Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

MILANO– Me një zë kumbues dhe familjen në zemër, Lady Gaga hipnotizoi, “Mediolanum Forum” të Assago, në Milano, i mbushur për datën e vetme italiane të turneut pas albumit “Joanne”. Pas anulimit të datave evropiane në shtator për shkak se ishte sëmurë Gaga është kthyer në formë më të...

‘Bëhet realitet ëndrra e një jete. Do ta lë zemrën time në skenë çdo natë”, kështu e komenton Lady Gaga në Twitter firmosjen e një marrëveshjeje në Las Vegas. Do të jenë dy vite koncerte në Park Theater MGM, duke nisur nga dhjetori i 2018. Një punë fikse, por...

‘Më quani Princess Peach’, ose ‘Princesha pjeshkë’. Kështu ka shkruar Lady Gaga në Instagramin e saj, teksa ka postuar edhe një foto ku shfaqet në breg të detit në Miami, duke nxjerrë në pah të pasmet e saj. Pjeshkë, në fakt është një mënyrë për të treguar të pasmet...

Lady Gaga shquhet për look-un e saj ekstravagant si dhe për ndryshimet e herëpashershme që bën. Në fotot e fundit të postuara në profilin e saj Instagram Miss Germanotta shfaqet me një komplet blu të shndritshëm dhe me një make-up të verdhë mbi sy. Nuk është hera e parë...

Ajo shquhet për look-un e saj ekstravagant dhe aspak të kufizuar në videot e saj muzikore, por Lady Gaga tregoi të martën se edhe në jetën e përditshme është njësoj. Ylli i muzikës është shfaqur në World Series në Los Angeles me pantallona shumë të shkurtra, një kanatjere të...

SHBA – Gjendja shëndetësore e Lady Gaga duket se është vërtetë serioze. Pas anulimit të koncertit në Rio de Janeiro, këngëtarja ka shtyrë dhe turin në Europë për në vitin 2018. Të premten ajo anuloi koncertin në Rio, pasi u ndje keq dhe ishte shtruar në spital. Shkak për...

Pak kohë më parë këngëtarja amerikane Lady Gaga deklaroi se do të tërhiqej nga muzika për disa kohë, dhe kjo si duket për shkak të një sëmundje. Lady Gaga ka zbuluar se ajo po përballet me sëmundjen Fibromyalgia (një çrregullim kronik i karakterizuar nga dhimbje të përhapura muskulo-skeletore, lodhje...

Lady Gaga është parë mbrëmjen e djeshme me një look shumë ndryshe në New York. Këngëtarja mesa duket është munduar të fshihet nëpërmjet një parrukeje. Së bashku me agjentin e saj Christian Carinon, 31 vjeçarja ka dështuar totalisht me pamjen e saj. (da.xha/BalkanWeb)

CANADA-Vancouver ka qenë vendi i parë për tourin e Lady Gaga, Joanne World Tour. Me një skenografi shumëngjyrëshe, ylli i pop-it ka kënduar rreth 22 këngë, disa prej tyre edhe nga disku i fundit ‘Joanne’ (Diamond Heart i cili hapi koncertin dhe ‘Million Reasons’ në mbyllje’ Touri i Lagy...