TURQI- Ka bërë bujë në mdeiat e huaja një koment i kryebashkiakut të partisë së Presidentit turk Recep Tayip Erdogan. Kryebashkiaku i Ankarasë, në një postim në Twitter, lutet që Allahu të dërgojë një tjetër katastrofë natyrore ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës. “Kostoja e uraganeve Harvey dhe Irma...