Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

NGA: Aurenc Bebja, Francë Në librin e autorit francez, Camille Paganel, me titullin ‘Histoire de Scanderbeg ou Turks et Chrétiens au XV siècle’, të vitit 1855, gjejmë një letërkëmbim diplomatik ndërmjet sulltan Mehmetit dhe heroit tonë kombëtar, Gjergj Kastriotit. Sulltani, në pamundësi të mposhtë ‘vëllain’ e tij, ashtu siç...

Në Nyon të Zvicrës është zhvilluar sot seanca e parë dëgjimore e klubit të Skënderbeut përballë përfaqësuesve të Komisionit të Kontrollit, Etikës dhe Disiplinës ndërkombëtare. Lajmin e ka publikuar vetë klubi me anë të një postimi në rrjetet sociale ku ndër të tjera thekson se proçesi gjyqësor për çështjen...

Orges Shehi, portieri dhe kapiteni i Skënderbeut, i cili u dëmtua në ndeshjen e fundit të korçarëve në kampionat kundër Luftëtarit, rrezikon të qëndrojë larg fushave për një kohë më të gjatë se çfarë u mendua më parë. 40-vjeçari i cili u detyrua të linte ne mes takimin kundër...