Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Më shumë se 80 persona u arrestuan gjatë një operacioni në Stamboll për shkak të dyshimit për lidhje me ISIS raporton Anadolu Agency (AA). Ekipet policore të anti-terrorit në Stamboll kanë kryer veprime të njëkohshme në 16 adresa në dhjetë lagje të ndryshme. Për shkak të dyshimit se kanë...

Në operacionet kundër organizatës terroriste DEASH (Shteti Islamik i Irakut dhe Levantit) të kryera në Stamboll të Turqisë janë arrestuar 54 persona, raporton Anadolu Agency (AA). Ekipet e Departamentit të anti-terrorit nisën një operacion për të arrestuar njerëzit të cilët dyshohen se kanë vepruar në emër të DEASH-it dhe...

IRAK-Raportet nga Iraku thonë se dy varreza masive me afro 90 trupa janë zbuluar afër qytetit verior, Sinjar. Portali i lajmeve në Irak, Shafaq News, ka raportuar se trupat e meshkujve, femrave dhe fëmijëve, janë gjetur afër qytetit, Sinjar, i cili ishte i okupuar nga grupi ekstremist, Shteti Islamik...

NORVEGJI- Një 34-vjeccar në Norvegji është dënuar nga gjykata me 7 vite e gjysmë burg, pasi akuzohet se ishte pjesë e gripit ekstremist. Gjykata e qarkut të Oslos, vërtetoi se Kristian Nichelsen kishte udhëtuar për në Siri, në vitin 2014, ku iu nënshtrua disa trajnimeve nga grupi ekstremist ISIS....

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.