Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

TIRANE– Gjykata e Lartë ka shpallur moskompetencë për çështjen “Doshi-Frroku-Bami”. Deputeti Tom Doshi, ish-deputeti Mark Frroku, dhe shtetasi Durim Bami akuzohen për “kallëzim të rremë në bashkëpunim”. Kjo është dosja e tretë që kalon për gjykim tek Krimet e Rënda. Pas ndryshimeve ligjore (Kodi i Procedurës Penale), kjo çështje...

Katër votat e PDIU-së dhe PSD-së ishin pro zgjedhjes së Gramoz Ruçit në krye të Kuvendit, pro qeverisë “Rama” dhe programit qeverisës për 4 vitet e ardhshme. E duket se të njëjtën linjë pro qeverisë, këta deputetë kanë zgjedhur të mbajnë edhe përgjatë 4 viteve të ardhshme. “E kam...

TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot një fotografi me diciturën: Olsi Rama dhe Tom Doshi vazhdimisht bashkë në fushatë. Kujtojmë se Tom Doshi ishte deputet i Partisë Socaliste, derisa u largua nga Grupi Parlamentar i PS pas akuzave publike që bëri në lidhje me Ilir Metën dhe me...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.