Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

TIRANE – Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24, foli për protestën e opozitës më 27 janar dhe marrëdhëniet mes PD e LSI në këtë lëvizje opozitare ndaj kryeministrit Edi Rama. Salianji tha se kjo protestë, është një mjet...

TUNIZI- Mbi 300 njerëz janë arrestuar natën e shkuar në Tunizi, ku njerëzit kanë dalë në rrugë për të protestuar kundër masave të kursimit, të ndërmarra nga qeveria. Policia ka përdorur gazin lotsjellës kundër turmave të zemëruara për rritjen e çmimeve të produkteve bazë. Ushtria është shpërndarë githandej për...

TIRANË- Pas dakordësisë mes Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, për një fazë protestash në vend ka ardhur edhe një veprim konkret. Mbrëmjen e sotme dhjetëra të rinj janë mbledhur në selinë e LSI-së për t’u mobilizuar për protestat. Në një video të filmuar në këtë seli shihet...

TIRANË- Gjykata Penale ka caktuar sot masën ‘detyrim paraqitje’ për protestuesit e opozitës të ndaluar 3 ditë më parë në protestën e mbajtur para parlamentit kundër zgjedhjes së kryeprokurorit të ri nga maxhoranca. ‘BalkanWeb’ mëson se kjo masë u mor për Fanol Priftin, Ervis Hajredini, R.Xhihanin. Po ashtu, kjo...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.