosur në pikëpyetje trajnerin Unay Emery. Spanjolli edhe pse i ka drejtuar në rrugën e duhur parisienët për të fituar “Ligue 1” sërish ka dyshime për aftësitë e tij. Sipas “L’Equipe” Emery është i ikur...

Luis Enrique është në “pole position” për të qenë trajneri i ardhshëm i Chelsea nëse Antonio Conte do të largohet nga “blutë” e Londrës në fund të këtij sezoni. Mediat britanike bëjnë me dije se trajneri spanjoll është në krye të një liste kandidatësh për të zëvendësuar italianin. Enrique...

Chelsea ka realizuar fitore edhe në takimin e dytë të Ligës së Kampionëve. Londinezët kanë triumfuar në udhëtim kundër skuadrës spanjolle të Atletico Madridit me rezultat 2-1. Antonio Conte ka pohuar se të përzgjedhurit e tij kanë shfaqur vullnet dhe dëshirë për fitore. “Ne u përgatitëm shumë mirë për...

Antonio Conte dhe Çelsi do të jene ende bashkë, deri në fund të sezonit 2021. Kontrata e vjetër trevjeçare, që ishte deri në fund të 2019, është zgjatur edhe me dy vjet të tjerë. Zyrtarizimi është bërë nëpërmjet një njoftimi të klubit. “Jam shumë i kënaqur që kam firmosur...