Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

MILANO- Policia italiane arrestoi një emigrant shqiptar, pasi iu gjetën 2 kg kokainë në makinë. Bëhet fjalë për shqiptarin Artan Gjergjin. Sipas mediave italiane, 45-vjeçari shqiptar u prangos në Milano, në një kohë kur karabinierët po kryenin një inspektim në mjetin e shqiptarit. Sakaq, ky i fundit ka shfaqur...

SHKODER- Shërbimet Operacionale dhe të Hetimit në Drejtorinë Rajonale për Kufirin dhe Migracionin Shkodër në kuadër të luftës per parandalimin dhe goditjen e trafikut te lëndëve narkotike, sekuestruan në cilësinë e provës materiale: Një çantë sportive me 20 pako me peshë totale 21 kg e 200 gramë lëndë narkotike...

Shtetasit e vendeve të BE-së shpenzojnë më shumë se 27 miliardë dollarë në vit për drogë, kurse një për qind e të rriturve përdorin marihuanë pothuajse çdo ditë, thuhet në një sondazh të BE-së të publikuar sot. Në tregun e drogave më i pranishmja dhe më e kërkuara është...

Nga ana e Seksionit për Narkotikët dhe Trafiqet në Drejtorinë Vendore të Policisë Berat u finalizua me sukses operacioni i koduar “Shpiragu”. Në kuadër të këtij operacioni u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit: Mynyr Nuhu, 52 vjeç, banues në fshatin Mjeshovë, Berat. Arrestimi u bë pasi gjatë kontrollit...

Një bandë e trafikut të drogës është shkatërruar në Kosovë, pjesë e së cilës ishin shtetas të Shqipërisë dhe Kosovës. Katër shqiptarë nga Shqipëria janë vënë në pranga në Prishtinë, pasi janë kapur me një sasi lënde narkotike, ndërsa më pas janë arrestuar edhe 3 persona të tjerë, shqiptarë...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.