Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

PRISHTINE- Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim Ndihmës Sekretarin e Mbrojtjes për Çështje të Sigurisë Ndërkombëtare, Robert Karem. Në këtë takim, ku të pranishëm ishin zëvendëskryeministri Dalibor Jevtiç, ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha, ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie, dhe...

PRISHTINE-Pasi u pajis me vizë britanike, kryeministrit i Kosovës Ramush Haradinaj i është dhënë edhe viza nga SHBA. Këtë e konfirmoi sot zëdhënësja e Qeverisë Donjeta Gashi, ndërsa Express raportoi të premten, se ambasada amerikane kishte vendosur ta pajis Haradinajn me vizë, pasi kryeministri u tërhoq nga ideja e...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka hedhur poshtë çdo mundësi për shfuqizimin e Gjykatës Speciale. “Gjykata ekziston, është krijuar me votë në Parlament. Janë votuar ndryshimet kushtetuese”, ka thënë Haradinaj, gjatë një interviste në emisionin “Zona e Konfliktit” të DW, që transmetohet në Klan Kosova. Haradinaj ka thënë se...

Muri i shkollës së fshatit Uglar të Graçanicës është mbushur me grafite fyese e ofenduese ndaj serbëve dhe për këtë kanë reaguar përfaqësues të Listës Serbe dhe kreu i Komunës së Graçanicës, Sërgjan Popoviç. Ata i kanë ftuar qytetarët në përmbajtje. “Në këtë rast, ky sulm është shumë i...

PRISHTINE– Kryeministri Ramush Haradinaj deklaroi nga Junik se është turp për Kosovën që fëmijët të dalin të fundit në testin PISA-a. Haradinaj po ashtu tha se situatë duhet të ndryshojë, ndërsa u ka bërë thirrje mësuesve dhe prindërve të angazhohen në këtë çështje, raporton KlanKosova. Përveç Junikut, kreu i...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe bashkëshortja e tij, Anita Haradinaj, kanë pranuar telegram urimi me rastin e festave të fundvitit nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump dhe bashkëshortja e tij, Melania Trump. Po ashtu, kryeministri Haradinaj, ka marrë telegram falënderimi nga Sekretari Amerikan i...

PRISHTINE- Lideri i AAK-së, njëherësh kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj përmes një postimi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut ka shpallur zgjedhjet e përgjithshme brenda partisë së tij. Haradinaj, teksa e cilësoi një viti të suksesshëm 2017-ën, theksoi se deri në këtë rrugë kanë arritur bashkë me strukturat, aktivistët...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.