Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

KOSOVE-Se sa e fortë është Qeveria “Haradinaj” kjo mund të testohet shumë shpejt në Kuvendin e Kosovës. Përçarjet brenda koalicionit qeverisës kanë bërë që deputetë brenda llojit të dalin jo vetëm kundër politikave të partisë, por edhe të propozojnë mocione për rrëzimin e saj, shkruan sot, gazeta Zeri. Deputeti...

KOSOVE-Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ofenduar gazetarët gjatë një konference për media që ka mbajtur pas vizitës në Ministrinë e Infrastrukturës. I pyetur nga gazetarët se Ambasada Amerikane, sipas raportimeve në media, nuk do të përkrahë version tjetër të demarkacionit, ai nuk është përgjigjur për këtë çështje, teksa...

Nga Enver BYTYÇI Kosova e mbylli një process problematik për formimin e institucioneve të saj. Ky proces prodhoi një qeveri të kryesuar nga Ramush Haradinaj, i cili në rendjen pas postit të kryeministrit nuk i respektoi gjithnjë rregullat e moralit politik në demokraci. Megjithatë tashmë Kosova ka një qeveri...

Nga Ivica PETROVIÇ Vlerësimet e mediave në Beograd për aktorët politikë në Kosovë janë të ndryshme. Shumë media dhe më tej institucionet e Kosovës i fusin ndër thonjëza, koalicionin PAN e quajnë koalicion lufte, ndërkohë që nuk janë të rralla mediat që Ramush Haradinajn e quajnë kriminel lufte. Por...

KOSOVE-Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka mandatuar Ramush Haradinajn nga koalicioni PAN për formimin e Qeverisë. Lajmi është bërë i ditur nga vetë presidenti Thaçi përmes një postimi në ‘Facebook’. Mandatimi i Ramush Haradinajt vjen pas marrëveshjes mes koalicionit PAN dhe partisë AKR të Behgjet Pacollit. Postimi i plotë:...

Kandidati për postin e kryeministrit nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, Ramush Haradinaj, tha të hënën se po bëhen përpjekje që të formohet një qeveri me bazë më të gjerë, dhe, sipas tij, diskutimet janë fazën përmbyllëse. Ai tha...

PRISHTINE-Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka kërkuar që askush të mos e ofendojë UÇK-në, pasi sipas tij liria në Kosovë erdhi falë saj. Në një intervistë për RTV Dukagjini, Haradinaj foli rreth Kosovës së pas luftës dhe rreth sjelljes së pjesëtarëve të UÇK-së. Haradinaj ka komentuar çështjen se a...

PRISHTINE– Kandidati për kryeministër i Kosovës nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në zyrën e tij ministrin e Brendshëm të Shqipërisë, Dritan Demiraj. Ai thotsë se me Demirajn janë dakordësuar që Kosova dhe Shqipëria janë faktorë stabiliteti në rajon dhe se përfshirja e Kosovës në strukturat rajonale-evropiane...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.