Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

TIRANE-Të paktën 4 persona janë arrestuar nga policia e Tiranës, pasi shpërndanin lëndë narkotike të llojit kokainë në zonën e ish Bllokut në kryeqytetit. Në pranga kanë përfunduar Përparim Kalbaj, Aleks Kanaci, Aziz Meta dhe Eri Brami. Gjatë operacionit policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale 27.1 gram kokainë...

Komisioneri europian për Migracionin, Dimitris Avramopoulos ishte dje në Shqipëri për të nënshkruar një projektmarrëveshje të menaxhimit të kufirit me shtetin e Ballkanit Perëndimor, shkruan Euronews. Komisioneri përshëndeti marrëveshjen si mënyrën e vetme për forcimin e kufijve të jashtëm të BE-së. “Sipas kësaj marrëveshje agjencia kufitare europiane ‘Frontex’ mund...

TIRANE – Policia ka goditur një grup që shpërndanin drogë në afërsi të shkollave në kryeqytet. Gjatë këtij operacioni janë sekuestruar  68 doza më lëndë narkotike “Cannabis Sativa” Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, në vijim të punës për evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.