Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

TIRANE- Në kulmin e zhvillimeve politike në vend, ku ‘zien’ çështja Tahiri, vjen një reagim nga Lëvizja Socialiste për Integrim. Zëvendëskryetari i LSI-së Luan Rama i ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në “News24” komentoi mbledhjen e sotme të Këshillit të Mandateve dhe Rregullores ku u diskutua mbi heqjen e imunitetit...

TIRANE– Lëvizja Socialiste për Integrim ka mbeshtetur deputetin demokrat Flamur Noka në mbledhjen e Byrosë Parlamentare në Kryesinë e Kuvendit, duke votuar kundër përjashtimit të tij. Edhe pse LSI bashkoi votat me demokratët, Byroja vendosi të pranojë kërkesën e deputetëve socialistë për përjashtimin e Flamur Nokës me 10 ditë...